Skandal tanıtım filmi: FETÖ benzerliği ve...

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım filminde, rahatsızlanan vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği nedeniyle açılan soruşturmada 3 kişi açığa alındı.

Skandal tanıtım filmi: FETÖ benzerliği ve...

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan tanıtım filminde, rahatsızlanan vatandaşı oynayan kişinin FETÖ  elebaşına benzerliği nedeniyle açılan soruşturmada 3 kişi açığa alındı.

Ankara İl Sağlık Müdürlüğünce, eğitim çalışmalarında, kongrelerde, seminerlerde gösterilmek üzere hazırlanan tanıtım filmi, son olarak ekranda yayınlanmak üzere Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna (TRT) gönderildikten sonra skandal ortaya çıkarıldı ve filmin sorumluları hakkında soruşturma başlatıldı.

Filmde evinde rahatsızlanan yaşlı vatandaşı oynayan kişinin FETÖ elebaşına benzerliği dikkatli izleyiciler tarafından fark ediliyor. Benzerlik fark edilir edilmez video yayından kaldırıldı ve başlatılan soruşturma kapsamında filmin hazırlanışında görev alan sözleşmeli personel B.T. ve F.F.U. ile eğitim bölümünden sorumlu U.Y.Ç. görevden uzaklaştırıldı. Ayrıca İl Müdürlüğünde görevli onlarca personelin de soruşturma kapsamında ifadesi alındı.30’A YAKIN SUBLİMİNAL MESAJ BULUNDU

Skandalın ortaya çıkarılmasının ardından Sağlık Bakanlığınca videoyu incelemek üzere uzmanlar görevlendirildi. 1 dakika 56 saniyelik görüntüyü saniye saniye inceleyen uzmanlar 30’a yakın gizli mesaja ulaştı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: //www.haber7.com/guncel/haber/2755421-skandal-tanitim-filmi-feto-benzerligi-ve

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 06:48YORUM EKLE
YORUMLAR
hayır
hayır - 5 ay Önce

hayır baştaki müdürler hiç mi izlememişler filmi hazırlığı bittikten sonra. Kontrol edilseydi böyle olmazdı.

LİYAKAT KALMAMIŞ
LİYAKAT KALMAMIŞ - 5 ay Önce

arkadaş
il sağlık müdürünü neden görevden almıyorsunuz o film den o da sorumlu nasıl emrindeki birimler hakkında bilgisi olmaz. Bu nasıl liyakatsız atamadır.

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

AH ANACUM BAĞA Bİ GÜLME GELDİ,SİZDE GÜLÜN:)))))))))))))) SAYGILARIMLA.

liyakat
liyakat - 5 ay Önce

ankaranın tüm yönetim ekipleri değişmeli artık. baş böyle ise

osmanlı
osmanlı - 5 ay Önce

ankarada nice liyakatlı insalar geri plana itildi . tüm atamalar yeniden cv lerine bakılıp atanmalı

sivaslı
sivaslı - 5 ay Önce

hala başka yerde görünüp feto ya bulaşmış yöneticiler var bence .. tekrar tekrar kontrol etmek lazım. fetonun sağından solundan dahi gecmiş kişilerin ne işi var yönetimde.

polatlı
polatlı - 5 ay Önce

polatlı hastanesindeki yolsuzlara kim dur diyecek.

kazanlı
kazanlı - 5 ay Önce

keşke benzeyeni de alsalarmış sen nasıl benzersin diye.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması