VAN KHB Genel Sekreteri'nin Basın Açıklaması

İnternet Sitenizde yayınlanan ‘’Sağlık Personeline Mobbing İddiasi ‘’ başlıklı haber,Van Sağlık Sendikası Şube Başkanı Hikmet BİLGİN tarafından dile getirilen iddiaların asılsız olduğu,bu haberin Genel Sekreterliğimiz ve Genel Sekreterliğe bağlı hizmet veren Van SB.SBÜ.Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni kurumsal olarak hedef aldığı ve bu nedenle aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç hasıl olmuştur.

VAN KHB Genel Sekreteri'nin Basın Açıklaması
17 Ocak 2017 Salı 11:13

İnternet Sitenizde  yayınlanan ‘’Sağlık Personeline Mobbing İddiasi ‘’ başlıklı haber,Van Sağlık Sendikası Şube Başkanı Hikmet BİLGİN tarafından dile getirilen iddiaların asılsız olduğu,bu haberin Genel Sekreterliğimiz ve Genel Sekreterliğe bağlı hizmet veren Van SB.SBÜ.Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni  kurumsal olarak hedef aldığı ve bu nedenle aşağıdaki açıklamalara ihtiyaç hasıl olmuştur.

   SB.SBÜ.Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1627  yatak kapasitesi ile birliğimizin ve ülkemizin en büyük sağlık tesisi olup, çok ciddi sağlık hizmeti üretmektedir. Hastanemizde çalışan  bütün idareciler ve çalışanlar büyük bir özveriyle ellerinde gelen katkıyı sunmaktadırlar.

   Genel Sekreterliğimizde, bütün sağlık tesislerinde olduğu gibi bu hastanemizin rolü itibariyle daha da fazla desteklemekte ve elinden gelen motivasyonu sağlamaktadır. Sendika başkanının dile getirdiği ,Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü’nün çalışanlara ‘’Mobbing’’ uyguladığı ve bundan dolayı kişilerin istifa ettiği iddiaları tamamen asılsızdır. Bahsi geçen müdür yardımcısı kendi özgür iradesiyle istifa etmiştir.

     Genel Sekreter olarak; kendim bu arkadaşımla ilgilenerek  varsa böyle bir durum genel sekreterliğe veya Genel Sekreterlik olarak beraber çalışabileceğimizi veya başka bir sağlık tesisine verebileceğimizi teklif ettim. Ancak ,kendileri istifa etmeyi tercih ettiler.

     Sendika il Başkanı’nın, adi geçen hastanemizin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü ile şahsi husumetleri mevcuttur. Bunlar bir önceki sendika il seçiminde birbirlerine karşı rakip olmuş ve bu rekabetleri halen devam etmektedir. Bu konunun Van İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği  çalışanları ve hastane çalışanları ile herhangi bir alakası yoktur. Konu sadece sendikanın kendi içindeki iç çekişmesidir. İl Başkanı’nın kişileri karalamaktan ,iftira atmaktan dolayı dava açma hakkımız saklı kalmak koşuluyla;  hastanemizin iç işlerine  karışmaktan uzak durmasını ve sadece sendikacılık yapmasını tavsiye ediyoruz. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeleri kurumumuza zarar vermelerine izin vermeyeceğiz, sendika Genel Merkezi’ni bu konuya müdahil olarak gereğini yapmasını bekliyoruz.
   Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
 
                                                                                                        Opr. Dr. Heybet SEMUR
                                                                                                    Van KHBGS Genel Sekreteri
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.