TTB : 1100 Akademisyene Sahip Çıktı !

Tabipler odası yine bildiğiniz gibi

TTB : 1100 Akademisyene Sahip Çıktı !
16 Ocak 2016 Cumartesi 12:28

Terör örgütü PKK’ya destek veren bildiriye imza atan akademisyenlere, Mimarlar Odası ve Tabipler Odası sahip çıktı.

Terör örgütü PKK, 2015 yılı içinde yaptığı eylemleri vahşet noktasına götürerek ambulans taradı, hastane bombaladı..

PKK’nın yaptığı her terör eylemlerinde, özellikle
doktorlara ve hastanelere yapılan saldırıların tamamında sessiz kalan Tabipler Odası, haftada en az 1 açıklama yaparak hükümeti eleştirecek bir konu buluyor.

DOKTORLAR VE MİMARLAR ODALARI, AKADEMİSYENLERİ DESTEKLEDİ

Bu kez Tabipler Odası’nın
gündemi yine hastane veya doktorları ilgilendiren konular değil, ‘Devlet katliam yapıyor’ diyen 1100 akademisyen.. Tabipler Odası, bugün sitesi üzerinden yaptığı açıklamayla terör örgütüne desteğini açıklayan 1100 akademisyene sahip çıktı.


İŞTE TTB'NİN AÇIKLAMALARI : 

Barış için Akademisyenler Girişimi'nin bildirisine imza atanlardan bir bölümü bugün Kocaeli ve Bolu’da gözaltına alındılar, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde ifade veriyorlar. İfade verenlerin aralarında hekimler de var. Üniversiteler imzacı akademisyenler için soruşturmalar açıyor. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı da re'sen soruşturma başlattığını açıkladı. Öte yandan kendilerine görev çıkartan birtakım karanlık şahıslar akademisyenleri tehdide başladı.

Adı sanı belli, okumuş, pek çoğu yaşını başını almış üniversite hocalarına adeta topyekûn savaş açılmış durumda. 

Acaba bu tutum 
Türkiye'nin içinde bulunduğu sorun yumağını aşmakta bir nebze olsun katkı sağlar mı? Sağlamaz.

Ülkenin sorunlarını demokratik hakları kısıtlayarak, ağızları, gözleri bantlayarak, türlü yıldırma politikalarıyla çözebilmek mümkün değildir. Tam tersine sorunları derinleştirir, ülkeyi büsbütün çıkmaza sürükler.

Oysa ihtiyacımız her türlü sorunun özgürce dile getirilebildiği, korkmadan tartışılabildiği bir Türkiye'dir.

Türkiye'de demokrasinin, aklın, vicdanın, hukukun, 
adaletin egemen kılınabilmesi için başta TBMM olmak üzere bütün toplum kesimleri sağduyuyla ve kararlılıkla hareket etmelidir.

Bugün gözaltına alınanlar ve bütün imzacıların yaşadıkları topraklara, bu toprakların insanlarına, çocuklarına sorumluluk duygularının hiç bir kişi ya da makamdan daha az olmadığına eminiz. O nedenle kamuoyunu nefret söylemi/dili ile yönlendirmeyi çok tehlikeli buluyoruz.

Gözaltı sürecinin derhal sonlandırılmasını bekliyor ve bu yönde çaba harcayacağımızı 
duyuruyoruz.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.