eşkişehir forması

eşkişehir forması

eşkişehir forması

HEMŞİRE FORMASI  DOKTOR ÖNLÜĞÜ  SPARİŞİ VERMEK İÇİN TIKLAINIZ

Eskişehir forması imalatı ve satışı sitemiz Eskişehir Hemşire Forması üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca Odunpazarı ilçesi için Odunpazarı Hemşire Forması sitemizden  ve Tepabaşı ilçesi için  Tepebaşı Hemşire Forması sitesinden spariş verebilirsiniz Sitemiz hemşire forması ve doktor önlüğü adreslerinden Eskişehir Ayakkabı & Bot Modelleri, Eskişehir  Başhemşire Takım, Eskişehir  Başhemşire Üst, Eskişehir  Beşgen Yaka Takım, Eskişehir  Beşgen Yaka Üst, Eskişehir  Bone Bandana Modeleri, Eskişehir  Çift Renk Takımlar, Eskişehir  Çift Renk Üstler, Eskişehir  Damla Yaka Takım, Eskişehir  Damla Yaka Üst, Eskişehir  Kruvaze Y Yaka Takım, Eskişehir  Kruvaze Y Yaka Üst, Eskişehir  Oval Yaka Cerrrahi Takım, Eskişehir  Oval Yaka Cerrrahi Üst, Eskişehir  Pola Ceket Yaka Takım, Eskişehir  Pola Ceket Yaka Üst, Eskişehir  Terlik Modelleri, Eskişehir  Treys Cerrahi Kesim Takım, Eskişehir  Treys Cerrahi Kesim Üst, Eskişehir  Treys Yarasa Kol Takım, Eskişehir  Treys Yarasa Kol Üst, Eskişehir  V Yaka Cerrahi Desenli Takım, Eskişehir  V Yaka Cerrahi Desenli Üst, Eskişehir  V Yaka Cerrahi Takım, Eskişehir  V Yaka Cerrahi Üst, Eskişehir  W Yaka Cerrahi Takım, Eskişehir  W Yaka Cerrahi Üst, Eskişehir  W Yaka Önlük Takım, Eskişehir  Yandan Çıtçıtlı Önlük Takım, Eskişehir  Yandan Çıtçıtlı Önlük Üst, Eskişehir  Zarf Yaka Cerrahi Takım, Eskişehir  Zarf Yaka Cerrahi Üst, Eskişehir  modellerini spariş edebilirsiniz.


 

Eskişehir gezilecek yerler konusunda sahip zengin seçenekler ile Türkiye‘nin en popüler şehirlerin bir tanesi. Bursa, Ankara ve İstanbul gibi önemli şehirlerin yakınında yer alan Eskişehir, özellikle hafta sonları birkaç günlüğüne kaçamak yapılabilecek güzel bir Anadolu şehri. Eskişehir genelinde tarihi birçok yapı, park gibi gezi noktalarının yanı sıra yoğun üniversiteli öğrenci nüfusundan dolayı birçok eğlence mekanı da var. Bu da şehrin gece gündüz hareketli olmasında önemli etkenlerden.

Son yıllarda yapılan başarılı turistik yatırımların yanı sıra Ankara ve İstanbul‘dan gerçekleştirilen hızlı tren seferleri de Eskişehir gezisini son derece popüler kılıyor. Trenle Ankara’dan 1,5 saatte, İstanbul’dan ise 2,5 saatte Eskişehir’in merkezindeki gara ulaşmanız mümkün. Bursa ise arabayla yalnızca 1,5 saatlik uzaklıkta.

Kısacası doğma büyüme Eskişehirli biri olarak şehrin yurt içi turizmde bu kadar popüler olması benim hoşuma gidiyor. Bu nedenle Eskişehir’le ilgili elimden geldiğine detaylı bilgileri blogda paylaşmaya çalışıyorum. Bu arada Eskişehir’de konaklama konusunda genel bilgileri ve otel tavsiyelerimi Eskişehir’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Eskişehir gezilecek yerler haritası
Eskişehir gezilecek yerler listemizdeki noktaların konumlarını harita üzerindeki inceleyebilirsiniz. Haritayı büyütmek için görsele tıklayabilirsiniz.
Üstte yer alan Eskişehir gezilecek yerler haritasında da görebileceğiniz üzere şehirde gezip görülecek yerler belli başlı yerlere kümelenmiş durumda. Tam orta nokta şehrin tarihi ve turistik semti olan Odunpazarı. Kuzey kısım üniversite nüfusunun yoğun olduğu Porsuk Çayı ve çevresinin olduğu alan. Sol tarafta yer alan kısım ise Eskişehir’in en ünlü parkı olan Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı. Eskişehir gezilecek yerler listemizdeki en önemli yerler bu noktalarda yer alıyor.


 
Eskişehir gezilecek yerler haritasında gezilecek yerler dışında Eskişehir’de nerede kalınır? yazısında tavsiye ettiğim otelleri, Eskişehir yemek rehberi yazısında anlattığım yöresel popüler restoranları ve tren garı, otobüs terminali gibi noktaları inceleyebilirsiniz. Haritayı Google Maps‘te açmak için tıklayın.

1. Tarihi Odunpazarı Bölgesi

Odunpazarı Eskişehir

Eskişehir gezilecek yerler listemizin ilk sırasında Odunpazarı bölgesi geliyor. Odunpazarı, Eskişehir’in en eski yerleşim bölgesi. Son yıllarda bölgede yapılan başarılı turizm yatırımları ile bambaşka bir çehreye kavuştu. Bölgede gezip görebileceğiniz birçok tarihi konak, çeşme, müze var. Dilerseniz Eskişehir seyahatinizde bu bölgedeki butik otellerden birinde kalabilirsiniz.

Tarihi Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Eskişehir Balmumu Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Şelale Park, Lületaşı Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi ve Alaaddin Camii bu bölgede görebileceğiniz en önemli gezi noktalarından. Bölgeyi dolaşmak gezeceğiniz noktalara bağlı olarak yarım günle tam gününüzü alabilir. Odunpazarı semti hakkında detaylı bilgi ve fotoğrafları Odunpazarı gezilecek yerler başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

2. Odunpazarı Evleri

Odunpazarı Evleri Eskişehir

Odunpazarı bölgesinin en dikkat çeken bölümü şüphesiz Tarihi Odunpazarı Evleri. Kısa zaman öncesine kadar şehrin en eski evleri arasında gösterilen bu yapılar geleneksel Osmanlı sivil mimarisinin güzel örneklerinden. Yakın zamanda bölgede yapılan restorasyon çalışmalarının ardından evler bambaşka bir yüze kavuştu. Evlerin büyük bölümü halen konaklama amaçlı kullanılsa da evlerin bir kısmı artık butik otel, kafe, restoran, müze ve hediyelik eşya dükkanları olarak hizmet veriyor.


 
Açıkçası burası benim Eskişehir’de gezmekten en keyif aldığım yerlerin başında geliyor. Tarihi evler arasında dolaşmak sizi adeta zamanda yolculuğa çıkartıyor. Evler hakkında detaylı bilgileri, bölgedeki sokaklara ait birçok fotoğrafı Tarihi Odunpazarı Evleri başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

3. Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi

Porsuk Çayı Eskişehir'de gezilecek yerler

Sakarya Irmağı’nın en uzun kolu olan Porsuk Çayı Eskişehir’in içinden geçiyor. Haritada da görebileceğiniz üzere aslında şehrin birçok noktasından Porsuk geçiyor. Bunlar içerisinde en ünlü olanı yerli halk tarafından “Adalar” olarak adlandırılan bölge. Burası harita kuzey kısımda yer alıyor. Paralelinde Doktorlar Caddesi var.

Porsuk Çayı çevresinde günümüzde birçok kafe ve restoran var. Dilerseniz burada kahvaltı yaparak güne başlayabilirsiniz. Havaların güzel olduğu bahar ve yaz aylarında düzenlenen gondol ve bot turları bölgeye ayrı bir güzellik katıyor. Porsuk Çayı ve Adalar bölgesi hakkında detaylı bilgi ve fotoğrafları Porsuk Çayı & Adalar başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

4. Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı

Sazova Parkı Eskişehir masal şatosu

Son yıllarda Eskişehir’de birçok park yapılsa da bunlardan en ünlü olanı kuşkusuz Sazova Parkı. Tam adı ile Bilim, Sanat ve Kültür Parkı, Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde yer alıyor. Özellikle çocuklu ailelerin çok keyifli vakit geçirebilecekleri park gerçekten büyük ve içerisinde ilginizi çekebilecek birçok bölüm var. Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Eskişehir Hayvanat Bahçesi, ETİ Sualtı Dünyası, Japon Bahçesi, Sabancı Uzay Evi, Bilim Kültür Merkezi, Esminyatürk, Türk Dünyası Kültür Merkezi gibi Eskişehir gezilecek yerler listemizdeki birçok önemli nokta bu parkta yer alan önemli bölümlerden.

Eğer parkta yer alan ilgi çekici noktaları detaylıca gezmek isterseniz abartısız güm gününüzü parkta geçirebilirsiniz. Park hakkında detaylı bilgileri Sazova Parkı başlıklı yazımda okuyabilirsiniz. Parkta yer alan yerleri inceleyip ona göre kendinize bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

5. Kurşunlu Camii ve Külliyesi

Eskişehir gezilecek yerler Kurşunlu Camii 

Odunpazarı bölgesine yer alan Kurşunlu Camii ve Külliyesi Eskişehir’in tarihi ve öneli dini yapılarından bir tanesi. Çoban Mustafa Paşa tarafından 1525 yılında yaptırılan külliyenin cami kısmı halen şehrin önemli dini yapılarından. Külliyenin diğer bölümleri; Lületaşı Müzesi, El Sanatları Çarşısı, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi ve Sıcak Cam Üfleme Atölyesi olarak hizmet veriyor. Külliye hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.

6. Eskişehir Hayvanat Bahçesi & ETİ Sualti Dünyası

Eskişehir gezilecek yerler Eskişehir Hayvanat Bahçesi

Sazova Parkı içerisinde Mayıs 2017 tarihinde açılan Eskişehir Hayvanat Bahçesi, şehrin son dönemdeki en popüler gezi noktalarından. Hayvanat bahçelerine bakış açınız nasıl bilemiyorum ama özellikle çocuklu aileler bu parkta eğlenceli vakit geçirebilirler. Hayvanat bahçesinde penguen, lemur ve mirket gibi farklı canlı türleri de bulunuyor. Ayrıca Tropik Merkez, Papağan Evi ve Japon Bahçesi parkın dikkat çekici noktalarından.

Hayvanat Bahçesi’nden birkaç sene önce hizmete açılan ETİ Sualtı Dünyası ise butik sayılabilecek bir akvaryum. Günümüzde parkın bir bölümü olarak hizmet veriyor. Hayvanat Bahçesi ve ETİ Sualtı Dünyası’nı birlikte gezmek en az 2 saatinizi alabilir. Eskişehir Hayvanat Bahçesi ve ETİ Sualtı Dünyası başlıklı yazılarımda bolca fotoğraf bulabilirsiniz.

7. Atlıhan El Sanatları Çarşısı

Eskişehir gezilecek yerler Atlıhan Çarşısı

Odunpazarı Bölgesi’nde yer alan Atlıhan El Sanatları Çarşısı, şehrin bir diğer tarihi ve turistik noktası. Atlıhan, eskiden han olarak kullanılsa da yakın dönemde yapılan başarılı restorasyonların ardından günümüzde el sanatları olarak hizmet veriyor. İki katlı çarşıda başta lületaşından yapılmış yöresel eşyalar olmak üzere kendinize ve sevdiklerinize alabileceğiniz birçok şey bulabilirsiniz. Çarşı hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar Atlıhan El Sanatları Çarşısı başlıklı yazımda…

8. Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Eskişehir'de gezilecek yerler balmumu müzesi

Başlıkta her ne kadar Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi yazsam da bu Odunpazarı semtinde, tarihi evlerin birinde yer alan bu müzenin tam adı Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi. Geçtiğimiz yıllarda kapılarını ziyaretçilere açan müzede Yılmaz Büyükerşen ve öğrencilerinin yaptığı 200‘e yakın balmumu heykel sergileniyor. Format olarak Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzeleri‘ne benziyor.

Açıkça konuşmak gerekirse müzedeki bazı heykeller asıllarına oldukça benzerken bazıları alakasız olmuş. Yine de burası sahip olduğu farklı formatı ile ziyaret etmeyi düşünebileceğiniz müzelerden bir tanesi. Sevdiğiniz sanatçılar ile birlikte fotoğraf çektirmek eğlenceli olabilir. Müze hakkında detaylı bilgi ve fotoğafları Eskişehir Balmumu Müzesi başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Müzede sergilenen tüm önemli isimlere ait heykellerin fotoğraflarını ise Eskişehir Balmumu Müzesi’ndeki Popüler Heykeller başlıklı foto galeride inceleyebilirsiniz.

9. Kentpark

Eskişehir'de gezilecek yerler KentparkEskişehir gezilecek yerler listemizdeki bir diğer popüler park olan Kentpark, Eskişehir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin hemen karşısında yer alıyor. Kenarından Porsuk Çayı geçen parkın Türkiye çapında ünlü olmasının nedeni ise içerisinde Türkiye’nin ilk yapay plajının yer alması. Plaj ve burada yer alan havuzlar özellikle havaların sıcak olduğu günler her yaştan ziyaretçinin yoğun ilgisi ile karşılaşıyor. Aileler için ayrı bir bölümün de olduğu plaj Eskişehir ziyaretinizde sizin için de farklı bir deneyim olabilir.

Yapay plaj plaj dışında parkta yürüyüş yolları, kafe ve restoranlar, oyun parkları gibi bölümler de var. Park hakkında detaylı bilgi ve fotoğraflar Kentpark başlıklı yazımda yer alıyor.

10. Eti Arkeoloji Müzesi

Eskişehir'de görülecek yerler ETİ Arkeoloji Müzesi

Eğer gezi boyunca bölge tarihi hakkında bilgi almak isterseniz Odunpazarı bölgesine yakın, Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan Eti Arkeoloji Müzesi‘ni ziyaret edebilirsiniz. 1945 yılına dayana tarihi ile arkeoloji müzesi bölgenin en önemli müzelerinden. Yakın tarihte ETİ sponsorluğunda yenilenen müzede dijital uygulamalar da dikkat çekiyor. Dilerseniz bu önemli müzeyi Eskişehir gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

11. Şelale Park

Şelale Park Eskişehir gezilecek yerler

Benim Eskişehir’de en keyif aldığım yerlerden biri Odunpazarı‘nın üst kısımlarında yer alan Şelale Park. Eskişehir manzarasını doyasıya seyredebileceğiniz bu park adını içerisinde yer alan yapay şelaleden alıyor. Çocuk ziyaretçilerin de keyifli vakit geçirebilecekleri çeşitli bölümlerin yer aldığı parka toplu taşıma ile ulaşmak biraz zahmetli olsa da parkın sahip olduğu manzara her şeye değebiliyor. Burada yer alan kafede Eskişehir’in yöresel lezzetlerinden çibörek başta olmak üzere çeşitli yiyecekleri bulabilirsiniz. Park fotoğraflarını Şelale Park başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

12. Taşbaşı Çarşısı

Taşbaşı Çarşısı Eskişehir

Taşbaşı, Eskişehir’de özellikle yerli halkın alışverişlerinde tercih ettiği yerlerden biri. Şehrin tam merkezinde yer alan bu çarşıda yer alan dükkanlar klasik Anadolu çarşıları tarzında en fazla iki katlı yapılardan oluşuyor. Çarşı; kuyumcular, aktarlar, kumaşçılar gibi çeşitli sokaklara ayrılmış durumda. Hamamyolu Caddesi, İki Eylül Caddesi, Reşadiye Camii gibi birçok önemli yer bu çarşının çevresinde yer alıyor. Hediyelik eşya türü ürünlerin satışı burada yok peşinen söyleyeyim. Burası daha ziyade Eskişehirlilerin alışveriş alışkanlıklarını gözlemleyebileceğiniz güzel bir Anadolu çarşısı.

13. İki Eylül Caddesi

İki Eylül Caddesi Eskişehir

Eskişehir’i tam merkezinde yer alan ve araç trafiğine kapalı olan İki Eylül Caddesi sahip olduğu yapı itibariyle İstiklal Caddesi’ni andırıyor denilebilir. İki önemli tramvay hattının kesişim noktası olan bu caddede restoranlar, çok katlı mağazalar ve çeşitli dükkanlar yer alıyor. Caddenin bir ucunda Porsuk Çayı’nın da olduğu Adalar Bölgesi yer alıyor.

14. Doktorlar Caddesi

Eskişehir'de görülecek yerler Doktorlar Caddesi

İki Eylül Caddesi’nin bir diğer benzeri olan Doktorlar Caddesi, Porsuk Çayı’nın hemen paralelinde yer alıyor. Bu cadde de araç trafiğine kapalı. Caddenin asıl adı “İsmet İnönü 1 Caddesi” olsa da yıllardır cadde üzerinde yer alan doktor muayenehanelerinin çokluğu nedeniyle halk tarafından “Doktorlar Caddesi” olarak anılıyor. Cadde üzerinde restoranlar, yerel mağazalar ile çeşitli dükkanlar yer alıyor.

15. Esminyatürk Türk Dünyası Şaheserleri

Esminyatürk Eskişehir

Sazova Parkı içerisinde yakın dönemde açılan Esminyatürk Türk Dünyası Şaheserleri, format olarak Miniatürk tarzında, minyatür yapılardan oluşuyor. Türk Dünyası Vakfı tarafından açılan parkta önemli Türk Dünyası’nda öneme sahip 32 adet eserin minyatürleri sergileniyor. Minyatür parka özelikle gitmek gerekmese bile Sazova Park’a gidereniz 15-20 dakikanızı bu bölüme ayırabilirsiniz. Minyatürk park hakkında detaylı bilgileri, parkta sergilenen önemli eserlerin fotoğraflarını Esminyatürk başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

16. Haller Gençlik Merkezi

Haller Eskişehir

Üniversitelilerin yaşadığı Bağlar Bölgesi‘ne yakın bir konumda yer alan Haller Gençlik Merkezi şehrin turistik noktalarından. Eski zamanlarda yaş sebze ve meyve hali olarak kullanılan yapı burada yapılan restorasyonların ardından kafelere ve hediyelik eşya satan dükkanları içinde barındıran bir turistik merkez olmuş durumda. Açıkçası çok ilgi çekici yer sayılmayabilir. Eğer Bağlar bölgesine, şehrin ünlü alışveriş merkezi olan Espark Alşveriş Merkezi‘ne giderseniz hemen yakındaki bu yapıya da göz atabilir, bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

17. Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezi

Türk Dünyası Merkezi Eskişehir

Türk Dünyası Bilim, Kültür, Sanat Merkezi Sazova Park’ta yer alıyor. Yapının projesi halen devam ediyor. Tamamlandığında içerisinde Müzik Tarihi Müzesi, Bilgi Bankası, Bilim Tarihi Müzesi, 3D Sinema Salonu ve Kültür Sanat Okulu gibi önemli bölümler olacak. Anadolu Üniversitesi çatısında hizmet veren bu yapının ilk katında şu an Önemli Şahsiyetler Bölümü gezilebiliyor. Burada Mimar Sinan gibi Türk Dünyası’nda adı bilinen en önemli şahsiyetlerin öze odaları var. Odalarda bu isimlerin balmumu heykelleri ve yaptıkları işlerin ufak bir tanıtımı var.

18. Alaaddin Camii

Eskişehir Alaaddin Cami

Eğer Eskişehir gezilecek yerler listenize biraz daha tarihi yapıları eklemek isterseniz 1267 yılında inşa edilen Alaaddin Camii şehrin en tarihi ve önemli yapılarından. Anadolu’da az sayıdaki Anadolu Selçuklu eserleri arasında gösterilen bu yapı seneler içinde orijinalliğini kaybetse de günümüzde halen yerli halk tarafından tercih edilen önemli bir cami. Cami, Eskişehir Arkeoloji Müzesi açılıncaya kadar 1944-1951 yılları arasında müze olarak kullanılmış.

19. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi

Çağdaş Cam Sanatları Müzesi Odunpazarı Eskişehir

Tarihi Odunpazarı Evleri‘nin birinde, Eskişehir Balmumu Müzesi’nin hemen yanında yer alan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Eskişehir’de gezip görebileceğiniz farklı müzelerden. İçerisinde birçok sanatçıya ait çeşitli eserin sergilendiği müze ziyareti farklı bir deneyim olabilir.

20. Devrim Otomobili

Devrim Otomobili Eskişehir

Eskişehir’den bahsedip de Devrim Otomobili‘nden bahsetmeden geçmek olmaz. Devrim Otomobili, Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili. Türk sanayi ve teknoloji tarihinde çok büyük öneme sahip bu otomobilin hikayesi maalesef kötü sonlandırılmış. Günümüze kadar ulaşmayı başaran tek otomobil günümüzde şehrin merkezinde, Porsuk Çayı‘nın hemen kenarında yer alan TÜLOMSAŞ fabrikasının bahçesinde özel bir bölümde sergileniyor.

Dilerseniz fabrikadaki görevliler eşliğinde bu alanı ziyaret edebilirsiniz. Turistik olarak çok büyük beklenti içinde olmayın. Görebileceğiniz alan sadece fotoğraftaki kadar. Devrim Otomobili daha çok manevi öneme sahip bir ikon. Otomobil hakkında detaylı bilgileri Devrim Otomobili başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.

Eskişehir gezilecek yeler yazımız boyunca şehirde gezip görülmesi gereken tüm önemli yerler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Adı geçen yerler dışında Lületaşı Müzesi, Hamamyolu Caddesi, Reşadiye Cami, TCDD Eskişehir Müzesi, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Havacılık Müzesi ve Çukur Çarşı‘yı da Eskişehir gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Merkezde yer alan bu noktalar dışında Eskişehir şehir merkezi dışında bulunan Seyit Battal Gazi Külliyesi ve Midas Anıtı da büyük öneme sahip gezi noktaları.

Eskişehir’de nerede, hangi otelde kalmalı?

Yeni açılan Ramada Hotel, Eskişehir’de konaklama yapabileceğiniz güzel tesislerden bir tanesi. 
Eskişehir gezilerinin büyük bölümü bireysel gezilerden oluşuyor. Yani otelinizi kendiniz ayarlamanız gerekebiliyor. Bu yüzden Eskişehir’de konaklama konusunda az da olsa bu yazıda da bilgi vermek istedim.

Eskişehir’de otellerin birçoğu tren istasyonuna yakın Üniversite Bulvarı ve İsmet İnönü I. caddelerinde bulunuyor. Bu bölge son dönemde şehrin gelişen yeri. Burada birçok kafe, restoran ve otel yer alıyor. Otelin konumuna göre buradan tren istasyonuna 10-20 dakika yürüyüş ile ulaşabilirsiniz. Merkeze de yine aynı şekilde kısa bir yürüyüş ile ulaşmanız mümkün.  4★ The Merlot Hotel Eskisehir, 4★ Divan Express Eskişehir, 3★ ibis Hotel, 3★ Grand Namlı Hotel ve La Vie Suite bu bölgedeki en güzel tesislerden. Eğer tren istasyonuna daha yakın, şehrin çoğu yerine yürüyerek ulaşabileceğiniz bir tesis ararsanız  Madame Tadia Hotel‘e göz atabilirsiniz.

Şehrin birçok gezi noktasını bünyesinde bulunduran Odunpazarı‘nda yer alan butik otellerde konaklamak da keyifli olabilir. Bu bölge Eskişehir tren garın ve merkeze 15-20 dakikalık bir yürüyüş uzaklığında yer alıyor. Abacı Konak Otel, Arslanlı Konak Otel ve Han Royal Otel tercih edebileceğiniz butik otellerden.

Eskişehir gezilecek yerler konusu kısaca bu şekilde. Eskişehir’de konaklama hakkında detaylı bilgileri ve diğer tavsiye ettiğim otelleri Eskişehir’de nerede kalınır? başlıklı yazımda okuyabilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması