Sendika Başkanından Ezber Bozan Açıklama

Sendika Başkanından Ezber Bozan Açıklama

Koltuğa oturanın kalkmadığı, 15-20 senedir sendika başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliklerinin yapıldığı bir ortamda sendika başkanı son kez adayım dedi.

Hatay Sağlık Sen Şube Başkanı Fatih Feleytun GÖNÇ yaptığı basın açıklamasında :

  Sağlık-Sen Hatay Şubemizin 5.Olağan Genel Kuruluna sizlere verecek olduğum daha çok hizmetin olduğu düşüncesi, azmi ve enerjisiyle sizlerle birlikte edinmiş olduğum tecrübeyle son kez aday olmaya karar vermiş bulunuyorum.

    Sendikal hayatıma başladığım dönemden beri üyelerine her türlü sahip çıkan, temsilcilerini karar alma mekanizmasının içine katan, yalın, saydam bir yönetim anlayışı benimsedim. Aynı yerde kalmak için bile çok hızlı koşmaya mecbur olduğumuz dönemlerde kendimizi de, ailemizi de unutarak “Hesabın üstünde bir hesap vardır” düsturuyla Münker Nekir hesabını göze alarak hareket ettik. Yoklukta kazandıklarımızın kıymetini bilerek varlıkta kaybetmeden, üstüne koyarak çalıştık. Amatörce heyecanını hiç yitirmeden profosyonelce çalışan örnek bir şube olmayı başardık. 
    “Kim var” diye sorulduğunda sağına soluna bakmadan “ben varım” cevabını verebilen, “Benim olmadığım yerde kimse yoktur” duygusuna sahip bir anlayış ile ülkemizin gidişatına ve sorunlarına kayıtsız kalmaksızın ve davamızın bize kazandırdığı irfanı da göz ardı etmeksizin erdemliler hareketini tüm engellemelere rağmen başarı ile yürüten bir aile oluşturduk.

    Yönetim kuruluna veya Şube Başkanlığına aday olmak herkesin en doğal hakkıdır. Kimin göreve geleceğine karar verecek olan kıymetli üyelerimizin iradesidir. Herkes çıkar projelerini, geçmişte yaptıklarını ve gelecekteki faaliyet planlarını demokratik kurallar çerçevesinde anlatır ve çıkacak olan sonuca da saygı duyar. Bu benim ve teşkilâtımın demokrasiye olan inancı ve sizlerin tercihine duyduğumuz sonsuz saygımızdır. Ben ve ekibim bundan önce size güvenerek bu yola nasıl çıktıysak bugün de yine size güvenerek bu yolda devam kararı aldık. Biz Allah'ın izniyle gücümüzü üyelerimizden  aldık. Ülkemize, şehrimize ve değerli sağlık çalışanlarına hizmet etmeye talip olduk. Gençlere yol açma gayesini taşıyarak sizlerin takdiriyle geçireceğim bu son süreçte; 

    Yeni dönemin yenilendiğimiz dönem olması için,

    Köklerine bağlı, geçmişin bakiyesine sadık, yeniliğe açık sendikacılık anlayışı ile yeni ufuklara yolculuk için,    Çözüm yolları tıkandığında tavır ve eylem sendikacılığı yapmak için,

    Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlışa “dur” diyebilen, korkmadan çekinmeden doğruyu haykırabilen bir ses olmak için,

    Tecrübelerimizi paylaşarak başkalarının da tecrübelerinden istifade eden, nitelikli dayanışma anlayışına sahip kadrolar oluşturmak için,

    Fikirleri ve çalışma disipliniyle farkındalık oluşturan bir ailenin farkını farkettirmeye devamı için,

    Ücret sendikacılığının yerine hizmet ve değerler sendikacılığını benimseten anlayışı daha da ileri taşımak için adayız.

    Değerli arkadaşlarım,
    Yeni bir yolculuğun eşiğindeyiz. Bu soylu mücadelemizde daha da zirveye yol alacağımız sürecin kolay olmayacağının farkındayız. Büyük ustanın “Sahipsiz kalırsa bu öksüz yapı,onu sürdürmeyen çırak utansın” dizelerinden ilham alarak yola çıkıyoruz. Şimdiye kadar siz değerli üyelerimizin desteğiyle yola ne yalnız çıktık, ne de yalnız yürüdük. Bu iradeyi karşılıksız bırakmamak adına sendikamızın geleceğine ilişkin düşleri olanlarla yeniden huzurunuzdayız.

     Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi gizli kapılar arkasında yapılan bir seçim süreci bizim hiçbir zaman tercihimiz olmamıştır. Herkese duyurduğumuz gibi sendikamız seçim tüzüğü neyi gerektiriyorsa şeffaf ve oldukça yoğun bir katılımın olduğu bu seçim sürecinde sizlerin verecek olduğu karara herkesten çok saygı duyuyor ve sizlerin gücünüzün üzerinde bir güçte tanımıyoruz. Şunu bilmelisiniz ki vereceğiniz kararı değiştirmek kimsenin hakkı da değil, haddine de değildir. Hiç kimsenin de böyle bir yetkisi yoktur. 

    Hayatta hayal olanları, hayalini kuranlar başarmıştır. İyi ve güzel olanın hayalini kurarak yeniden adım atıyoruz. Bu yolculukta bizimle yarenliğe var mısınız?

    Bu duygu ve düşüncelerle; bugüne kadar ki destekleriniz ve sendikamızın geleceği için vereceğiniz doğru karar için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şahsım ve ekibim adına sizlere en kalbi duygularımla selamlıyor; sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 11:11YORUM EKLE
YORUMLAR
Gulcicekkorkmaz
Gulcicekkorkmaz - 5 ay Önce

Sen onu benim külahıma anlat senin ciğerini bilirim ben... sen ekibin ve sendikal yetki verdiğiniz herkes Allah'a hesabınızı çok zor vereceksiniz aldığınız ahlar yediğiniz kul hakları iki dünyada da sizi kahru perişan etsin inşAllah hala ne yüzle aday oluyorsun ki? Daha doymadın mi daha yapman gereken çok adaletsizlikler mi var?! Sizden de Memur-senden de saglik-senden de bıktık usandık Allah bildiği gibi yapsın sizi inşAllah

Hadi ordan
Hadi ordan - 5 ay Önce

Bu sendika şube başkanını neden bu kadar parlatmaya çalışıyorsunuz? Kaç yıllardan beri Hatay'ın başına musallat oldu da hiçbir güzel faaliyette bulunmadı.

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 5 ay Önce

LAFA BAK KİMİ KİME ŞİKAYET EDİYORSUN SİZİN SENDİKA DEGİL Mİ O DEDİKLERİN

fatih
fatih - 5 ay Önce

Bu haberi okudum da aklıma geldi ya boş sendikalar artık istifa etmenin zamanı geldi

Lisans
Lisans - 5 ay Önce

2014 sonrası personele neden lisans tamamlama verilmedi ey sarı sendıka

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

ey yetkili sendika duy sesimizi
Bilindiği gibi 2005 yılında memur
sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde;
"Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir
defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma
yapılacağı kararı yer almıştır." On üç yıl oldu bir gelişme yok

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Bir gecede çıkacak bir kalemde 2351 kişini gönlü alına bilir

-------------
------------- - 5 ay Önce

2351 KİŞİYE İSTEDİGİNİ VERİN HER YERDE YAZIYORLAR GÖRÜN ARTIK BU SORUNUDA


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması