Sağlık'ta çiftlikbank vakası mı Var?

Kısa adı SAYDES olan Sağlık Yardımlaşma Dayanışma ve Biriktirme Sandığı'na üye olan ancak bu üyeliklerini istifa ederek sonlandıranlar alacaklarını tahsilde sıkıntı yaşıyorlar.

Sağlık'ta çiftlikbank vakası   mı Var?

SAYDES'e üye olan ve birikim yapmayı amaçlayan vatandaşların istifa ederek ayrılma taleplerinin kabul edilmesine karşılık yaklaşık bir yıldır alacaklarının ödenmediği belirtiliyor.

SAYDES üyeleri, gördükleri lüzum üzerine üyeliklerinden istifa ederek ayrılmalarının ardından 'İstifa ve Aidat İadesi' başlığında belirtilen '120 iş gününde alacakları ödenir' ifadesinin uygulanmadığından şikayet ediyorlar.

Sandıktan istifa etmelerine karşılık belirtilen süre içinde alacaklarını alamadıklarını, konuyla ilgili olarak SAYDES yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerde de makbul cevaplar alamadıklarını belirten vatandaşlar, "Biz buraya bir birikim yapmak adına üye olduk. Ancak bu fikrimizden vazgeçtik. Sandık yönetmeliğinde 'üye sandık üyeliğinden sebep göstermeden istifa edebilir' deniyor. Biz istifamızı verdikten sonra 120 iş gününde alacaklarımızın ödenmesi gerekir. Ancak istifamızın üzerinden belirtilenin çok üzerinde süre geçmesine karşılık bu konuda hiçbir adımın atılmadığını görüyoruz. Yaklaşık bir yıldır istifa etmiş olmasına karşılık alacakları ödenmeyen üyeler var. Ödeme süreleri geciken ve kısmi alacakları olan emekli ve istifa eden üyelerimize, kurumca yapılan ek bütçe çalışmaları neticesinde tekrar ödeme yapılmaya başlanacak olup, ayrıca bildirimde bulunulacağı belirtiliyor. Ancak bu konuda da tatmin edici bir gayret görülmüyor. Bizler mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz. Yetkililerin konuyla ilgili çalışmaları yapmalarını ve mağdur durumda olan yüzlerce insanın bu mağduriyetine çözüm getirmelerini bekliyoruz. Yaşadıklarımız aklımıza, ülkemizde son aylarda yaşanan Çiftlikbank ve diğer yaşanan olumsuz olayların gelmesine neden oluyor." şeklinde konuştu.

SAYDES Elazığ İl Temsilcisi Celal Seçkin de konuyla ilgili olarak kendisine yöneltilen sorulara, "Benim de İl Temsilcisi olarak gelen talepleri Genel Merkez'e iletmekten başka yapabileceğim bir şey yok. Bu sıkıntıların giderilmesinin ardından ben de bu görevden ayrılacağım" dedi.

SAYDES mağduru olduklarını belirten üyeler, "Devletin bu konuya el atmasını ve gerekli çalışmayı yapmalarını bekliyoruz. Alacaklarımızın en kısa sürede ödenmesini bekliyoruz. Sonuçta Sağlık Kurumu devletin denetiminde olan bir kurum" ifadesini kullandılar.

Kaynak: Memurlar Net

https://www.memurlar.net/haber/744323/saglik-ta-ciftlikbank-vakasi-mi.html

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 11:01YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdurzede
Mağdurzede - 8 ay Önce

Bizede ev sattılar 3 yıl içinde teslim edilecek denilli arsa paralarını ödettdiler şimdi ortada kocaman bir sıfır var paralar uçtu arsaların üzerine iznimiz dışında ipotek konuldu lütfen devletin yetkilileri bu duruma bir el atsınlarAllah rızası için çocuklarının rızklarından kesip insanlar para yatırdı

Esbo
Esbo - 8 ay Önce

Istifa eden ancak 2 yıldır parasini alamayan sağlık çalışanları var . Bu kurum bitmiş ancak o kadar şikayet olmasına rağmen daha bir müdahale yapılmadı bu kuruma . Bu kurumu 50 den fazla kişi mahkemeye verdi ancak daha sonuç alınamadı yazıklar olsun saydese insanların emeğini çaldılar.

Gasp var ve Devletimiz sessiz.
Gasp var ve Devletimiz sessiz. @Esbo - 8 ay Önce

Tbmm e dilekçe komisyonu, Bimer, Cimer, Ankara Dernekler müdürlüğü vs. başvurularıma cevaben biz karışmayız diyor. Yani devlet içerinden korunma destekli Memurları gasp girişimi olduğu kanaatine vardım.

Naci ÇELEBİ
Naci ÇELEBİ - 8 ay Önce

Ben ekim 2016 da istifa ettim. Hala ödeme yapılmadı. Telefonda da ne zaman ödeneceği hakkında bilgi vermiyorlar.

Huseyin
Huseyin - 8 ay Önce

Aynen bende mağdurlarfanim ve eylül ayında iki yil dolacak ve arayıp konuştuğumuzda sadece laf kalabalığı.

Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

5 ay oldu alacak yatmadı.

Magdur
Magdur - 8 ay Önce

Bu saydes tan bir sirket dolandirici cetesi

Saglik
Saglik - 8 ay Önce

Bu saydes denen illet beni de buldu arkadaş hatrına üye olduk paralar gitti..istifada edemedim zor kurtuldum ellerinden batık bir kurum çakallar topluluğu yakında mahkeme sonucu geldi mi kaçar giderler bundan sonra asla hicbir bu tarz yerlere üye olmam o kadar hakaret edip bağırıyorsun tel de paralı birisi var öfkenizi ona kusuyorsunuz yaptıkları sadece bu gidip maaş bankasından altın hesabı açmak bu çakallara yem olmaktan daha iyidir ev alacaksanız da onca müteahit var güvenilir birisine verin gitsin herkes öyle yapiyo bunlar çakal sürüsü daha kötü şeyler de yazardım buraya da neyse siz anladiniz onu:))

MAĞDUR
MAĞDUR - 8 ay Önce

1YIL OLDU ALAMADIK DAHA


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması