adıyaman forması

 adıyaman forması

adıyaman forması

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAINIZ

Adıyamanforması imalatı ve satışı sitemiz AdıyamanHemşire Forması üzerinden yapılmaktadır. İlçeleri için 

  • Besni Hemşire Forması
  • Kahta Hemşire Forması sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 Sitemiz hemşire forması ve doktor önlüğü adreslerinden AdıyamanAyakkabı & Bot Modelleri, Adıyaman Başhemşire Takım, Adıyaman Başhemşire Üst, Adıyaman Beşgen Yaka Takım, Adıyaman Beşgen Yaka Üst, Adıyaman Bone Bandana Modeleri, Adıyaman Çift Renk Takımlar, Adıyaman Çift Renk Üstler, Adıyaman Damla Yaka Takım, Adıyaman Damla Yaka Üst, Adıyaman Kruvaze Y Yaka Takım, Adıyaman Kruvaze Y Yaka Üst, Adıyaman Oval Yaka Cerrrahi Takım, Adıyaman Oval Yaka Cerrrahi Üst, Adıyaman Pola Ceket Yaka Takım, Adıyaman Pola Ceket Yaka Üst, Adıyaman Terlik Modelleri, Adıyaman Treys Cerrahi Kesim Takım, Adıyaman Treys Cerrahi Kesim Üst, Adıyaman Treys Yarasa Kol Takım, Adıyaman Treys Yarasa Kol Üst, Adıyaman V Yaka Cerrahi Desenli Takım, Adıyaman V Yaka Cerrahi Desenli Üst, Adıyaman V Yaka Cerrahi Takım, Adıyaman V Yaka Cerrahi Üst, Adıyaman W Yaka Cerrahi Takım, Adıyaman W Yaka Cerrahi Üst, Adıyaman W Yaka Önlük Takım, Adıyaman Yandan Çıtçıtlı Önlük Takım, Adıyaman Yandan Çıtçıtlı Önlük Üst, Adıyaman Zarf Yaka Cerrahi Takım, Adıyaman Zarf Yaka Cerrahi Üst, Adıyaman modellerini spariş edebilirsiniz.

Hakim Yaka Ceket Boy Önlük Tek ÜstHakim Yaka Uzun Boy Önlük Tek Üst

Toplamda Şehir merkezi hariç 8 Adet ilçesi bulunan Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisindedir.

Besni    Çelikhan    Gerger    Gölbaşı
Kahta    Samsat    Sincik    Tut
Adıyaman 2014 Sayımlarına göre 2 milyon 165 bin 595 Kişi ile Türkiyen’in en kalabalık 6. şehridir.


 
Tarihi eskidir ve Turistlik bakımından ilgisi yüksek bir ilimizdir. Gezip keşfedilecek Tabiat güzelliği ve tarihi mekanları bulunuyor. Tarihinin bilinen en eski yerleşim yerlerindendir.

Cumhuriyetin kuruluşundan 1954 yılına kadar eski idari yapısı korunarak Malatya’ya bağlı kaza konumunda olan Adıyaman 1954 tarihinde Malatya‘dan ayrılarak müstakil il haline gelmiştir.

Adını, anlamı Güzel vadi olan ‘Vadi-i Leman‘ kelimesinin zamanla değişmesi üzerine Adıyaman olarak almıştır.


 
Yolunuz Adıyaman ve Çevresine düşerse Şanlıurfa, Diyarbakır ve Elazığ illerimize de uğramanızı öneririm. Bağlantılara tıklayarak detayları inceleyebilirsiniz.

Nemrut Dağı – Ören Yeri

nemrut-dagi-milli-parki

Nemrut Dağı – Ören Yeri: Nemrut Dağı Ve Kommagene Kralı Antiochos’a Ait Tümülüs Ve Kutsal Alanlar, Milli Park’ın Ana Özelliğini Teşkil Etmektedir.

Adıyaman Kalesi (Hısn-I Mansur)

adiyaman-Kahta-KalesiAdıyaman Kalesi (Hısn-I Mansur): Adıyaman şehir merkezinde yer alan Adıyaman kalesi yaklaşık 25 m yükseklikteki yığma bir höyük üzerine kurulmuştur. Adıyaman Belediyesi tarafından restorasyon ve çevre düzenlemesi yapılmaktadır.

Cendere Köprüsü

adıyaman cendere köprüsü

Cendere Köprüsü: Adıyaman’da Cendere Çayı Üzerinde Yer Alan Ve Dünyanın Halen Kullanılmakta Olan En Eski Köprülerinden Biri Olarak Anılan Tarihi Köprüdür.


 
Karakuş Tümülüsükarakus-tumulus

Karakuş Tümülüsü: Kommagene Kraliyet ailesine ait anıt mezar olan bu yer adını güneydeki sütun üzerinde duran kartal heykelinden alıyor. 9 mt yükseklik olan bu tümülüsün yanında 21 mt yüksekliğinde çakıl taşlarının yığılması ile oluşturulmuş anıt mezar bulunmakta. Çevresinde ise yine anıtsal olarak dört sütun daha bulunmakta.

5. Perre Antik Kenti

perre-antik-kenti

Perre Antik Kenti: 2010 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan incelemenin ardından hazırlanan ‘Çevre Düzeni’ planı uygulamaya konuldu. 2012 yılının Aralık ayında başlayan ‘Çevre Düzeni’ planında önemli mesafeler alındı. Roma Çeşmesi ve 200’ün üzerindeki kaya mezarıyla turistlerin büyük ilgisini gören Perre Antik Kent çevre düzenlemesiyle turistlerin daha fazla ilgisini çekecek. Çevre düzeni planı çerçevesinde Perre Antik Kentte bir çok çalışma yürütülecek.

Oturakçı Pazarı

Oturakçı Pazarı: Adıyaman şehir merkezindeki bu tarihi çarşıda yöreye özgü halı, kilim, cicim, çanta ve heybe gibi el sanatları ürünleri turistik eşya olarak satılmaktadır.

Çelikhan İçmesi

celikhan-icmesi

Çelikhan İçmesi: Çelikhan İlçesi’nin 23 km. kuzeydoğusundadır. Bu kaynağın mide, bağırsak, karaciğer, safra kesesi, hastalıklarıyla böbrek taşı ve sağlıklı zayıflama için faydalıdır.


 
Gümüşkaya Mağarası

Gümüşkaya Mağarası

Gümüşkaya Mağarası: İl merkezinin 40 km güneybatısında Göksu Nehri kenarında aynı adla anılan köyün batısında kayalardan oyma tünel biçiminde birbirleriyle bağlantılı çok sayıda mağara yer almaktadır. Bu mağaraların M.Ö. 150 yılında yapıldığı düşünülmektedir.

Arsemia Antik Kenti

Arsemia Antik Kenti: Arsemia’nın en göz alıcı kaya kabartması, tepeye doğru yer alan I.Antiochos ile Herakles’in tokalaşma sahnesidir. Tokalaşma Tanrı ile Kralın eşit olduğunu göstermektedir. Bu sahneye deksiosis (tokalaşma) adı verilir. Bu kabartmada kral uzun keçe külahı ve doğulu giysisi ile Herakles ise sopası ile çıplak biçimde görülmektedir.

Gerger Kalesi

Gerger Kalesi: Kale Fırat vadisine hakim bir tepe üzerinde Roma doneminde inşaa edilmiş, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde surlar, kale kapıları ve Tonozlu yapı grupları eklenerek kullanılmıştır.

Yeni Kale

Yeni Kale: İlginç bir yapıya sahip olan Yeni Kale adlı tarihi kalıntı Kâhta ilçesine bağlı Kocahisar köyündedir. İlk yapılış tarihi Kommagene Krallığına kadar giden kalenin bugünkü şekli Memluklular döneminden kalmadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2017, 00:20YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması