Sağlık Bakanı Koca çöze çöze ilerliyor

Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kısa süredeki başarılarını yazdı

Sağlık Bakanı Koca çöze çöze ilerliyor

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı faaliyetlerden bahsetti. Hakan, Çok kısa sürede müthiş işlere imza atan Koca'nın başarısını kaleme aldı. 

SAĞLIK BAKANI KOCA ÇÖZE ÇÖZE İLERLİYOR

ŞİDDET: Doktorlara yönelik şiddetle ilgili olarak yasal düzenlemeler yapıldı, gereken önlemler alındı.

YIPRANMA PAYI: Sağlık çalışanlarının en önemli sorunuydu yıpranma payı... Düzenleme yapıldı ve yürürlüğe girdi.GARANTİ YOK: Şehir hastanelerinde hasta sayısı üzerinden garanti verildiği iddiasıyla hesaplaşıldı. Bakan Fahrettin Koca açıkladı: Yok böyle bir şey!

TASARRUF: Bakan Koca net biçimde noktayı koydu: Sağlıkta tasarruf olmaz

SAĞLIK TURİZMİ: Son dönemde büyük atılım içinde olan sağlık turizminde yeni hedef kondu: Beş katına çıkarmak!

TEK TİP SİGARA: Türkiye’de ilk kez tek tip sigara uygulamasına geçiliyor. Yasal düzenleme yapıldı.

ŞEHİR HASTANELERİ: 44 bin yatak tamamlandı... İlave 14 bin yatak geliyor.

İşine gücüne odaklanmış, sorun çözmeye kendisini adamış ve sorunları çöze çöze ilerlemeye başlamış bir anlayışın hakkını verelim lütfen.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 22:58YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 3 ay Önce

16 yıldır tüm kurumlara iyileştirme yapıldı yakın zamanda askerlere 400 tl ile 900 tl zam yapıldı,polisler 5000 tl maaş alıyorlar öğretmenler 5000 tl,vaiz 5000 tl,zabıta 4500 tl ,yeni bekçi olmuş biri 4300 tl,bir astsubay 6500 tl alıyor emsallarimizden çok gerilere düştük bunları açıklayın.bir sağlıkçı olarak 3700 tl alıyorum herşey dahil. 16 yıllık çalışanım.hastanede çalışan hemşirelerin ,sağlık memurlarının canı çıkıyor hasta altı temizliği hasta banyosu enfeksiyonu bulaşıcı hastalığı tedavileri vb vb 20 yıldır sağlık çalışanlarına hiç bir iyileştirme yapılmadı bütün mennuniyet sağlık alanında olmasına rağmen devlete trilyonlar kazandırmalarına rağmen ne hafta sonu ne bayram tatili ne resmi tatiller ne yaz tatili ne kış tatili 24 saat görev yapan bizleri devletimiz ne zaman görecek imkanımız olsa bir dk bile bu mesleği yapmayız o zaman bu hastalar ne olur herşeyin başı sağlıktır bizler tedavi eden şifa dağıtan elleriz hasta ile hasta yakını ile birebir ilgilenen kişileriz. hiçbir zaman hiç bu kadar yok sayılmamış hiç yerine koyulmamıştık hiçbir değerimiz kalmamıştır itibarımız sıfır olmuştur.diğer kurumlara geç mis gibi masa başında tertemiz çalışmak var yakında ne bir hemşire nede sağlık memurlarını bulamıyacaklar böyle giderse küsmüs bir sağlık çalışanı verimli olamaz hastane çalışanlarına bir an önce zam yapılmalıdır sıfır olan döner sermayeleri tekrar düzenlenmelidir.bu şekilde hastanelerden sağlık müdürlüklerine halk sağlıklarına toplum sağlıklarına kısaca masa başı yerlere kaçışın önüne geçilmelidir personel bu şekilde hastanelerde çalıştırılmaya teşvik edilmelidir Bir an önce bir düzenleme yapılmalı maaşlara seyyanen zam ,döner sermaye yönetmenliği değiştirilmeli,ek göstergeler 3600 çıkarılmalı ,yıpranma payı verilmellidir.sabit ek ödemelerin emekliğe yansıtılmalıdır doktorlara yapıldı ve emekli maaşlarına zam yapıldı. bu maaşlar kabul edilemez olacak iş değildir sağlık çalışanları bir gün greve giderse iş bırakırsa kimse ne oluyor demesin

BEKLİYORUZ...
BEKLİYORUZ... @saglıkçılar - 2 ay Önce

BEKLİYORUZ ŞÖZLEŞMELİ İL MD'LÜĞÜ,BAŞKAN VE BAŞKAN YRD ÇILIĞI ADI ALTINDA DÖNER SERMAYEDEN YAPILAN SOYGUNA DUR DEMESİNİ, HERKES HAKETTİĞİ ÜÇRETİ ALSIN .

UMUTSUZ
UMUTSUZ - 3 ay Önce

PERSONELİNİZ SİZDEN VE İCRAATLERİNİZDEN UMUTSUZ.YAPTIĞINIZ HERŞEY YA EKSİK YADA YANLIŞ. DOKTOR BAKANLIĞI YAPIN İSMİNİ SİZDE KURTULUN BİZDE.

mağdur sağlıkçılar
mağdur sağlıkçılar @UMUTSUZ - 3 ay Önce

Tasarrufu çalışanlardan yapıyor.Döner sermayeleri çalışanların sıfırladı.Lüks araçlara devam yolsuzluğa devam yandaşlara ihale vermeye devam.. devam devam

BARTIN
BARTIN @UMUTSUZ - 3 ay Önce

Bakanımız sağlıkta tasarruf yok diyor BARTIN daki yönetticiler
tasarruftan dolayı döner sermayeler sıfırlandı
tasarruftan dolayı esnaf borçları ödenemiyor
tasarruftan dolayı batıyoruz diyorlar
kendi başarısızlıklarının tamamını hükümetimize yıkıyorlar
geliri düşürdük gideri artırdık demiyorlar

SELİMCAN
SELİMCAN - 3 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN.UMARIZ UFAK TEFEK DE OLSA VEYA ÖYLE GÖRÜLSE,ÇALIŞANLARIN SORUNLARINA BİRAZ DAHA EYİLMELERİNİ İSTEMEKTEYİZ. SAYGILARIMLA.

Att
Att @SELİMCAN - 3 ay Önce

Arkadaş sen hep aynı şekilde yorum yapıyorsun. Belli ki tuzun kuru. Kim bilir nerde yatıyorsun. Elini vicdanına koy. İnsanlar nöbetler de ezilirken ne maddi ne manevi olarak tatmin olamıyor. Buradan yaptığın şey (isim koymak istemedim.) cılız da olsa yükselen bazı itirazların önemini azaltıyor. Yani sen yorum yapma kardeşim.

TÜRK
TÜRK - 3 ay Önce

Sayın Bakanım alın hastanelerin adının yazılı olduğu listeyi elinize, gözünüz kapalı bir hastane seçin gidin ziyaret edin ve hem doktorların, hem yardımcı sağlık personellerinin hem hizmetlilerin kısacası bu iş bir takım işi ise takımın bütün oyuncularıyla bir söyleşi yapın ve birinci ağızdan dinleyerek değerlendirin ve bakın ne çözülmüş ne çözülmemiş! madem bu dönemde sorunlar çözülecek bilin ki size bilgiyi veren EKSİK VERİYOR!!!

ANNE
ANNE - 3 ay Önce

Sağlıkçılar hep havayı alıp oturuyor 15 yıla 1 yıl yıpranma şaka yapıyorlar bizim zekamızla dalga geçiyorlar maaşlar en diplerde yeter acil iş yavaşlatma

sultan
sultan - 3 ay Önce

sayin yazar bir aksam buyurup nobetimizde refakat etsin sonra yazsin

tek
tek - 3 ay Önce

tek büyük sorun sağlık çalışanlarını özlük haklarının düzelmesi kaldı. Onuda çözerse sağlıkta sağlığımız iyi olacak. Tıbbi Sekreterlerin, anestezi tek. lab tek. ebe, hemşirelirin sade maaşları 6000 tl olsun ancak çözülür

Mustafa
Mustafa - 3 ay Önce

Maaşlar düşük ama


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması