sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman

Ülkemizin en önemli kamu kurumlarından olan ve her sene yüklü alımlar ile gündeme gelen Sağlık Bakanlığının bilindiği üzere bu sene

sağlık bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan personel alımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Demircan, 18 bin sağlık personeli alımı ilanının kısa süre içerisinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yayınlanacağını açıkladı.

HEMŞİRE FORMASI Binlerce doktor, ebe, hemşire, sağlık teknikeri, acil tıp teknisyeni 2018 yılı içerisinde yapılacak sağlık personeli alımının ikinci aşamasını bekliyor. İlk aşamada 9 bin sağlık personeli atanmıştı. 24 Haziran Erken Genel Seçimleri öncesinde tüm sağlık personelinin gözü kulağı 9 bin atamadan sonra yeni bir atama yapılıp yapılmayacağı konusundaydı. Sonunda konunun yetkilisi Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve 18 bin sağlık personeli alınacağını bildirdi.Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın, ''Hastanelerin taleplerine göre kadroların dağılımını belirledik. Maliye Bakanlığı'ndan onay çıktı. Şimdi Devlet Personel Başkanlığı'nda. Daha sonra ÖSYM tarafından KPSS Merkezi alım ile kılavuz yayınlanacak. İnşallah seçimlerden önce yetiştireceğiz. Hastanelerin ihtiyaçlarına göre kadro dağılımına ağırlık verdik.'' şeklindeki açıklamasının ardından yüreklere su serpildi ve atama heyecanı başladı.

MEBBİS

Şimdilik tercih kılavuzunun ne zaman yayınlanacağı belli olmamakla birlikte kılavuzun yakın zamanda yayınlanacağı düşüncesindeyiz.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ANNE
ANNE - 7 ay Önce

ALLAH RIZASI İÇİN HEMŞİRE YARDIMCILARININ DA ATAMASI YAPILSIN LÜTFEN BU BÖLÜMÜ YETKİLİLER AÇTI ATAMA YAPILMAYACAKSA NEDEN NEDEN HER GÜN NE OLACAK ENDİŞESİ İÇİNDEYİZ.İLK ATAMALARI YAPIN LÜTFEN SESİMİZİ YETKİLİLERE DUYURUN LÜTFEN.

ANNE
ANNE - 7 ay Önce

HEMŞİRE YARDIMCILARININ SESİNİ LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN DUYUN.ATANMAYI BEKLİYORLAR LÜTFEN CUMHURBAŞKANIMIZ GÖREVE BAŞLAYACAKLAR DEMİŞTİ SAĞLIK BAKANIM LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN.

Önlisans radyoloji
Önlisans radyoloji - 11 ay Önce

Önlisans radyoloji mezunları perişan durumdayız 85-86 puanlarla yaklaşık iki yıldır atama bekliyoruz sayın bakanım en az 1000 kadro talep ediyoruz.

mehmet02
mehmet02 - 11 ay Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur
sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde;
"Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir
defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma
yapılacağı kararı yer almıştır." aradan sekiz yıl geçti bir gelişme yok

Hasan ispenoglu
Hasan ispenoglu - 4 ay Önce

ESKİ hükümlü işçi nezaman alınacak

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması