Vekil Ebe Hemşirelere Kadro Sorunu Meclis Gündeminde

TBMM Başkanlığına vekil ebe hemşireler hakkında bir soru önergesi verildi. İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle verilen yazılı soru önergesinde vekil ebe hemşirelerin özlük hakları soruldu. Soruya Bakan Demircan tarafından henüz yanıt verilmedi. Yanıt verildiğinde sizlerle paylaşacağız.

Vekil Ebe Hemşirelere Kadro Sorunu Meclis Gündeminde

Milletvekili Arzu Erdem Bakan Demircan’ Yıllardır bakanlık bünyesinde kurum içi bütün eğitimlere katılmış, liyakat ve yetenek sahibi vekil ebe hemşirelerin toplam sayısını sordu. Ayrıca Köylerimizde hastayla ilk teması kurup koruma, önleme, tedavi etme ve yönlendirme görevleri olan vekil ebe hemşirelerin özlük hakları ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüp yürütülmediği sorusunu yöneltti.
Arzu Erdem’in son sorusu da 2018 yılı içerisinde vekil ebe hemşirelerin asli personel olmaları konusunda bir çalışma olup olmadığı ve böyle bir çalışma varsa kaç kişiye kadro verilmesinin düşünüldüğü oldu.  
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibeliso
Sibeliso - 10 ay Önce

Saglik personeline de kadro verilmelidir. Taseron sorunu cozuldugu gibi saglik personelinin de sorunu cozulmelidir.......

Hizmetli
Hizmetli - 10 ay Önce

Hizmetli işçimi memurmu bu nasıl bir kadro biri çıksın cevaplasîn

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması