Sağlık Bakanlığı 12.500 personel alımı açıklaması

Sağlık Bakanlığı 12.500 personel alımı açıklaması
02 Haziran 2017 Cuma 18:38

SAĞLIK BAKANLIĞI, TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU VE TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU
 TAŞRA TEŞKİLATI HİZMET BİRİMLERİNDE İSTİHDAM EDİLMEK
 ÜZERE SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIM İLANI

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamındaistihdam edilmek üzere ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.500 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.
Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir.
Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2017/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.
Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans,  ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.
Adaylar tercihlerini, 7 – 13 Haziran 2017 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığı’na posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.
Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ile Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların, tercih işlemlerinin başlayacağı 7 Haziran 2017 tarihinden önce mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Anılan Başkanlığın duyurularına istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.
Ek: Pozisyonların Unvan/Branş ve Öğrenim Düzeylerine Göre Dağılımı
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muammer - 6 ay önce
sağlık meslek lisesi mezunlarının alımını bıçak gibi kesti bakanlık, hiç olmazsa 5000 lisans 1500 sağlık meslek mezunu almaları lazımdı
Avatar
Leyla - 6 ay önce
Acaba 12.sınıflarda tercih yapabılecekmı
Avatar
selin - 6 ay önce
bizde atanalım artık ya hep lisans hep lisans
Avatar
yasin - 6 ay önce
Lisansların 68-69 puanlara inmesi yerine bugun ortaogretim 84-85 puan alanlar 5000 sıralamaya sahip 375-355 ortaöğretim alımlara karşılık 2500-6500 lisans alımları adaletsizdir.
Avatar
necati - 6 ay önce
hastanelere neden memur veya v h k i. alınmıyor büro işlerini hemşire sağlık memuru yapıyor
Avatar
mağdur - 6 ay önce
az önce osym 'yi aradım bugün itibariyle tercih alımı yok dediler.hatta tercih zamanı bile belli değil muhtemelen ve maalesef mezunlar bekleniyor arkadaşlar niye bekleniyor hala da anlamış değilim .Çok gereksiz bence. önceki mezunları bir atasınlar.Yine beklendiği gibi her zaman mağdur yaratılmaya devam ediliyor.bu arada sayın editör zaten çok geciken tercihlerin ne zaman alınacağı hakkında bi yazı bekliyoruz sizlerden.