Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Sonucu

Bakanlığımız personeline yönelik yargı kararı gereği ilk ve acil yardım teknikerliği branşında unvan değişikliği sözlü sınavı 12 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sınav Sonucu

Sınav sonuçlarına 20 Mart 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar yazılı olarak itiraz edilebilecektir. Belirtilen tarih itibariyle Bakanlık Genel Evrak Birimine ulaşmayan itiraz dilekçeleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

İtiraz dilekçelerinin gönderileceği adres:T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı

6001. Cadde No: 9 06800-Çankaya/ANKARA

Sonuç Listesi ve Başarı Sıralaması için Tıklayınız.
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 hafta Önce

UYANIK GEÇİNENLER İÇİN,SAĞLIK SEKTÖRÜ İYİ BİR GELİR KAYNAĞI OLMAYA BAŞLADI.NE TAZMİNATI ÖDÜYORSUNUZ KARDEŞİM ,DEVLETİN PARASI ÇAR ÇUR EDİLMESİN,GEREKLİ DÜZENLEMELER DERHAL YAPILSIN. SAYGILARIMLA.

Bir Garip Memur
Bir Garip Memur @SELİMCAN - 2 hafta Önce

Niye?..Sağlık sektöründe hiç hatalı işlem yapılmıyor mu?..Hatalı teşhiş konulmuyor mu?

öneri
öneri - 2 hafta Önce

1. Sağlık okuryazarlığı ülkemizde üniversite mezunlarında bile düşük seviyede 2. Tıbbı kayıtlar, onam formları yeterince bilgilenndirici değil, zaman kaybı olarak görünüyor, sadece kalite veya zorunluluk için dolduruluyor. 3. Sağlık hukuku ile ilgili personelin eğitimi yok, hangi müdehalenin ileride ne gibi hukuki sonuç doğuracağını bilmiyorlar 4. Uzun çalışma saatleri personelin hata olasılığını arttırıyor 5. Yetki ve görev tanımları tam olarak belirlenmemiş ve algoritmalar oluşturulmamış, işler teamüllere göre yürütülüyor. 6. Çalışma koşullarının iyileştirilmesi sürecine sağlık hukuku eklenmemiş, hekim dışı personelin tıbbi işlemler için mesleki sorumluluğu var, mesleki sorukluluk sigortası yok. Bu konular ele alınmalı.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması