Zorunlu Hizmeti Kaldıracağız

Pratisyen açığımız gelecek 6 yılda, 2024'te kapanacak. O zaman mecburi hizmeti kaldıracağız. 

Zorunlu Hizmeti Kaldıracağız
14 Mart 2018 Çarşamba 13:02

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yüzbinlerce sağlık personelinin merakla beklediği torba yasa tasarısının 14 Mart Tıp Bayramı'na yetişeceğinin müjdesini verdi. Sağlıkçıların uzun zamandır bekledikleri yasa paketini hazırladıklarını belirten Demircan, "Maliye Bakanlığı ile değerlendirmeler yapılarak son şeklini vereceğiz. 14 Mart Tıp Bayramı'na yetiştirmeye çalışıyoruz" dedi.

Tüm sağlık çalışanlarına 4 yılda 1 yıl yıpranma payı, ek ödemelerin emeklilik maaşına yansıması, hastanelerde sağlık çalışanlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, her hastaneye kreş zorunluluğu, döner sermayenin daha çok çalışan sağlık çalışanına daha yüksek verilmesi gibi özlük haklarına ilişkin iyileştirmeleri biz yasa tasarısında talep ettik. 

Pratisyen açığımız gelecek 6 yılda, 2024'te kapanacak. O zaman mecburi hizmeti kaldıracağız. 

 Devletteki iyi yetişmiş hekimlerin özel sektöre gidişi ile ilgili yüksek talepler var. Bizim en fazla 20-25 bin lira ücret ödeyebildiğimiz uzman, özel sektöre 100 bin lira civarında maaşla transfer ediliyor. Yeni bir çalışma yapıyoruz. Üniversite ya da devlet hastanelerinde çalışan hekimlerimizden mesai sonrasında dışarda çalışmak isteyenlere bu imkanı verelim. Bunu tartışmaya açıyoruz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
acele sabırsızoğlu - 1 hafta önce
alo bekliyoruz..! gelecek yıl ki 14 mart ta mı?
Avatar
att - 1 hafta önce
saat .13.30 itibarıyla açıklanan bir şey yok
Avatar
Hemsire - 1 hafta önce
Gene hüsran .hani bir müjde duymadik
Avatar
Sağlıkçı - 1 hafta önce
Müjdeli haber verilecek denildi, eller boşta kaldı, sağlık personeli bunu haketmiyor
Avatar
sağlıkçı - 1 hafta önce
mesai sonrası çalışma imkanı verin de devlet hastanelerini eskisi gibi çiftliklerine çevirsinler
Avatar
mehmet02 - 1 hafta önce
birde yardımcı hizmetlilerin sorununu çözseniz bizde bayram yapsak 2351 sınavı kazandığı halde zaman aşımına uğradı veya lise ve yük. okul mezunlarına memur kadrosuna geçmesinde bir kolaylık yapsanız bunlar zaten hizmetli görevini yapmıyorlar.
Avatar
Hemşire - 1 hafta önce
14 mart bitti meclise gelen birşey yok daha önümüzdeki günlerde bakanlar kuruluna gelecekmiş
Avatar
YARDIMCI sağlık personeli - 1 hafta önce
Yardımcı sağlık personeline birşey yok değilmi 3 bin tl maaş la 24 saat eşşek gibi çalışan yardımcı sağlık personeli mobbing e uğrayan ...