Sağlık Müdürlüğünden Kamu Yararı uygulaması

ÇORUM İl Sağlık Müdürlüğü'nde 350 personelden 11'i yemek hizmetlerinden yararlanmak istediğini söylemesi üzerine Ramazan'da yemek hizmeti kaldırıldı. İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yemek isteyenler için dışarıdan temin yapılacağı belirtildi.

Sağlık Müdürlüğünden Kamu Yararı uygulaması

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tüm birimlere gönderilen yazıda, "Ramazan ayı içerisinde yemek servis hizmetlerinden yararlanmak isteyen personel sayısının yetersiz olması nedeniyle kamu yararı düşünülerek yemekhane yönetim kurulunun 07.05.2018 tarih ve 2018/3 sayılı kararıyla Ramazan ayında yemek servis hizmeti verilmemesi kararlaştırılmıştır" denildi, yemekhanede yemek hizmeti kaldırıldı.

Alınan karar sonrası yazılı bir açıklama yapan Genel Sağlık- İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, "Çorum Sağlık Müdürlüğü, Ramazan ayında tüm çalışanlarına yemek servis hizmetini kaldırarak Anayasa'nın 24. maddesi ile güvence altına alınan din ve vicdan özgürlüğünü açıkça ihlal etmektedir. Anayasa'nın başlangıç ilkeleri ile 24. maddesi birlikte değerlendirildiğinde, Çorum İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı'nın Anayasa'nın açık hükümlerini ihlal ettiği görülmektedir" şeklinde açıklama yaparak alınan kararı eleştirdi.

Öte yandan Çorum İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ise olayın çarpıtılmaya çalışıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Toplam 350 personele Ramazan'da yemek hizmetinden yararlanıp yararlanmayacakları sorulduğu ve imzaya sunulduğu belirtilerek, sadece 11 personel yemek hizmetinden yararlanmak istediklerini belirtmişlerdir. Bu nedenle de sayı çok az olduğu için yemek hizmeti kaldırılmıştır. Yemekhanenin kapısına kilit vurulma gibi bir durum söz konusu değildir. Yemek yemek isteyen personelimiz için bir şirketle konuşulmuş ve yemek getirme kararı da alınmıştır. Tekrar bu personellerimizle görüşülüp yemek yemek isteyenler dışarıdan temin edilecek yemekle mutfakta yemek ihtiyaçları giderilmiş olunacaktır."

Kaynak Memurlar Net

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 09:59YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçek
gerçek - 11 ay Önce

çevir kazı yanmasın. şikayet olmasa o 11 kişiye yemek sağlanırmıydı. bu 350 kişi arasında hiçmi hasta olan veya özel mazereti sebebiyle oruç tutamayacak kimse çıkmayacak yemekhane kapatmak mı kurtaracak devleti kardeşim, ayıp, tutan tutar, tutamayan tutmaz kapatmak ne demek. liyakatsız yöneticiler bir yerden böyle patlıyor işte.

melek
melek - 11 ay Önce

çorumda en azından talep varmı diye sorulmuş,diğer illerde nasıl bilemem,çalıştığım ilde ramazanda yemek verilmiyor.yemekhane 1 ay boyunca hizmet vermiyor,

mustafa
mustafa - 11 ay Önce

orası çorum.

Ankara
Ankara - 11 ay Önce

Çalışanların çoğunun bayan olduğu bir kurumda böyle saçma uygulamaların olması kesinlikle art niyetten. Tutmayanları geçtim gebelik veya özel durumlarından dolayı tutamayan bir sürü kadın var. Her sene ankara sağlık müdürlüğüde yemekhaneyi bakıma alıyoruz diye tutmayanlara eziyet ediyordu. Neyseki bu yıl ilk iki gün için açık

Kindar Dindar.
Kindar Dindar. - 11 ay Önce

Dindar ahali oruç tutar iken, karınları aç, gözleri aç, gönülleri aç iken, bir grup salyangoz satıcısının oruç yemesi caiz midir ki ? Bizim oralarda hiç sormazlar , yemekte ne ki içecek suyu koymazlar müdürlükte.. Çoruma ne var sözde sormuşlar , sormaları da manidardır. Boşa dememişler Kıyamet hacıdan hocadan kopacak diye. Orucu ne için tuttuklarını unutanlar, oruç tutmayanları açta koyarlar susuz da olmadı ipe asarlar. Oruçluya sevaptır.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması