Sağlık Personelini Bu Hale Getirdiler

Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acil servisinde EKG çeken sağlık çalışanı, tartıştığı bir hasta yakınının saldırısına uğradı. Yüzüne aldığı yumruk darbeleriyle yaralanan Ahmet A., şikayetçi oldu.

Sağlık Personelini Bu Hale Getirdiler

Olay dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, EKG çeken sağlık çalışanı tartıştığı bir hasta yakınının saldırısına uğradı.

Hastanenin özel güvenlik görevlileri olaya müdahale ederek saldırganı uzaklaştırdı. Yumruk darbeleri ile dudağı patlayan, yüzü moraran Ahmet A., darp raporu alarak şikayetçi oldu. Şikayet üzerine sağlık çalışanına saldıran kişinin ifadesi alındı.Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, şunları kaydetti:

"Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil servise gelen bir hastanın yakınları tarafından sağlık çalışanı darbedilmiştir. Darbedilen sağlık çalışanına acil şifalar dileriz. Temennimiz, bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır.

Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Daha vahim olay yaşanabilirdi. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz. Sağlık kuruluşlarında şiddetin ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtenler sağlıkta şiddetin önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuşçasına susmaktadırlar.

Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı darbedilip, tekme tokat dövülüyor ise söylenecek söz bitmiş demektir. Temennimiz, bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır. Yetkilileri göreve davet ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 11:19YORUM EKLE
YORUMLAR
yazık
yazık - 5 ay Önce

Hergün bir saglıkçı darp edılıyor yıllardır calısma var denıyor demek ki bu calısma cok zor bir sey. öldürüldük dövüldük sövüldük ama hiç bir zaman pes etmedik dövülmeye ve öldürülecez...

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 5 ay Önce

GARİBİM NE YAPSIN,ELİ MAHKUM SOPA YEME HİZMETİ VERMİŞ.

Hemsire
Hemsire - 5 ay Önce

Geçmiş olsun

antisendikacı
antisendikacı - 5 ay Önce

demirbilek arkadaş laborant arkadaşımız gibi bende sağlık personeliyim arkadaşımızın söylemek istediği içimizdeki çürük elmalar hasta ve hasta yakını psikolojisinden anlamayan insana insan gibi davranmayanlar var ve bizde buna çoğu zaman şahit olmaktayız tabi ki şiddete karşıyız bunu asgari düzeye indirmekte de biz sağlıkçıların birazcık itina göstermemize bağlı

laborant
laborant - 5 ay Önce

hepte vatandaşı suçlamamak lazım,bizim materyalimiz insan,bunun farkında olmayan birsürü mesai arkadaşımız var,malesef.

demirbilek
demirbilek @laborant - 5 ay Önce

laborant bey sen diyorsunki hatali davranilirsa dovulsun mantikmi bu ozaman senin mantigina gore bir trafik polisi kirmizi isikta gectigin icin seni durdurup dovebilir

antisendikacı
antisendikacı - 5 ay Önce

AFYONKARAHİSAR'da yaşayan Erkan (34) ve annesi Sabriye Peynircioğlu (54), muayene için gittikleri devlet hastanesinde kendilerini dövdüğü iddiasıyla polise gidip, genel cerrahi uzmanı doktor T.M.'den şikayetçi oldu. Anne ile oğlunu dövdüğü öne sürülen T.M., açıklama yapmazken, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran ise olayla ilgili inceleme başlattıklarını söyledi.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/doktor-anne-ogulu-dovdu-iddiasi-h75064.html

Personel Sağlık

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması