sürekli işçi kadrosu için tedavi gördükleri hastanede sınav oldular

696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle (KHK) işçilerin kadroya alınışlar bir takvim içerisinde gerçekleştirilmektedir.

sürekli işçi kadrosu için tedavi gördükleri hastanede sınav oldular

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Kadın Doğum Kliniğinde yatan Mihriban Bozkuş Koçak, yanık ünitesinde tedavi gören Zikra Akyol ile ortopedi kliniğinde tedavisi süren Pınar Almas'ın sürekli işçi kadrosuna geçmek için yapılan sınava giremeyeceklerini bildirmeleri üzerine söz konusu işçilerin sınav hakkını kaybetmemesi için tedavi gördükleri klinikte sınav yapılması kararlaştırıldı.

Kararın ardından  Hastaneler Başmüdürü Sağlık Uzmanı Yaşar Aslan, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Şube Müdürü Şefik Doru ile Müdür Yardımcısı Mürşide Belgin Nacitarhan'dan oluşan sınav komisyonu, 3 işçiyi hasta yatağında sınava tabi tuttu."Bu imkanı kaybetmeleri üzücü olurdu"

Sınav komisyonu olarak durum değerlendirmesi yaptıklarını, 3 personelin hastanede yattıklarını tespit ettiklerini bildiren Aslan, şöyle konuştu:

"Sınav komisyonunun görevi sona ereceği için tedavi sonrasını beklememiz mümkün değildi. Bunun için sınavı hasta yatağında yaptık. Hükümetimizin geçici işçilere tanıdığı bu imkanı kaybetmeleri üzücü olurdu. O hasta hallerine rağmen sevinçlerine yakından şahit olduk. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nun bu konudan bahsetmesi bizleri onurlandırdı."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması