başhemşire forma çeşitleri

 başhemşire forma çeşitleri

başhemşire forma çeşitleri
08 Kasım 2017 Çarşamba 17:34

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Özelsa  üzerinden aradığınız başhemşire formalarını bulabilirsiniz. Belden oturtmalı modeli ile vücuda oturan bu şık başhemşire formaları firmamız tarafından sizin için üretilmektedir. Ürünlerimiz çok rahat kullanımlıdır ve hareketlerinizi sınırlamaz. Kolay ütülenir ve ütüsü çabuk bozulmaz. Firmanın en çok beğeni toplayan yönlerinden biri de hizmet ağını oldukça geniş tutması! Tercihe göre çıtçıtlı ya da düğmelidir. Lacivert- beyaz yakalı ürünümüzü talebinize göre farklı renklerde de seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünler uzerıne başhemşire formalarınız üzerine isim yazdırabilir , baskı yaptırabilirsiniz. Üretim çeşitliliğimizden ve uygun fiyatlarımızdan  Özelsa kullanıcıları oldukça memnun. 


Yıkama Talimatları: 
Koyu renkli üniformalar için en yüksek yıkama sıcaklığı  30 derecedir. Koyu ve açık renkli formaları lütfen ayrı yıkayınız. Koyu renkli üniformalar yıkanırken hafif renk verebilir. Ütü tabanı sıcaklığı en çok 150 derece olan ütü ile ütüleme yapılmalıdır. Koyu renkli üniformalarda ütü tabanlığı kullanıldığı takdirde parlama yapmaz. Çıtçıtlı ürünlerimizi, çıtçıtlarını kapatarak ve tersini çevirerek yıkayınız.

BAŞHEMŞİRENİN  GÖREV VE YETKİLERİ:

Yataklı Tedavi Kurumu Yönetmeliği MADDE: 129’daki görevleri yerine getirmekle yükümlüdür.

Bu      görevler;

1.       Hasta bakım hizmetlerinin en iyi şekilde görülmesini sağlamakla görevli olup doğrudan Baştabibe karşı sorumludur. İsterse sürekli olarak kurumda kalabilir. Bu takdirde yiyecek ve yatacakları kurumca sağlanır.

2.       Kurumda çalışan başhemşire yardımcıları, servis sorumlu hemşireleri, başebe ile kendisine bağlı diğer hizmet birim amir ve sorumlularının birinci derecede amiri olup hasta bakımı hizmetlerinde görevli personelin zamanında ve gereğince yönetmelik hükümlerine göre görev yapmalarını sağlamak ve kontrol etmekle yükümlüdür.

3.        Gerekli noksanlıkları tıbbî konularda baştabibe, idarî konularda hastane müdürüne bildirir.

4.       Hizmetlerin yapılması sırasında gördüğü eksik ve kusurları gidermek ve yapamayacağı veya yetkisi dışında kalan işleri baştabibe zamanında bildirmekle görevlidir.

5.       Kendisine bağlı hizmetlerdeki personelin çalışma yerlerinin belirlenmesi ve bunların yerlerinin değiştirilmesi ile ilgili hususlarda görüş ve isteklerini baştabibe iletir ve verilen kararları uygular.

6.       Hemşire, ebe, hemşire yardımcısı ve yardımcı hizmetler sınıfı personelinin, mesleki bilgi ve tecrübelerinin gelişmesine yardımcı olmak amacıyla hizmet içi eğitimini sağlar. Yeni mesleğe girmiş olanlara mesleğin yüceliğini anlatır. Hastalara karşı müşfik olmaları ve daima iyi davranmaları hususunda uyarmalarda bulunur. Kendi tutum ve hareketleriyle onlara iyi bir örnek olmaya çalışır.

7.       Hasta bakımı ile ilgili hususlardan sorumlu olarak özellikle, hastaların temizlik ve beslenmelerine ve yatıp kalkmalarına, ilaçlarının vaktinde verilip verilmediğine, yemeklerinin bölüm ve dağıtımına nezaret eder.

8.       Klinik ve polikliniklerin genel temizlik ve düzenini sağlar. Hasta ziyaretlerinin servislerde hasta bakımı yönünden kontrolunu yapar.

9.       Hemşire ve kendisine bağlı diğer personele ait nöbet ve izin cetvellerini düzenler ve baştabibe onaylatır. Bu listelerde sonradan değişiklik yapmak gerekirse baştabibe haber verir.

10.    Kalite yönetim sistemi proseslerine uygun olarak çalışmak. 

11.  Diğer personelden görev tanımı farklı olduğu için  Başhemşire Formaları tercih edderler.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.