Türkiye Kamu Hastaneler Kurumunda Yeni Kadrolar

Kamu Hastaneleri Kurumu ihtiyacı binaen Taşra Teşkilatı Standart Kadro Yönergesinde revize yaptı. Bazı unvanları çıkartırken bazı unvanlara da kadro açtı.

Türkiye Kamu Hastaneler Kurumunda Yeni Kadrolar
09 Şubat 2016 Salı 13:08

Sağlık Bakanlığına Bağlı Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları Planlama ve İstihdam Geliştirme Daire Başkanlığından alınan bilgiye göre yeni kadro unvan ve sayıları yayınlandı.

Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığına Bağlı Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından hazırlanan “Taşra Teşkilatı Standart Kadro Yönergesi” 04. 07. 2013 tarihinde Bakan oluruyla yürürlüğe girmişti. Geçen zaman içinde yapılan uygulamada bazı aksaklıkların gözlenmesi ve illerden alınan geri bildirimler göz önünde bulundurularak standart kadro cetvelinde revizyon ihtiyacı doğdu.

“Taşra Teşkilatı Standart Kadro Yönergesi “n de izin verilen 4.ve 6. Maddesi hükümleri doğrultusunda değişiklikler yapıldı.

Mymemur ekibi olarak Ekli cetveli incelediğimizde bazı hastanelerin isim ve işleyişleri değiştirilip tek çatı altında birleştirme yapıldığı, bazı kadroların iptal edildiği bazı hastanelerde de ihtiyaca binaen yeni unvanların tahsis edildiği dikkatimizi çekmektedir.

Örneğin;  Kalp Damar Hastalıkları Hastanesinde Sağlık Hizmetleri Sınıfında Sağlık Memuru (Patolojik Anatomi), Sağlık Memuru (Fizyoterapi), Sağlık Memuru (Radyoterapi) unvanlarının çıkartıldığı. Çocuk Hastalıkları Hastanesi Sağlık Hizmetleri Sınıfında Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi) unvanına hastanenin yatak kapasitesine göre ikişer kadro verildiği gözlenmektedir.

Ekli Taşra Teşkilatı Standart Kadro Cetveli için Tıklayınız 

(Mymemur)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.