Sağlık Bakanı: Sağlığı günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz

Sağlık Bakanı: Sağlığı günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz

Sağlık Bakanı: Sağlığı günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz

- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Sağlıkla ilgili bir sorun varsa, bu hepimizin ortak sorunudur. Sağlığı bir bütün olarak görüyoruz ve günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Demircan, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Mehmet Raşit Tükel ve beraberindeki heyeti kabul etti.Bakanlık'ta gerçekleşen kabulde, sağlık çalışanlarının sorunları ile sağlık politikaları gündeme geldi. Görüşmede, sağlık çalışanlarına şiddet, aile hekimliği, Tıpta Uzmanlık Sınavı, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, Geleneksel Tıp Uygulamaları, kişisel sağlık verilerinin korunması, tayin yönetmeliği, şehir hastaneleri ve devlet hizmet yükümlülüğü gibi konular ele alındı.

Görüşmenin verimli geçtiğini belirten Bakan Demircan, "Sağlıkla ilgili bir sorun varsa, bu hepimizin ortak sorunudur. Sağlığı bir bütün olarak görüyoruz ve günlük siyasetin dışında değerlendiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Hekim ve sağlık çalışanı memnuniyetinin hasta memnuniyetini artıracağını ve bu yönde çalışmalar yapacaklarını kaydeden Bakan Demircan, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının (TÜSEB) sağlığın TÜBİTAK'ı olması için çalıştıklarını b belirtti.

Görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade eden TTB Başkanı Tükel de "Görüşme çok faydalı ve verimli geçti. Bu görüşmelerin ve iş birliğinin devam etmesini istiyoruz. Bunun için Bakanlık'ta sürekli irtibatta olunacak bir yetkilinin belirlenmesi faydalı olacaktır." değerlendirmesini yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması