“Tahliller karıştı” İddası

14 yaşındaki kızı, akşam karın ağrısı şikayetleri yaşayınca Bayram Bulut hastanenin yolunu tuttu.  Diyarbakır Kadın Doğum ve  Çocuk Hastanesi’nde çocuğa tetkikler yapıldı. Yapılan tetkikler neticesinde Doktor, çocukta herhangi bir bulgu saptayamadığı için teşhis koyamayınca, çocuğu Dağkapı Çocuk Hastalıkları Hastanesine götürülmesi söylendi. Apar topar çocuğunu Dağkapı Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götüren Bulut, Uzman doktora çocuğunu muayene ettirdikten sonra acil bölümünden tetkik barkotları aldı.

“Tahliller karıştı” İddası

Hastanede, kızının telaşı nedeniyle acilden aldığı barkoda bakmadığını dile getiren Bulut, çocuğuna tetkikler yapıldıktan bir saat sonra sonuçları almaya gittiklerinde, aileye kızları adına herhangi bir sonucun olmadığı söylendi. Elindeki barkodu sağlık görevlilerine veren Bayram Bulut, sonuçları aldıktan sonra Uzman Doktora götürdü. Sonuçlara bakan Doktor; Bulut ailesine çocuğun hiçbir şeyinin olmadığını söyledi. Kızının ağrılarının devam ettiğini belirten Bulut, Doktorun kızının adını sormasıyla elindeki sonuç kağıdındaki ismin aynı olmadığının farkına vardı. Bulut’a tahlillerin 11 aylık bebeğin sonuçları ile karıştırıldığı ve yeniden tahlil çekilmesi gerektiği söylendi.

Ultrason cihazı yok

Hastanede çocuğa film çekildi ve kasıklarında kist teşhisi konulduktan sonra, çocuğun ultrasona girilmesi gerektiği söylendi. Fakat çocuk hastanesinde ultrason olmadığı için; Bulut ailesine Dicle Üniversitesi’ne gitmesi söylendi. Hastanede bulunan idareci personeller ile görüştüğünü belirten Bulut, kendisine “bir şey olmaz, geçmiş olsun “ cevabının verildiğini söyledi.

“Ultrason yoksa o hastaneye kilit vurulsun”

Koca hastanede vatandaşlara ultrason hizmeti verilmiyorsa, hastanenin kapısına kilit vurulması gerektiğini belirten Bulut, ”Eğer hastaya başka isimde giriş yapılıyorsa, yanlış sonuç veriliyorsa hastane yönetimi ne iş yapıyor orada?” diyerek tepki gösterdi. Hastaneye iki ışıklandırma yapılarak hastane “hastane “ olamaz diyen Bulut başka ailelerin de mağdur olmaması için

Hastanede,  kızının telaşı nedeniyle acilden aldığı barkoda bakmadığını dile getiren Bulut, çocuğuna tetkikler yapıldıktan bir saat sonra sonuçları almaya gittiklerinde, aileye  kızları adına herhangi bir sonucun olmadığı söylendi. Elindeki barkodu sağlık görevlilerine veren Bayram Bulut,  sonuçları aldıktan sonra Uzman Doktora götürdü. Sonuçlara bakan Doktor; Bulut ailesine çocuğun hiçbir şeyinin olmadığını söyledi. Kızının ağrılarının devam ettiğini belirten Bulut, Doktorun kızının adını sormasıyla elindeki sonuç kağıdındaki ismin aynı olmadığının farkına vardı. Bulut’a tahlillerin 11 aylık bebeğin sonuçları ile karıştırıldığı ve yeniden tahlil çekilmesi gerektiği söylendi.

Ultrason cihazı yokHastanede çocuğa film çekildi ve kasıklarında kist teşhisi konulduktan sonra, çocuğun ultrasona girilmesi gerektiği söylendi. Fakat çocuk hastanesinde ultrason olmadığı için;  Bulut ailesine  Dicle Üniversitesi’ne gitmesi söylendi. Hastanede bulunan  idareci personeller ile görüştüğünü belirten Bulut, kendisine “bir şey olmaz, geçmiş olsun “ cevabının verildiğini söyledi.

“Ultrason yoksa o hastaneye kilit vurulsun”

Koca hastanede vatandaşlara ultrason hizmeti verilmiyorsa,  hastanenin kapısına kilit vurulması gerektiğini belirten Bulut, ”Eğer hastaya başka isimde giriş yapılıyorsa, yanlış sonuç veriliyorsa hastane yönetimi ne iş yapıyor orada?” diyerek tepki gösterdi. Hastaneye iki ışıklandırma yapılarak hastane “hastane “ olamaz diyen Bulut başka ailelerin de mağdur olmaması için bu konuda yetkililerden yardım istedi.

Kaynak: http://www.tigrishaber.com/tahliller-karisti-skandali-45447h.htm

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması