Ramazan Pide Kaç Liraya Satılacak? 2018 Pide Fiyatı Ne Kadar?

Ramazan Pidesi - Hicretin ikinci yılında farz kılınan oruç dinimizin öngördüğü bedeni ibadetlerden biridir. Yalnız yiyip içmeyi bırakmak değil aynı

Ramazan Pide Kaç Liraya Satılacak? 2018 Pide Fiyatı Ne Kadar?

 11 ayın sultanı Ramazan'a 2 aydan az bir süre kaldı. Müslüman toplumlar için en önemli zamanlardan biri olan Ramazan ayı müslüman'ın tüm kötülüklerden arınıp temizlendiği aydır.Bu mübarek ayda Allah'ın müslümanlara farz kıldığı oruç ibadetini yerine getirecek müslüman toplumlar sabah ezanı ile başlayacak orucu akşam ezanında yapacakları iftar ile sonlandıracak 29 gün sürecek Ramazan ayı ile özdeşlemiş geleneklerimizden ilk sırada olan ramazan pidesi 11 aylık hasretten sonra tekrar sofralarımızdaki yerini alacak.

Ramazan denilince akıllara gelen ilk iki şeyden biri olan ramazan pidesi ramazan haricinde evimize çok fazla girmesede ramazan ayı geldiğinde fırınlarda taleplere yetişmekte zorlanılıyor. Her Ramazan ayı öncesi belirlenen pide fiyatları 2018 yılındaki fiyatı belli oldu.

Mübarek Ramazan ayının vazgeçilmezi Ramazan pidesi için esnaf odalarından gelen talebi değerlendirmek için fiyat takdir komisyonu toplandı. Takdir komisyonu üretici ile tüketici dengesini gözeterek Ramazan pidesi fiyatlarını belirledi. 420 gram Ramazan pidesinin fiyatı 3 lira olarak belirlendi. 560 gramı 4 liradan satılacak pidenin 700 gramı ise 5 liraya tezgaha çıkacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması