Vekil Ebe Ve Hemşirelerden Dilekçe Kampanyası

Tüm Sağlık-Sen Vekil Ebe-Hemşirelere kadro verilmesinin peşini bırakmıyor. Sağlık Bakanlığı ile konu hakkında görüşmeler yapan Tüm Sağlık-Sen verilen sözlerin arkasında durmak için Vekil Ebe ve Hemşirelerden Başbakana, Sağlık Bakanına ve Partilerin Grup Başkan Vekillerine ulaştırmak üzere Vekil Ebe-Hemşirelerden dilekçe topluyor.

Vekil Ebe Ve Hemşirelerden Dilekçe Kampanyası
14 Eylül 2016 Çarşamba 23:48

 Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; Kadro müjdesinin peşini bırakmayacağız Vekil Ebe ve Hemşireler kadroya geçirilinceye kadar durmaksızın konuyu her platformda takip edeceğiz. Vekil Ebe ve Hemşire olarak çalışanlardan dilekçe vererek kampanyamıza katılmalarını ve mücadelemize destek vermelerini beklemekteyiz. Dilekçe kampanyamıza verecekleri destek kadroyu çabuklaştıracaktır dedi.

ERÖZGÜN, dilekçe vererek mücadeleye katılan vekillerin taleplerini Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve Partilerimizin Grup Başkanlarına ileteceklerini ve konuyu gündemde tutacaklarını açıkladı.

İnternet sitesinde bir örneği olan dilekçenin Vekil Ebe ve Hemşireler tarafından doldurularak Sendika Genel Merkezine (POSTA ADRESİ: Eti Mahallesi Toros Sokak No:5 Kat:1 Sıhhiye / ANKARA) 15 gün içinde ulaştırılmasını isteyen ERÖZGÜN, 01 Ekim 2011 tarihinde Vekil Ebe Hemşirelerin dilekçelerini, T.B.M.M.’nin açılışında Siyasi partilerin Grup Başkanlarına ulaştırmak istediklerini açıkladı. 

 

 

  

Sayın; Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’a

Sayın; Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ’ a

Sayın, AKP, CHP ve MHP Grup Başkan Vekillerine,

İletilmek Üzere

Tüm Sağlık-Sen Genel Merkezine

ANKARA

 

Halen ..................... İl Sağlık Müdürlüğü emrinde …………….. Sağlık Evinde vekil ebe/hemşire olarak görev yapmaktayım.

Bilindiği gibi, Anayasamızın 10. Maddesinde; “Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun  önünde eşittir.” 

 

Anayasamızın 41. Maddesinde; “Devlet, çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır.”

 

Anayasamızın 49. Maddesinde; “Devlet, ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilâtı kurar.”

Anayasamızın 128. maddesinde ise “Memurların ve diğer kamu görevlilerinin nitelikleri, atanmaları, görev ve yetkileri, hakları ve yükümlülükleri, aylık ve ödenekleri ve diğer özlük işleri kanunla düzenlenir.”Hükümlerine yer verilmiştir.

 

Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslar arası Sözleşmesinin 7 nci maddesinde bu sözleşmeye taraf devletler herkese adil ve elverişli şartlarda çalışma hakkı tanır. Bu şartlar aşağıdaki hakları güvence altına alır denilmektedir.

 

Kamu sağlık kurumlarında aynı işi yapan personelin farklı statüye tabi tutularak farklı özlük haklarından yararlandırılması, çalışma barışını bozacak nitelikte uygulamalara yer verilmesi, çalışma hayatını geliştirmek yerine vekil personel istihdamı ile birçok haklara kısıtlama getirilmesi, ailenin huzur ve mutluluğunun sağlanması, aile bütünlüğünün korunması ilkesine aykırı düzenlemelere yer verilmesi, kamu sağlık kurumlarının asli ve sürekli hizmetlerini kesintiye uğratacak nitelikte vekil personel istihdamına gidilmesi yukarıda anılan Anayasa hükümleri ve Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslar arası Sözleşmesi ile çelişmektedir

 

Benimle aynı eğitim düzeyine sahip emsallerime nazaran ekonomik  ve sosyal yoksunluk içerisinde özveri ile görevimi yürütmekteyim.

 

Bir Vekil Ebe Hemşire olarak, İl içi ve İller arasında isteğe bağlı yer değiştirme hakkımın bulunmaması, Doğum, ölüm ve evlilik gibi mazeret izinleri ile yıllık izin hakkımın bulunmaması, mağduriyetime sebep olmaktadır. Çalışma barışının korunması, adil ve eşit şartlarda çalışma hakkının tanınması ve dolayısıyla hakkaniyetin sağlanması için; toplumumuzda üçüncü sınıf istihdam olarak görülen Vekil Ebe Hemşire statüsünden Kadrolu Ebe Hemşireliğe geçmeyi talep ediyorum.

 

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim. ….09.2011

 

 

Adı Soyadı

İmza

 

 

Adres              :

  

Telefon :  

 

Email               :            

Vekil Ebe ve Hemşirelere Kadro İçin Dilekçe Kampanyası

POSTA ADRESİ: Eti Mahallesi Toros Sokak No:5 Kat:1 Sıhhiye / ANKARA

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.