Tecrübeli Başkan Fikret Lökoğlu Yeniden Aday

Tecrübeli Başkan Fikret Lökoğlu Yeniden Aday

Bayburt Sağlık Sen Başkanı Fikret Lokoğlu Yeniden adaylığı açıklayıp basına bir açıklama yaptı yaptığı açıklamada :
Saygıdeğer Çalışanlarımız, Kıymetli Sağlık-Sen Üyelerimiz. 
Sağlık Sen Bayburt şubesi olarak yeni bir seçim dönemine daha girmiş bulunuyoruz. Sendikacılık yapmamızdaki amaç sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın daha nitelikli, şeffaf, özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi sürecinde yanınızda olabilmektir.
10 yıllık görev süremiz boyunca bayram tatilleri, yılbaşı ve resmî tatiller dahil, gece-gündüz her an hangi sorununuz olursa olsun teşkilatımızla birlikte yanınızda olmak için elimizden geleni yaptık. Eksik olduğumuz konularda mutlaka olmuştur. Eksik olduğumuz konuları yeni dönemde yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber çözmek boynumuzun borcudur. Âmâ bütün samimiyetimle şunu bilmenizi isterim ki görev yaptığım süre boyunca tek ve öncelikli derdimiz sizlere daha nitelikli nasıl hizmet edebiliriz oldu. Başkanlık yaptığım süre boyunca hep Şeffaf ve hesap verilebilir sendikacılık yapma gayreti içinde oldum. Bu süre zarfında Türkiye genelinde oransal manada sendikacılık hayatında örnek olabilecek üye sayılarına imza attık.
Teşkilat toplantılarımıza il dışında yaptığımız faaliyetlere isteyen her üyemiz temsilcimizi götürmek için uğraştık. Asla sizleri aldatmadık ve asla hiç kimseye umut dağıtmadık. Her daim adaletli bir şekilde size, İlimize ve ülkemize hizmet etmek için var gücümüzle çalıştık. 
Gerçekleştirecek olduğumuz Sağlık-Sen Bayburt Şubemizin 3. olağan genel kuruluna sizlere verecek olduğumuz daha çok hizmetin olduğu düşüncesi, azmi ve enerjisiyle sizlerle birlikte edinmiş olduğumuz tecrübeyle beraber il ve ilçe üyelerimizin belirleyeceği yönetim kurulu üyelerimizle birlikte tekrar aday olmaya karar verdim. 
Sendikacılık bilgi ister. 
Sendikacılık birikim ister. 
Sendikacılık tecrübe ister.
 Ben ve ekip arkadaşlarım bu bilgi ve birikimi bu tecrübeyi kazandığımız için sizlere bu tecrübelerimiz ışığında hizmet verebilmek için tekrar karşınıza çıktık. Yeni aday listemizle bu dönem tekrar karşınızdayız.
Sendika üyesi olan herkesin aday olmak en doğal hakkıdır.Kimin göreve geleceğine karar verecek olan siz kıymetli üyelerimizin iradesidir. 
Herkes çıkar projelerini, geçmişte yaptıklarını ve gelecekteki faaliyet planlarını demokratik kurallar çerçevesinde anlatır ve çıkacak olan sonuca da saygı duyar. Bu benim ve teşkilâtımın demokrasiye olan inancı ve sizlerin tercihine duyduğumuz sonsuz saygımızdır.
Hayatim boyunca yalan dolan iftira karalama üzerinden sendikacılık yapmadım yapmayacağımda. Hakkımızda ne söylenirse söylensin sahada ne kullanılırsa kullanılsın bizler alnımız açık başımız dik bir şekilde "Dik durarak, Allah’tan başka kimseye eyvallah etmeden, hiçbir güç karşısında eğilmeden, bükülmeden  "sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Biz biliriz ki "Testide ne varsa dışına o sızar" Fitnede yalanda dolanda gelir bir gün sahibini bulur ve sahibini vurur. 
Yaptığım ve katkıda bulunduğum hizmetleri bir beklenti karşılığında değil Allah rızası için ve bir ibadet aşkıyla yapmaya çalıştım. Hiç bir şahıstan, hiç bir kurumdan makam ve mevki beklentisi içinde olmadım. Kendimi sendikaya, sendikacılığa ve bu vesile ile insanlığa hizmete adadım. Hep doğru kimden gelirse gelsin doğrunun yanında, yanlışı kim yaparsa yapsın yanlışın karşısında durdum ve durmaya çalıştım. Neticede hangi niyetle sendikacılık hayatına girdiysem o niyetle sendikacılığımı, orijinalliğimi bozmadan çalışmalarımı sürdürdüm, sürdürmeye devam edeceğim.
Sendikamızı omuzlayabilecek, camiamızı kucaklayabilecek, üyelerin çıkarlarını kendi çıkarlarına tercih edebilecek üstlendiği sorumluluğu her türlü şahsi çıkarın üstünde tutabilecek anlayışa sahip olduğuma inanıyorum. Sendikamıza üye olan herkesi kucaklayacak kadar kollarımın açık ve herkese yetecek kadar sevgimin olduğunu beni az çok tanıyanların bildiğini biliyorum.
Ben sendikacılığı çıkar amaçlı değil hizmet amaçlı yaptım. Sendikacılığı karşılıksız sevdim

Ben ve yeni dönem de çalışacağım ekip arkadaşlarım daha önce nasıl ki size güvenerek bu yola çıktıysak bugün de yine size güvenerek, kendi irademizle bu yolda devam kararı aldık.
Biz Allah'ın izniyle gücümüzü sizden aldık, size ve ülkemize hizmet etmeye talip olduk.
Ama bunun yetkisini verecek olan sizlerin tercihi olacaktır.
Kıymetli ve çok değerli arkadaşlar. Hiçbir zaman gizli kapılar arkasında yapılan bir seçim süreci bizim tercihimiz olmadı. Seçimimizi tüm üyelerimizin katılımı ile kime oy kullanmak isterse istesin 11.11.2018 tarihinde Pazar günü Kültür Merkezi toplantı salonunda oy kullanmaya davet ediyorum.
Herkese duyurduğumuz ve sendikamız seçim tüzüğü neyi gerektiriyorsa şeffaf ve oldukça yoğun bir katılımın olduğu bu seçim sürecinde sizlerin verecek olduğu karara herkesten çok saygı duyuyor ve sizlerin gücünüzün üzerinde bir güçte tanımıyoruz. Şunu bilmelisiniz ki vereceğiniz kararı değiştirmek kimsenin hakkı da değil, haddine de değildir. Hiç kimsenin de böyle bir yetkisi yoktur. 
Bu duygu ve düşüncelerle; bugüne kadar ki destekleriniz ve sendikamızın geleceği için vereceğiniz doğru karar için her birinize ayrı ayrı teşekkür eder, şahsım ve  yola çıkacağım yeni ekibim adına sizlere en kalbi duygularımla şükranlarımı sunar desteklerinizi beklerim...

Fikret LÖKOĞLU
Sağlık Sen Bayburt Şube Başkanı
YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 5 ay Önce

Sağlık sen de birçok ilin başkanı değiştiğine göre üyeler de köklü bir değişim istiyor artık. Siyaset değil sendikacılık yapacak başkanlar gelmesi dileğiyle...

Yorumcuuu
Yorumcuuu - 5 ay Önce

O kadar sendikaci tanidim ki gercekten sendika ile alakasi olmayan kisiler ancak fikret bey gibi sendikaci ilk kez gordum sadece sendika isleri icin degil her ne icin arasak arayalim her isimize kostu bir gun bile bisey demedi sirf fikret beyin hatirina bugun bu sendikadayiz sendikaciligi fikret bey de gordum ayrica fazla nobetten bahseden arkadasimiza da sorarim fikret bey eger idareye boyun egmis biri olsaydi bugun sube muduru olarak kalirdi boyun egmedigi ve sadece sendikada olanlar degil butun saglikcilarin hakkini savundugu icin bugun mevki hesabi yapmiyor gercek sendikaci dedigin idarenin degil memurunun yaninda olup onlari koruyandir onlara destek cikandir insAllah tekrar secimi kazanip demokrasi dersini tekrar verecektir

Yormsuz.
Yormsuz. - 5 ay Önce

Fikret bey Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü iken, makamın ve o zamanki ortamın kendisine vermiş olduğu rahatlığı kullanarak 112 istasyonunda nöbet tutup fazla mesai almış biridir.. Bilgi, Birikim ve tecrübe elbet gerek ama en başta iş ahlakı gerek.

Yntci
Yntci @Yormsuz. - 5 ay Önce

1- Bimer e yapılan başvurular İl Valiliği kanalıyla ilgili kuruma yani il sağlık müdürlüğüne gelir. Yani Soruşturmayı İSM yürütür...
2- Bayburt'un personel doluluk oranını cümle alem bilir.. Öyle ki temmuz atamarında münhal kadro açılmamıştır..
3-Şartlar böyle iken,Bir YH Şube Müdürü, ayda 4 adet nöbet tuatacak personel bulamıyor ve kendisi bu nöbetleri tutuyor. ve 96 saat fazla mesai yapıyor...
Komik olmayın. İnsanları kandırmayın..

Hasan
Hasan @Yormsuz. - 5 ay Önce

Fikret LÖKOĞLU Yönetim Hizmetleri şube müdürü iken valilik makamından alınan onay ile hafta sonları cumartesi pazar gidip nöbetini tutmuştur.
Personel olmadığı için ve en ücra istasyonlara kimse gitmedi için resmi makamların onayı ile girmiş olup bu konu hakkında bimere de şikayet edilmiş yanlış olan birşey bulunamamıştır . Iftira edenleri

GERÇEKÇİ
GERÇEKÇİ - 5 ay Önce

FİKRET BEY BAYBURT İÇİN BİR DEĞERDİR.BU DEĞER KAYBEDİLMEZ İNŞ.YOKSA O ÇALIŞANLARIN UĞRAYACAĞI MOBİNGLERİ DÜŞÜNEMİYORUM.HERKESİN DERDİNE KOŞAN ÇOK İYİ NİYETLİ BİR İNSAN.BİRİLERİNİN HOŞUNA GİTMİYOR BU KADAR İYİ OLMASI VE İŞİNİ DÜRÜST YAPMASI.ÇOK ŞEYİN ÜSTÜNÜ KAPATAMIYORLAR ÇÜNKÜ.ALLAH YARDIMCISI OLSUN.BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM.ÜYELERİNDE BİRİLERİ KIRILMASIN DİYE DEĞİLDE GERÇEKÇİ OLARAK BAŞKANLARININ YANINDA DURMALARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM...

Gülay nihal Bekiroğlu
Gülay nihal Bekiroğlu - 5 ay Önce

Fikret bey doğru dürüst çalışkan sendika ayırt etmeden herkese yardım eder. Meslek hayatımda ilk defa personele hizmet eden sorunlarıyla ilgilenen takibini yapan sendika başkanı tanıdım merkezde daha verimli olacağına inaniyorum.

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Yekli sendika neden ölü taklidi yapıyor
Bilindiği gibi 2005 yılında memur
sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde;
"Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir
defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma
yapılacağı kararı yer almıştır." On üç yıl oldu bir gelişme yok

??????
?????? - 5 ay Önce

FİKRET BEY GERÇEKTEN İŞİNİ LAYIKIYLA YAPAN BİR SENDİKACI NEDEN KARALANMAK İSTENDİĞİ ÇOK AÇIK NÖBETE GELMEDEN NÖBET TUTAN SAĞLIK PERSONELİ NÖBET YERİNE ÖĞRENCİ BIRAKAN SAĞLIK PERSONELİ YASAL OLMAYAN ÖDENEKLER AÇAN AMİRLER MOBİNGLER ZİMMETLER VASIFSIZ KİŞİLERE EMANET EDİLEN TIBBİ ÇIHAZLAR VE DOĞACAK AĞRIZALR HASTA MAĞDURİYETİ İDARİ AMİRLERLE KANKİ OLUP NÖBETLERDE UYGUNSUZ DURUMDA OLANLAR NE DİYİM YA SAĞLIKTA BAYBURT BİTMİŞ DURUMDA TEK SENDİKA VARDI ARTIK ODA BİTMİŞ DURUMDA FİKRET BEY HER ZAMAN BAŞKANIMIZ GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ ...


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması