Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi TEKZİP METNİ

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi TEKZİP METNİ

Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi  TEKZİP METNİ
02 Ağustos 2016 Salı 22:49

 

SAĞLIK BAKANLIĞI

Ankara 1. Bölge Kamu Hastaneleri Birliği

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Ankara  Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi


SAYI   :16631222                                                                            


KONU: Tekzip 02/08/2016                                     PERSONEL SAĞLIK HABER.NET YÖNETİMİNE


                    http://www.personelsaglikhaber.net adresli web sitenizde 01.08.2016 tarih ve saat 23.52 de girildiği tespit edilen hastanemizde görevli bir hemşiremiz konu edilerek yazılan yazınız aracılığı ile Hastanemiz Yöneticiliğini doğrudan hedef göstererek itham etmesi her türlü yazılı, görsel medya ilkeleri ile bağdaşmadığı gibi, konunun süreci hakkında da hiçbir bilgi edinmeye gerek duyulmamış olmadan yazının kaleme alınmış olması üzücüdür. Oysa konuyu objektif ve gerçek boyutları ile yayınlamak temel bir basın ilkesidir. Eğer bu ilkeye göre hareket edilmiş olsaydı, öncelikle ilgili hemşiremiz veya hastane yöneticiliğimizle iletişime geçilerek konu gerçek çerçevesi ile anlaşılmaya çalışılırdı.

            Hastane Yöneticiliğimizi tarafımızdan anlaşılamayan bir nedenle itham etmek için konunun çarpıtılarak aktarıldığı ve hedef gösteren yazınıza cevaben, konunun gerçek sürecini ifade etmek ve toplumu doğru bilgilendirmek adına gönderdiğimiz aşağıda ki metnin yayınlanmasını talep etmekteyiz:

              Hastanemiz Yöneticiliği bahsi geçen hemşiremizin durumu bildiren 25.07.2016 tarih ve 1033 sayılı dilekçesini hemen işleme koyarak, konuya muhatap Maaş Tahakkuk biriminin üst amiri olan İdari Mali İşler Müdürünü “incelemeci” olarak 26.07.2016 tarih ve 58 sayılı yazısı görevlendirilmiştir. Senkronize olarak Genel Sekreterliğimiz İdari Hizmetler Başkanlığı 26.07.2016 tarih ve 32 sayılı yazımızla konudan haberdar edilmiştir. Genel Sekreterliğimiz bu bildirimimiz üzerine konunun soruşturulması talimatını 27.07.2016 tarih ve 9127 sayılı yazısı ile vermiştir. Hastane Yöneticiliğimizin başlattığı inceleme ve Genel sekreterliğimizin soruşturma yapılması talimatı birleştirilerek İdari Mali İşler Müdürümüzce süreç yasal prosedürüne uygun devam etmektedir. Haberin yaklaşık bir hafta sonra konunun mecrasından saptırılarak, bir personelimize yapılan yanlışlığı düzeltilmesini sağlamaktan ziyade  Hastane Yönetimini hedef alan bir habere dönüştürülmesi manidardır. Yazıda “sık sık yöneticinin değiştiği bir hastanede ………” diye başlayan cümle ise zaten yazıda ki amacın yanlışlığı düzeltmek değil doğrudan Hastane Yöneticisini hedefe koymak olduğunu ispatlar niteliktedir. Fakat bu cümle bile yanlışlıklarla doludur, keza hastanemiz 663 sayılı KHK ile hastane idarelerinin sözleşmeli olarak çalışmaya başlamasından itibaren en istikrarlı dönemini yaşamakta olup, hastane yöneticimiz 15.07.2013 tarihinde Başhekim, 13.01.2014 Başhekimlik ve Hastane Yöneticiliği vekaletliği yapmış ve yine üst makamların onayı ile 2015 tarihinden itibaren de hastane yöneticiliği yapmaktadır. Yani 3 yılı aşkın bir süredir hastanemiz üst yöneticisidir.                                                                                             


Prof. Dr. Pelin YILMAZBAŞ         

                               Hastane Yöneticisi                                                                                         


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.