Sağlıkta Kritik Haftaya Girildi

Sağlıkta Kritik Haftaya Girildi

Personel Sağlık Net Facebook sayfasını beğenip haberlerimize daha hızlı ve anlık ulaşmak için  tıklayın

Sağlık Bakanlığının yeniden yapılanmasında sona yaklaşıldı. Geçen hafta imzalanan 3 önemli yazı ile  genel sekreterlikler ve halk sağlığı müdürlükleri resmen kapatıldı. Tüm iş ve işlemleri İl Sağlık Müdürlüğüne devredildi.

personel sağlık netBu haftadan itibaren il sağlık müdürü atamalarının başlayacağı bilgisi gelmektedir.  İl Müdürünün atanmasına mütakip, müdürden başkan ve başkan yardımcısı listeleri istenecek. Bu kadrolara  tek bir kişi yerinde birden fazla kişiyi önermesi isteniliyor, önerilen kişiler arasıdan bakanlık uygun olanı ile sözleşme imzalatacak. 

İllerin büyüklüğüne göre başkan ve başkan yardımcısı posizyonları tahsis edildi. Ayrıntıları birkaç güne belli olacak.  1 Kişi aynı anda birden fazla başkanlığa bakabilecek. Halk sağlığı ve kamu hastane başkanlıklarında şube müdürlüğü olmayacak, diğer başkanlıklarda  şube müdürlüğü artık sadece kadrolu personel eliyle yürütülecek. Tüm yapı içinde 86 ve 88'e göre görevlendirme olmayacak. Kadrolu şube müdürü dışında tüm yöneticiler sözleşmeli olacak. 

personel sağlık net

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2017, 10:38YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması