Sektörden Yeni Bakana Destek ve Memnuniyet

Sektörden Yeni Bakana Destek ve Memnuniyet

SAĞLIKTA DÜNYANIN ROL MODELİ TÜRKİYE"Yeni sistemin ilk Sağlık Bakanı olarak Fahrettin Koca'nın açıklanmasının ardından, sağlık çalışanları ve bu sektöre hizmet veren kurum ve kuruluşları memnuniyetlerini dile getiriyor.
Türkiye'nin sağlık alanında son 16 yılda 'mükemmel' gelişmeler yaşadığı inkar edilemez bir gerçek. Türkiye'nin sağlıkta, öncesiyle kıyaslanamayacak başarısı bundan sonra da elbette artarak devam edecek. Bu bayrak yarışında, bayrağı devralan Fahrettin Bey, bundan sonra bayrağı daha yükseğe dikmek için üzerine düşeni yapacak, bundan eminiz. Kendisinin tecrübesinin ve birikiminin bunu yerine getirmek için fazlasıyla yeterli olduğu görüşündeyim. Özel hastane, üniversite ve kamu hastanelerinin işleyişini ve problemlerini yakından bilen bir yöneticinin Sağlık Bakanı olarak atanmasından memnun olduklarını belirten sağlıkçı dostlarım, kendi sorunlarının çözülmesini beklediklerini söyledi.
Değerli dostum Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Muzaffer Keskiner ile yeni sağlık bakanı hakkında kısa bir sohbet etme fırsatı buldum. Keskiner, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Sağlık Bakanı'nın Fahrettin Koca gibi değerli bir meslektaşımızın olması bizi hedeflerimize yakınlaştırmıştır. Türkiye sağlıkta dönüşüm programıyla, son 15 yılda dünyanın ilgi merkezi haline gelmiştir. Sayın Bakanımız, hekimliğiyle, vizyonuyla, çok başarılı girişimci şahsiyetiyle kurucu ve yönetici olarak ülkemize çok değerli sağlık kuruluşları ve üniversite kazandırmıştır. Samimiyetle inanıyoruz ki, sayın bakanımızın öncülüğünde, 2023 hedeflerinin de ötesinde, sağlıkta 21.yüzyılın, dünyanın rol modeli Türkiye olacaktır. Bizler birer meslektaşı ve sağlık yatırımcısı olarak, Sayın Bakanımızın başarılı olabilmesi için her türlü gayreti ve desteği vermeye hazırız" dedi.

YUNUS KARAKAYA- Yeni Asır

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 22:05YORUM EKLE
YORUMLAR
Att
Att - 8 ay Önce

Çok çalışalım sayın bakanım, ama şu liyakatsiz, tek meziyetleri siyasi bağlantıları olan yöneticilerden bizi kurtarın. Bunu yapın, göreceksinizki hem personel hem hasta memnuniyeti çok artacak. Mobing, tehdit ve sindirme politikaları ile iş götürülüyor. Ayrıca adaletsiz iş dağılımı yapılıyor. 3 kişinin yapacağı iş 1 kişiye yüklenirken, 1 kişilik iş 3 kişiye veriliyor. İşler tamamen siyasi referans ve ahbap çavuş ilişkisi ile yürüyor. Umuyorum ki siz bu rant sarmalına çomak sokar ve adaletli bir teşkilatlanmanın adımlarını atarsınız.

Arthur
Arthur - 8 ay Önce

Lütfen Ordu'ya bir el atın. Liyakat yok, mobbing çok, ben yaptım oldularla çalışanlar sindiriliyor...

Özelleştirme
Özelleştirme - 8 ay Önce

Bakanlığımızda, personeller arasında son yıllarda ortaya çıkan koltuk sevdası, sağlığı sağlıklı düşünmeyi engellemektedir. Yöneticilerin gündemi; Şuraya Başhekim olmak istiyorum, uzman olmak istiyorum, başkan o da olmadı başkan yardımcısı olmak istiyorum, 15 bin alıyorum, 8 bin alıyorum, çocuğu koleje verdim. vs vs. Diğer sağlık çalışanlarının ise gündemi 2 bin 3 bin alıyorum, kurumda yemek çıkmıyor evden götürüyorum, servis yok kendi imkanlarımla gidiyorum, iş yerinde (sadece amirlere çay servisi olduğundan) ısıtıcı aldım çayı onda yapıyorum, çocuğa tam gün okul bakıyorum, bakıcıya para veremem. Sağlıkta sözleşmeli yönetici olduğu müddetçe personeller memnun olmayacaktır. O halde bu kadar koltuk sevdalısının isteklerinden kurtulmanın tek yolu ya tüm hastaneler özelleştirilsin, ya da eğitim araştırma hastaneleri üniversitelere devlet hastaneleri SGK ya, il müdürlükleri de belediyelere devredilsin.Ya da 10 Yıldan fazla yöneticilik yapmak kaldırılsın. Yöneticilikte 10 yıl görev yapanlar bir daha yöneticilik yapmasın.En azından aynı kurumda 10 yıldan fazla yöneticilik yapmak mümkün olmasın. Gerçi ne desek boş.

özelleştirme' ye cevap
özelleştirme' ye cevap @Özelleştirme - 8 ay Önce

ya oldu olacak sağlık bakanlığınıda kapatalım sorun bitsin isterseniz, tamam sözleşmeli idarecilik olmasın , sağlıkta ki sorunlar çözülsün, biz sağlık çalışanları huzurla çalışalım, ama bu """"O halde bu kadar koltuk sevdalısının isteklerinden kurtulmanın tek yolu ya tüm hastaneler özelleştirilsin, ya da eğitim araştırma hastaneleri üniversitelere devlet hastaneleri SGK ya, il müdürlükleri de belediyelere devredilsin"""""" çözümü ile olmaz. Liyakat sistemi ile olur. Sözleşmeli olan o yöneticilerden hakkıyla ve liyakatla , işinin ehli olan ve sınavla hakkıyla zamanında o pozisyonlara gelenler 6 ayda bir sağlık bakanlığında ki yap boz hadi tekrar sözleş sistemi ile idarecilik yapmak, siyasilere kendilerini anlatmakl istermi sanıyorsunuz. Durmadan sözleşme kaygısı yaşayan idareciler ne kadar başarılı olabilir. Birde idareciler açısından değerlendirmek lazım

663 khk atamalarındaki acı gercekler
663 khk atamalarındaki acı gercekler - 8 ay Önce

Sayın bakanım göreviniz hayırlı uğurlu olsun.. muhakkak düşündüğünüz bir ekibiniz vardır veya hazırlık aşamasındadır... Ancak bilinizki bir çok yönetici çalışan personelin üzerinde sadece makam egosunu tatmin ediyor.. yorumlara baktığımızda bu sorun tüm türkiyede var.. Belki il sağlık müdürü yada başhekimler iyi bir seçimden gelerek atanıyor.. lakin müdür, uzman ve müdür yardımcıları inanınki bence biliyorsunuzdur sadece siyasi, sendika yakınlıklarıyla sözleşme imzalıyorlar.işin ehli olmayan hesap, yönetmelik bilgisi olmayan postanede çalışan, şöfor olan, mümessil olan, hastanenin sekreteryasını yapan, yazılım firma elamanları sırf bir şekilde üst düzey makamlarda tanıdığı var diye atanıyorlar.. ben tahakkuk memuruyum benim işimi bilmeyen, saatlerce yaptığım işi anlaması anlattığım insanlar müdür yardımcısı diye başımızda.. lütfen cv kalitesine önem vererek bu makamları atayınız. Yazıktır günahtır Kamu zararının tahsiline ilişkin usul ve esasları bilmeyenleri gönderin gitsin.. 80 milyonun ahı var

Medya
Medya - 8 ay Önce

Sayın Bakanımızın medyada daha çok yer alması iyi olur. Ve çalışkan bir ekip kurması. Haber vermeden hastaneleri gece gündüz ziyaret etmesi olabilir mesela.

Başkanlık
Başkanlık - 8 ay Önce

Sayın Bakanımız Bakanlık merkez teşkilatında özel sektörden getirebileceği kendi ekibiyle de çalışabilir. Neden olmasın? En azından kaç dönemdir personellerin kronik sorunlarına bir çare gelir belki.

kimsesiz
kimsesiz - 8 ay Önce

Hastanenin müdürü acil servise boylu boyuna mobbing uyguluyor ve sağlık müdürlüğü bunu bildiği halde dokunmuyor. Hastane kendi başına zarar zaten, tek edenler 2 uzman doktor. Tüm personel onların sabitleri için çalışıyor. Ay başındaki nöbet listesi ay sonun akadar 3 defa değişiyor fazla mesai bile verilmiyor. Yaşasın liyakat... Yer Antalya ...

....
.... @kimsesiz - 8 ay Önce

Antalya nın çivisi çıkmış, bitmiş....

öneri dir
öneri dir - 8 ay Önce

Sayın bakanım hayırlı olsun göreviniz ancak illerde bilhassa ağrıda her seçimden sonra kurumlarda bilhassa sağlıkta idarecilerin değişmesi kendilerine yakın vasıfsız insanların getirilmesi isimleri sayısız yolsuzluğa karışmış bilhassa pkk terör örgütüne destekleri ile bilinen kişilerin sağlıkta yönetici yapılmaya çalışılması olaylarına karşın bunlara önüne engel koymak bu insanların araştırılarak atanması yapılması çok güzel olur artık sağlıkta bankamatik memurlarının engellenmesi lazım


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması