Sağlık Bakanlığı Ve Çalışan Memnuniyeti

Sağlık Bakanlığının Çalışan Memnuniyet Anketi sorularını Sağlık Personelleri bilir ve bu sorularla bile Sağlık Personelinin ÇMA anketi sonuçları %90' lara çıkmaz. Çünkü personel kendine verilmeyen değeri bu ankete verdiği olumsuz cevaplarla göstermek ister.

Sağlık Bakanlığı Ve Çalışan Memnuniyeti

***Aldığım eğitime uygun bir bölümde çalışıyorum.

***Yönetim “ Sağlıkta Kalite Standartları (SKS)” konusunda tüm çalışanları bilgilendirir.

***Çalıştığım kuruma başlarken uyum eğitimi aldım.****Hasta ve çalışan güvenliğini ihlal eden durumların raporlanması hakkında eğitim aldım.

Yukarıdaki sorular ÇMA sorularından bazıları. Bu v.b. soruların cevabının hemen hemen hayır olması mümkün değil. Çünü SKS ve Verimlilik kriterlerini de içeren bu parametrelerin hastanede gerçekleştirilmemesi mümkün değildir. Ama çalışan personel sesini duyurmak için Memnuniyet Anketinde olabildiğince olumsuz cevap vermeye çalışmaktadır. Neden mi?

Evet neden Çünkü başka hiç bir bakanlık yoktur kurumuna başkan, başkan yardımcısı, müdür müdür yardımcısı, uzman  atanırken kendi bakanlık personeli olmasını şart koşmasın. Sağlık bakanlığında ise önemli olan doğru kişilerle iletişim halinde olmak yeterlidir. Sağlık Bakanlığında çalışma şartı yok. Devlet memuru olma şartı yok. KPSS şartı yok. Dogru kişilerle iletişim halinde iseniz hop Sağlık Bakanlığında başkan, başkan yardımcısı, müdür, müdür yardımcısı, uzman  olabilirsınız. Sağlık bakanlığının personeli olupta değil lisansiyer, yüksek lisans mezunu olsanız dogru kişilerle iletişim halinde olmadığınızda  bir anlam ifade etmez. Hatta sizin görevinizi iyi yapmanız cv nizin başarılarla dolu olması okulunuzun üzerine işletme, iktisat, sağlık kurumları işletmeciligi alanında  4 yıllık bölüm okumanız, yüksek lisans yapmanız, bakanlık personeli olmanız bir anlam ifade etmez. Sağlık personeli de bir türlü duyuramadığı sesini ÇMA'larda bu sorularla bile tepkisini göstermeye çalışır. Evet Sağlık Bakanlığı personeli mutsuz. Bu mutsuzluğunun yeni dönemde değişmeyecegini sahadan bakanlığa giden sözleşmeli personel listelerinde gördük. Yine bakanlık personeli olmayan, hatta devlet memuru bile olmayan isimlerin listede olduğunu bilmek Sağlık personelinin bakanlıga olan inancını, güvenini pekiştirir mi dersiniz? Sağlık personeli bir müracat tarihi, daha net kriterler ve görevde yükselme sınavı talep etmektedir.

                             Personel Sağlık Net Editörü

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 18:05YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması