Türkiye Avrupa'ya sağlıkta ders verdi

Türkiye, savunma sanayinin ardından sağlık sektöründe de dünyada adını duyuruyor. RD Global- INVAMED'in ürettiği yerli tıbbı cihazlar Letonya'nın başkenti Riga'da Avrupalı doktorlara anlatıldı. Riga'da yerli ve milli üretim tıbbi cihazlarla uygulamalı yapılan operasyon, canlı yayınla Avrupa'nın birçok ülkesinde de takip edildi.

Türkiye Avrupa'ya sağlıkta ders verdi

Cumhurbaşkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun (TİTCK) yerli ve milli üretime öncelik verilmesi politikaları doğrultusunda, önceden dışa bağımlı olunan ürünler artık Türkiye'de İNVAMED tarafından daha ileri teknoloji ile üretiliyor. RD Global - INVAMED'in tarafından tamamen yerli imkanlarla üretilen tıbbi cihazlar; kalp damar cerrahisi, kardiyoloji, genel cerrahive beyin cerrahisi alanlarındaki hekimlerce de kullanılıyor. Milli imkanlarla üretilen ve ülke genelinde kullanılan bu cihazlar yurt dışına ithal ediliyor.

RD Global - INVAMED ile birlikte Letonya'nın başkenti Riga'ya giden Türk bilim insanları burada Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelen hekimlere eğitim verdi.Prof. Dr. Kürşat Bozkurt eşliğinde, Riga'daki bir cerrahi klinikte yerli ve milli üretim tıbbi cihazlarla yapılan operasyon, diğer Avrupalı doktorlar tarafından da canlı yayınla seyredildi.

Letonya ve diğer ülkelerden gelen hekimler, başarı ile gerçekleştirilen operasyonun ardından teşekkürlerini sundu.

SAĞLIKTA MİLLİLEŞME ASIL HEDEFİMİZ

Sağlık politikasının en önemli mihenk taşlarından birinin yerli ve milli üretim olduğunu belirten RD Global Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Dinç, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da sıkça söylerimde yer alan 'Sağlıkta millileşme, milli seferberliğe destek ve bu konunun savunma sanayi kadar kritik bir öneme sahip olması' konusu, RD Global - İNVAMED ile birlikte özellikle Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu'nun en önemli gündemini oluşturmaktadır. Biz de üzerimize düşen görevi gerek ülkemizde , gerek şu anda olduğu gibi yurt dışında büyük bir özveriyle gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz'' dedi.

HEDEF DÜNYADA İLK 5 ÜLKE ARASINA GİREBİLMEK

Üretilen yerli ve milli ürünler üzerinde yurt dışındaki doktorlara Türk hekimleri tarafından eğitim verilmesinin, aslında Türkiye'nin ulaşması gereken hedeflerinden biri olduğunu söyleyen RD Global Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Dinç, hedeflerinin yerli ve milli inovasyonun yurt dışına tanıtılarak dünyada ilk beş içerisinde olma amacında olduklarını ifade etti.

Dinç konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu sebepler doğrultusunda tüm enerjimizi milli ürünlerimizi daha da geliştirmek ve özgün yeni ürünler üretmek için harcıyoruz. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2019 ülkemiz için sağlıkta yeni milli ürünlerin ortaya çıkacağı, sağlıkta milli devrimin gerçekleşeceği bir yıl olacak. Dışa bağımlı olunan tüm tıbbi cihazlar artık ülkemizde üretilecektir. Ülkemizin bu alanda büyümesi ayrıca geniş istihdam alanlarının ortaya çıkmasına vesile olacaktır."

Kaynak: Memurlar Net

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2019, 12:22YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçı
saglıkçı - 3 ay Önce

hangi konularda ders veriyor.avrupa bazı derslere girmiyor herhalde.kul hakkı.adam kayırma.bu dersleri kaçırıyo herhalde büyük ihtimal bizimkiler onlara oyun oynayıp dersler almıyorlar dır ..........?

Isa bey
Isa bey - 3 ay Önce

Vayyyy be inanilmaz mavra

salih
salih - 3 ay Önce

3 kuruşa eşşek gibi nasıl adam çalıştırılır dersi herhalde,

yalana gerek yok
yalana gerek yok - 3 ay Önce

birde maaşla da ders değil nutuk verseniz

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması