Sağlıkta İl İçi Tayinler Başladı

İl içi yer değişikliğinde öncelikle hizmet puanı esas alınacak. Sonra sırasıyla tercih sırası ve hizmet süresi fazla olan atanacak.

Sağlıkta İl İçi Tayinler Başladı
19 Ekim 2016 Çarşamba 11:14

 Tarih itibariyle  İl Sağlık Müdürlükleri ve Halk Sağlığı Müdürlüklerinin gerek varsa il içi tayin açmaları gerekmektedir. İl içi tayin açma yetkisi ve takdiri müdürlüğe aittir. 

personel sağlık net

 24 Mart 2015 itibariyle yürürlüğe Sağlık Bakanlığı il içi tayin yönergesi ile ; 

ATAMA DÖNEMLERİ İKİYE İNDİRİLDİ

Daha önce, Mayıs, Eylül ve Aralık şeklinde olan atama dönemleri, Mayıs ve Kasım olmak üzere iki döneme indirilmiştir.

İL İÇİ TAYİN İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İLE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜNÜ KAPSAR

Sağlık Bakanlığı il içi tayin yönergesi 
sadece il sağlık müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğündeki personeli kapsayacak

HİZMET PUANINA GÖRE ATAMA YAPILACAK

İl içi yer değişikliğinde öncelikle hizmet puanı esas alınacak. Sonra sırasıyla tercih sırası ve hizmet süresi fazla olan atanacak.

MAZERET TAYİN HAKKI GELDİ

Önceki yönergede mazeret tayin hakkı yer almıyordu. Yeni yönergede, sağlık, aile birliği mazeretleri ile karşılıklı yer değiştirme ve re'sen atamada döneme bağlı kalmaksızın yer değişikliği yapılmasına imkan tanındı.

DÖNEME BAĞLI KALMAKSIZIN YAPILABİLECEK TAYİNLER

Mazeretler dışında "Döneme bağlı kalmaksızın yapılabilecek atamalar" yeni bir madde daha yönergede yer almaktadır. Burada yer alan düzenlemeye göre,

(1) İl merkezinden ilçe, belde ve köylere tayin talebinde bulunan personel standart ve PDC'nin uygun olması ve İl Müdürlüğü veya Müdürlükçe uygun görülmesi halinde döneme bağlı kalmaksızın naklen atama yapılabilir.
(2) Bulunduğu birimde standart fazlası olarak çalışan personelden, PDC'nin uygun olduğu birime standart fazlası personel kadar, döneme bağlı kalmaksızın naklen atama yapılabilir. Bu atamalarda atanacak personel sayısından fazla talep olması halinde hizmet puanı esas alınarak atama yapılır.

HİZMETE YENİ AÇILAN YERLERE, RE'SEN ATAMA YAPILACAK?

PDC'de fazla olan personel diğer birimlere dağıtılabilecektir. Ayrıca hizmete yeni açılan birimler ile görev yapılan sağlık biriminin kapanması nedeniyle burada çalışan personelin de re'sen tayini yapılacaktır.

İL İÇİ YÖNERGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.