Sağlık Bakanlığından Ebe,Hemşire,Acil Tıp Teknisyenleri ile ilgili önemli yazı

Sağlık Bakanlığı 81 İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazı gönderdi.

Sağlık Bakanlığından Ebe,Hemşire,Acil Tıp Teknisyenleri ile ilgili önemli yazıSağlık Bakanlığı ebe,hemşire,acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı memurları ile ilgili yazıyı 81 İl Sağlık Müdürlüğü'ne gönderdi. Sağlık Bakanlığı, ebe, hemşire, acil tıp teknisyeni ve toplum sağlığı memurlarının sağlık hizmetleri dışındaki alanlarda çalıştırılmamasını istedi.Uygulamada bir çok hemşire, satın almadan santrale, saymanlıktan personel birimine kadar çeşitli alanlarda görevlendiriliyor. 
YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 2 ay Önce

önce doktorların eşlerini,siyasi yakınları olanları,sendikanın yakınlarını çekin servislere hepsi nöbetsiz yerlerde kalite, tig ,enfeksiyon vb vb hepsi kısaca masa başı yerlerde çalışıyor

abab
abab - 2 ay Önce

Bakanlık bu işin üzerine düşer ve başarırsa gerçekten de mükemmel bir iş yapmış olur servislerde hemşire sağlık memuru bulamıyoruz diye ağlayan bir sürü hastane var gidiyorsun personel şubeye hemşire çalışıyor saymanlıkta sağlık memuru çalışıyor servise gidiyorsun personel eleman eksikliğinden dert yanıp nöbet tutmaktan öldük bittik diyor inşAllah başarılı olur bu uygulama..

Sağlık eri
Sağlık eri - 2 ay Önce

Mühim olan görevlendirmemek değil, yeteri kadar idari personeli bulunmayan sağlık bakanlığında elbet bu tarz görevlendirmeler olmak mecburiyetinde. Önemli olan personeli verimli bir şekilde çalıştırabilmek. Şu an için hastaneler, müdürlükler ve bakanlık dahil personelin etkin kullanımında sıkıntılar yaşanmakta. Diğer kamu kurumlarında da olduğu gibi personelin asli görevlerini yerine getiremeyeceğine dair rapor alması halinde (ayakta duramaz,nöbet tutamaz,ambulansa binemez veya kullanamaz v.b.) veri hazırlama kadrosuna alınması gerekmektedir. Bu durumda personel açığı karşılanmış olacaktır.

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

SANIRIM EN BÜYÜK HATA,BU BRANŞLARDA ÇALIŞAN PERSONELLERİN HASTANELERE MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI YAPILMALARIDIR.İNANIN KORKUDAN VE İŞ BİLEMEMEZLİKTEN İMZA BİLE ATAMIYORLAR.LÜTFEN SİYASET VE MALUM SENDİKA BU İŞLERİN İŞİNE GİRMESİN.ÖZELLİKLE MALUM SENDİKA İKTİDARI BU KONULARDA ÇOK YIPRATIYOR,DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SAYGILARIMLA.

kamil
kamil - 2 ay Önce

çevre sağlığı teknisyenleri nerede

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması