Sendika: Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Endişelere Neden Olmuştur

Sendika: Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı Endişelere Neden Olmuştur

Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği Sözlü Sınavı ile ilgili sınava giren çalışanlardan çok fazla şikayet aldıklarını dile getiren Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci “Türk Sağlık-Sen olarak kamuda sözlü sınava adalet ve hakkaniyeti zedeleyeceği ve objektifliği yok edeceği konusunda hep karşı olduğumuzu ifade etmişizdir.
Her sözlü sınavda yaşananlarda bizim bu tespitimizi doğrular nitelikte olmuştur. Son olarak Sağlık Bakanlığı Unvan değişikliği sözlü sınavında da benzer bir tablo maalesef ortaya çıkmıştır. Çalışanlar özellikle sorulan sorulardan rahatsız olmuşlar ve sınav sonuçları ile ilgili olarak kaygılanmışlar ve bu şikayetlerini bize iletmişlerdir' dedi.Sorulara bakılınca çalışanların endişelenmekte haklı olduğunu kaydeden Genel Başkan Kahveci “İlk buzdolabını kim buldu ?, Dünyada teniste en fazla şampiyon olan kim, Palamut meyvesi veren ağacın adı nedir?, İrlanda’nın para birimi, roman yazarları gibi bir takım sorular yöneltilmiştir. Bir biyolog kadrosuna yapılacak atamada bu tür soruların sorulmasının mantığını anlamak mümkün değildir. Sorular böyle olunca da sınavın sonuçları ile birlikte çalışanlar haklarının yendiğini belirtmişlerdir.  Ne yazık ki bu sınavda da haklı çıktık. Keşke haklı çıkmasaydık ' şeklinde konuştu.

PSNET Editörün Notu: Unvan Değişikliği sınavı mülakatı vicdanları yaralamış, kul hakkına girilmiş, adalet hiçe sayılmıştır. Bu vebalin altında kalmaya değermiydi ? Toprağın altını düşünün ! Ölüm Var ! Tüm mağdurlar haklarını haram etti.  Mülakat sistemde terör yanlısı, sempatizanı, devlet düşmanları için getirildi. Mazlumun ezilmesi için değil. Bunu bürokratlar yanlış anlamışlar. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımız mazlumun ezildiği elbette fark edeceklerdir. Unvan değişikliği mülakatı hemen şimdi iptal edilip yeniden yapılmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 22:09YORUM EKLE
YORUMLAR
sglkcı 15,5
sglkcı 15,5 - 10 ay Önce

arkadaşlar sağlık bakanlığı dışında bütün bakanlıklarda standart 2 seneye bir görevde yükselme sınavı açılırken bizde neden görevde yükselme sınavı açılmıyor ....

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması