Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım İzinleri.

​Bilindiği üzere Kamu Hastaneleri Birliklerimiz ile bağlı sağlık tesislerimizin, hizmet alımları kapsamında çalıştırdıkları mevcut işçi sayısında herhangi bir nedenle artış yapılabilmesi için Kurumumuzdan izin almaları gerekmektedir.

Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım İzinleri.
21 Kasım 2016 Pazartesi 13:46

TKHK DUYURUSU;

Bilindiği üzere Kamu Hastaneleri Birliklerimiz ile bağlı sağlık tesislerimizin, hizmet alımları kapsamında çalıştırdıkları mevcut işçi sayısında herhangi bir nedenle artış yapılabilmesi için Kurumumuzdan izin almaları gerekmektedir.

       30.05.2016 tarih ve 1291 sayılı yazımızda da belirtildiği üzere; 2016 yılı içerisinde Maliye Bakanlığı’ndan izin alınan ilave personelin (Kurumumuzca komisyon tarafından değerlendirilerek izin verilen ilave personelin) işe başlatılıp başlatılmadığı hususunun merkezi olarak takip edilebilmesi amacıyla, İşçi İzin Takip Formu geliştirilmiş ve söz konusu form İşçi Sayısı Tespiti ve Takibi Sistemi üzerinden kullanıma açılmıştır.  Bu form sadece genel sekreterliklerin kullanımına açılmış olup, sağlık tesisleri bu forma herhangi bir bilgi girişi yapmayacaklardır. Genel sekreterlikler, Kurumumuz tarafından verilen izinleri takip ederek bu formu dolduracaklardır.

       2016 yılı için verilen izinler kapsamında işçilerin başlatılıp başlatılmadığı, başlatılmadı ise neden başlatılmadığı ve ne zaman başlatılacağına ilişkin açıklamaların 25 Kasım 2016 tarihine kadar sisteme kaydedilmesi gerekmektedir. Sisteme bilgi girişi ve açıklama yapmayan birliklerin izinleri Aralık 2016 tarihinde iptal edilerek ihtiyacı olan diğer birliklere tahsis edilecektir.

       Önemle duyurulur.


  1. Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım İzinleri.Aç İndir
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.