Yeni Yapının Ayrıntıları 4

Yeni Yapının Ayrıntıları 4
26 Eylül 2017 Salı 23:49

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasasının değişmesinin ardından gerek merkez teşkilatında gerekse taşrada oluşan/oluşacak yeni yapı hakkında siz ziyaretçilerimize daha önce yayınladığımız 3 haber ile ayrıntılı bilgi vermiştik

Yeni Yapının Ayrıntıları 1

Yeni Yapının Ayrıntıları 2

​​​​​​​Yeni Yapının Ayrıntıları 3

Yine yaptığımız '' yeni yapının çalışma grupları'' başlıklı haberimizi istifadenize sunmuştuk.

Eylül ayının son günleri itibariyle bakanlık merkez ve taşranın yeni yapıya uygun hale gelmesi için bakanlıkta hummalı bir çalışma devam etmektedir. Bu süreçte mesai mefhumu gözetmeden görev yapan merkez teşkilatı bürokratlarına çalışmalarında başarılar dileriz. 

Personel Sağlık NET editörlerinin elde ettiği bilgiye göre yeni yapının sağlık müdürlerini belirlemek için 81 ilin müdür adaylarının görüşmeleri/mülakatları başladı. Şuana kadar 10 kadar ilin müdür adayı ile görüşme sağlandı. 

15 Ekim'e kadar İl Sağlık Müdürlerinin belirleneceği belirtilmektedir.

İl Sağlık Müdürünün belirlenmesinin ardından başkanlar belirlenecek. Başkanların belirlenmesinde kuvvetle muhtemel şu hususlara dikkat edilecek

1- Kamu Hastane Başkanı 81 il için en az uzman hekim,

2- Halk Sağlığı Başkanı en az pratisyen hekim,

3-Eski Sağlık Müdürlüğü iş ve işlemlerine bakacak başkan en az pratisyen hekim,

4-İlaç ve tıbbi cihaz başkanlığı için pratisyen yada eczacı,

5-Personel Hizmetleri Başkanlığı için lisans mezunu,

6-Destek Hizmetleri Başkanlığı için lisans mezunu,

7- Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı için pratisyen olması düşünülmektedir.

Başkan yardımcılıkları ve uzmanlıklar içinde lisans mezunu olmak yeterli.

Bu bir personel sağlık net haberidir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Cemal - 6 ay önce
Hem doktor açığım var de hem tüm başkanlıklara doktor olsun diye düzenleme yap. Tüm sağlık personelleri artık doktor hegomanyası istemiyor.Yönetici olmak için doktor olma şartı ancak bir mantıksızlık eseridir.Kanunu teklif eden doktor,hazırlayan doktor,atayan doktor,döner sermayeden bir doktora 9 pul dokuz sağlık çalışanına 1 pul taksimini yapan doktor,yönetici olan doktor ancak işi yapanın büyük kısmı hemşire,sağlık memuru ve diğer sağlık çalışanları.....
Misafir Avatar
vanlı - 6 ay önce @Ali Cemal
Ali cemal efendi;
1. doktor döner sermayeyi babasının evinden mi getiriyor
2. sağlık personelinin yaptığı tüm işlemler dr ye yazılıyor.
3. Tarım bakanıda maalesef senin meslektaşın kendinden haberin yok
4. Kaymakam , vali gibi mülki idare amirleri doktor değil ona da bir çare sana zahmet.
Misafir Avatar
Tıbbi Sekreter - 6 ay önce @Ali Cemal
.... senin gibi zihniyet gelmez inş. başa. kopmleksi bırakın demişsiniz ama kompleksin alasını yapmışşsınız. Yardımcı sağlık personeli de sağlığın bel kemiğidir.
Misafir Avatar
Sağlık memuru - 6 ay önce @Ali Cemal
Kardeşim Şu anda var olan haksızlıkları ve gerçeği çok güzel özetlemişsin.Kardeşim aldığın riske ve eğitime göre para alacaksan git gerçekten eğitimini aldığın işi (Hekimliğini) yap.Sağlıkta onca yöneticilik,idarecilik vs. mezunu sağlık personeli vak-rken sizinki sadece açgözlülük.
Misafir Avatar
xtrail - 6 ay önce @Ali Cemal
.... yorum yazan kişiye ithafen. Artık bu tepeden bakmalardan vazgeçin. Yıllardır hekim hegemonyasında, profesyonel olmayan yönetimlerden ortaya çıkan kamu zararını maalesef milletimiz ödedi. Sağlık memuru, hemşire, ebe, diğer meslek mensuplarına tepeden bakmaktan vazgeçin. penset kullanmasını bilmeyen, aspiratör cihazını bilmeyen, laringoskop setini aktive edemeyen, etc. tabipler var. Önce kendi mesleğinizi tıp ilkelerine göre icraa edin, sonra yönetim sevdasına girin. Sizin derdiniz hekim harici profesyoneller tarafından yönetilmeme duygunuzdur. Bu duygunuzun maliyetini yine gariban halkımız çekmektedir. Ben sağlık memuru ünvanlı, sağlık yönetimi doktoralı profesyonel yöneticiyim. Sizin aldığınız yöneticilik eğitimini yüze çarpar, bine bölerim. Haddinizi bilin, uzman meslek gruplarını aşağılamayı bırakın...!!!
Misafir Avatar
doktor - 6 ay önce @Ali Cemal
beyefendi dünyada kazanç aldığın riske ve eğitime göre olur. keşke birlikte çalıştığımız sağlık personeli kardeşlerimiz de istediği meblağları alsa. ancak ekonomi belli yönetmelik belli. bence doktorlar neden çok alıyor demek yerine bizim de daha fazla almamız lazım demek daha mantıklı olur. öbür türlü doktor düşük alırsa sen daha düşük alırsın tam bir kısır döngü.
Misafir Avatar
.... - 6 ay önce @Ali Cemal
Kıymetli kardeşim sen milli eğitim müdürünün veya yardımcılarının öğretmen dışı olmadığını gördün mü ? Adliye amirinin savcı ya da hakim olmadığını gördün mü ? Tarım müdürünün mühendis veya veteriner hekim olmadığını gördün mü ? Tıpkı bunlar da olduğu gibi sağlık yöneticileri de Doktor olmalıdır ve hatta şu an bazı yöneticilerin sağlık memuru,eczacı,hemşire olması bile abesle iştigaldir..Döner sermayeyi kuruma kazandıran asıl kişi de yine doktordur,doktor olmazsa hemşirenin,eczacının, yardımcı sağlık personelinin bir anlamının olmadığını da bilmeni isterim ki eminim farkındasındır ama bırakın bu aşağılık kompleksini ve haddinizi bilin
Misafir Avatar
doktor - 6 ay önce @Ali Cemal
komik şey.
Misafir Avatar
sağlık memuru - 6 ay önce @Ali Cemal
kardeşm neden 15 yıl daha okuyup doktor olmadın olsaydın ya
Avatar
Mstf - 6 ay önce
Değişen birşey olmamış. Halk sağlığı müdürü en az pratisyen deniliyor. En az uzman olmalı
Misafir Avatar
işçi :) - 6 ay önce @Mstf
niye bu takıntın uzmanmısın bir beklentin mi var?yada pratisyenden kuyruk acın?
Avatar
dr - 6 ay önce
yahu bu uzmanlık takıntınız nedir eskiden memurun yaptığı işi şimdi uzman adı altında bin ton para ve makam vererek yaptırıyorsunuz sanki bana maliyede gelir uzmanı arkadaşlar sınava girip kazanmışlar.dün nöbet tuttuğum adam sabaha uzman olarak atanıyor olacak işmi dir.bu zamana kadar ne yaptılar yahu.bir de hastane otelciligi müdürlüğü var gereksiz sadece oturan bir makam nedir yahu zaten hastanenin bir müdürü var yapılan işleri o yapıyor otelcilik müdürlere bu zamana elle tutulur ne yapmışlar hastanelerinde bir söyleyin.hepsi kaldırılsın milletin parasını boşa dagıtmayın
Avatar
Vhki - 6 ay önce
İlçelerin durumu ne olacak tsm ve ilçe sağlıklar bunun hakkında bilgi verin birazda 1 aydır hep aynı haberler
Avatar
Mstf - 6 ay önce
Hiçbirşey değişmemiş. Halk sağlığı müdürü en az uzman olmalıdır. Gelsin torpiller
Avatar
ANK06 - 6 ay önce
SN ADMİN BİRAZDA YENİ İLÇE YAPILANMASINDAN HABER VERİN, İLÇE SAĞLIK, TSM VE AÇSAPLAR NE OLACAK NASIL BİR ŞEKİL ALACAK
Avatar
i.thm - 6 ay önce
Sağlık personeli gerektiren yönetici atamalarında hiyeraşik olarak yapılan işlemin hekim dışı atamalarda da yapılması YÜKSEK LİSANS mezunu varsa önce yüksek lisans mezunu atanmalı yoksa lisans mezunu atanmalı.UZMAN atamalarında da özellikle YÖK tarafından yüksek lisan mezunlarına bitirdiği alanla ilgili uzmanlık belgesi verilmektedir,uzmanlığa da aynı şekilde YÜKSEK LİSANS diploması olanlara verilmelidir yoksa lisans mezunlarına verilmelidir.Bu yolla yapılacak atamalarda kurumun seviyesi daha üst düzeye çıkacaktır.
Misafir Avatar
emre - 6 ay önce @i.thm
parayla alınan sağlık kurumları işletmeciliği yüksek lisanslı personel eminim çok çok ileri taşır kurumu :)
Avatar
Ahmet kolluk - 6 ay önce
Başkente Halil ibrahim YAKUT hocamızın göreve başlamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.
Misafir Avatar
uşaklı - 6 ay önce @Ahmet kolluk
ali cemal beye cevap veriyorum bizim tarım bakanı bile doktor