Adana'da Hastanesi olmayan ilçe kalmadı

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Aladağ Devlet Hastanesi açılışına katıldı.

Adana'da Hastanesi olmayan ilçe kalmadı8 milyon 236 bin liraya mal olan hastanenin, ilçe halkının sağlık sorunlarına yüzde 90 oranında cevap vereceğini dile getiren Ünüvar, şöyle devam etti:
"Bu hastanemizi bir hayırseverimiz yapacaktı. Yaşanan bazı durumlardan dolayı maalesef yapamadı. Daha sonra, 2015’te Sağlık Bakanlığımızın uhdesine aldık projeyi. 2016 yılında da tekrar ihale yapıldı, 25 Kasım 2016’da inşaat yeniden başladı ve bugün çok şükür hizmete açıldı. Aladağ’a çok yakışan, son derece modern bir hastane oldu."
Aladağ Devlet Hastanesi ile Adana’da hastanesi olmayan ilçe kalmadığının altını çizen Milletvekili Ünüvar, “Adana’da nüfusu 5 binin altında 3 ilçemiz var; Aladağ, Feke ve Saimbeyli. Bu 3 ilçemizde de entegre devlet hastaneleri kurmayı planlamıştık. İlk Feke’yi, sonra Saimbeyli’yi bitirdik, şimdi de Aladağ Devlet Hastanesi hizmete açıldı. Hepsi bir birinden güzel. Tüm Aladağlı hemşehrilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2018, 22:11YORUM EKLE
YORUMLAR
2351  KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI.
2351 KİŞİ SINAV KAZANDI ATANMADI. - 10 ay Önce

komisyondada yok sayıldık sayın vekilim.Hayırlısı olsun ne diyelim.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması