Yeni Bylock: Falcon

Yeni Bylock: Falcon

Yeni Bylock: Falcon

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik sürdürülen çalışmalarda, aralarında örgütün "Adıyaman akademi imamı" "İbrahim" ve "İsa" kod isimli İ.B.'nin de bulunduğu yedi akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. Telefonunda mesajlaşma programı Falcon çıktı.

Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından terör örgütü FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik sürdürülen çalışmalarda, aralarında örgütün "Adıyaman akademi imamı" "İbrahim" ve "İsa" kod isimli İ.B.'nin de bulunduğu yedi akademisyen hakkında gözaltı kararı verildi. Harekete geçen Adıyaman KOM Şube ekipler, İ.B. ile AdıyamanÜniversitesi'ndi aktif görev yapan Yrd. Doç. Dr. H.P. ve Yrd. Doç. Dr. R.K. isimli akademisyenleri bir otomobil içerisinde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in videosunu izlerken gözaltına alındı.Ekipler diğer aranan dört şüphelinin yakalanması içinse belirlenen adreslere düzenlediği baskınlarda örgüt sorumlusu İ.B. ile irtibatlı olduğu tespit edilen araştırma görevlileri L.A. ve A.T. ile Başhekim Yardımcısı Dr. S.Ç. ve aile hekimi O.S.'yi de gözaltına aldı.

Ayrıca, FETÖ sorumlusu İ.B'nin telefonunda örgüt üyelerinin aktif kullandığı gizli mesajlaşma programı "Falcon" yüklü olduğu ve otomobil içerisinde 3 bin lira himmet parası ele geçirildiği öğrenildi.

kaynak:haberturk

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 16:44YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması