Sahte Rapor Operasyonu: Bazıları Sağlıkçı 39 Gözaltı

Niğde merkezli 8 ilde, hastanelerden aldıkları usulsüz ve sahte raporlarla emeklilik ve engellilik işlemleri yaptırdıkları belirlenen kişilere yönelik operasyonda 39 şüpheli yakalandı.

Sahte Rapor Operasyonu: Bazıları Sağlıkçı 39 Gözaltı

Niğde Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kamu hastaneleri ve özel hastanelerden usulsüz ve sahte hastalık ve engelli raporu alarak emekli olan, engelli kadrolarından işe giren, engelli ve bakım maaşı alan, engel oranlarına göre maaşlarında artış yapmayı amaçlayan, bu şekilde devleti yüklü miktarlarda maddi zarara uğratan kişilerin deşifresine yönelik soruşturma başlatıldı.
Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma çerçevesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Niğde merkezli Hatay, İstanbul, İzmir, Samsun, Erzincan, Adana ve Osmaniye'de 49 şüpheliye yönelik 46 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi."Engel-Sizsiniz" adı verilen operasyonda, rapor düzenleyen sağlık çalışanı, rapor alan ve bu kişilere para karşılığı aracılık eden şüphelilerden 29'u Niğde'de, 10'u ise diğer illerde gözaltına alındı.
Niğde'ye getirilen şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği, adreslerinde bulunamayan 10 kişinin de yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 5 ay Önce

yazıklar olsun. yazıklar olsun. sağlıkçı olup da dışarda namus abidesi görünüp işini kötüye kullananlara yazıklar olsun.

Att
Att - 5 ay Önce

Her türlü suçta Samsun bir numara.

Gerçek hasta
Gerçek hasta - 5 ay Önce

Bu nasıl bir iş kardeşim. Hipertansiyon astım bel ağrısından ölüyoruz. Doktorlar idareden korkudan istirahat veremiyor. Bakıyoruz da Millet bedava emekli oluyor.! Tabipler birliği hastaya rapor verecek doktorların arkasında duracak 1 gr. cesaretiniz olsun.

W
W @Gerçek hasta - 5 ay Önce

SAĞLIKÇI DİYOR DOKTOR YAPMIŞ DEMİYOR.. BİR HASTA VARDI KAMERA KAYITLARINDAN YÜRÜMESİNİ DEĞERLENDİRDİK, SAĞLIK KURULUNU GÖRÜNCE ROL YAPIYOR.. BAZILARI DA EVRAKTA SAHTECELİK YAPABİLİYOR..

bahrı can
bahrı can - 5 ay Önce

ağrı patnosu inceleyin yarısından fazla sahte

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması