Milyonlara Müjde KYK Borçları Siliniyor !

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK borçları görüşülecek. Söz konusu KYK kredi borçlarının silinmesine yönelik olarak kanun teklifi resmen TBMM'ye geldi.

Milyonlara Müjde  KYK Borçları Siliniyor !

Öğrenciler KYK borçlarının ne zaman ve nasıl sileneceği konusunda araştırmalar yapıyorlar. Bu konuyla alakalı olarak yeni bir gelişme daha yaşandı ve kanun teklifi Meclis'e taşındı.

Söz konusu detaylar hakkında açıklama yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Sinan Aksu açıklamasında ise;"Üniversite eğitimi süresince öğrenim kredisi almış ancak mezuniyetinden 2 yıl sonra ödemesini gerçekleştirmeyen öğrencilere gecikme zammı uygulanıyordu.

Eylül ayından itibaren artık öğrencilerden gecikme zammı alınmayacak.

Önümüzdeki dönemde Maliye Bakanlığı'na başvuru yapacak öğrenciler için yeni ödeme takvimi hazırlanacak.

Son düzenlemeyle beraber öğrencinin ödeyemediği taksitlerden sonra oluşan faiz ortadan kaldırıldı. İlk ana borcu gibi işlem görecek." dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

SANIRIM GELİNEN NOKTA İŞTE BU.İNSANLAR PERİŞAN ÖDEYEMİYORLAR.ÇOCUKLAR MEZUN OLUYOR,ELİNDE DİPLOMA İLE GEZİYOR.ÇALIŞACAK Kİ KREDİSİNİ GERİ ÖDEYECEK.ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN,GERÇEKTEN ÇOK ZORLU BİR İŞSİZLİK SÜRECİ YENİ YENİ BAŞLIYOR.SAYGILARIMLA.

yds
yds - 1 hafta Önce

birakın gecikme faizin ana parayı bile almanız hangi sosyal devlet yakışır zaten öğrenci iş bulamıyor birde gecikme faizini almıyoruz diye bir öğünmek mi adalet

ECZACI
ECZACI - 1 hafta Önce

yorum kısmının üstünde cinsel içerikli haber saçmalığınız var. sizleri edebe davet ediyorum.

Ankara
Ankara @ECZACI - 1 hafta Önce

İlgi alanlarına göre çıkıyor bizde yok.Sikinti sizde

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması