MHP'nin doktor vekilleri yasal düzenleme çağrısı yaptı

MHP'nin doktor vekilleri yasal düzenleme çağrısı yaptı

Sağlık çalışanlarına yönelik son dönemde artan şiddet olayları Meclis gündemine taşındı. Milliyetçi Hareket Partisi'nin Meclis Başkanlığı'na sunduğu teklifte, şiddet uygulayanlara verilen cezaların artırılması istendi.

ALİ MUHİTTİN TAŞDOĞAN: "ACİL SERVİSLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ŞİDDETİN KOL GEZDİĞİ TERÖRE VARAN ŞİDDET ORTAMINA DÖNÜŞMÜŞ DURUMDADIR. "

Milliyetçi Hareket Partisi'nin doktor milletvekilleri Hayati Arkaz, Sefer Aycan ve Ali Muhittin Taydoğan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önüne geçilmesi için yasal düzenleme çağrısı yaptı. SEFER AYCAN: "SAĞLIKTA ŞİDDETİN ENGELLENMESİ İÇİN BİR KANUN TEKLİFİ VERDİK. "

Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan'ın imzasıyla verilen kanun teklifinde sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara verilen cezaların artırılması istendi. 

"CEZALAR CAYDIRICI DEĞİL. ŞİDDET UYGULAYANLAR YARGILANMAMAKTA YADA TUTUKSUZ YARGILANMAKTA
TÜRK CEZA KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILARAK YARGIÇLARA KARŞI İŞLENEM SUÇLARLA EŞİT DURUMA GETİREREK 2 YILDAN 4 YILA KADAR HAPİS CEZASI ÖNGÖRÜYORUZ. 
KAMU HİZMETİNİ ENGELLEMİŞSE CEZANIN YÜZDE 50 ARTIRILMASINI ÖNGÖRÜYORUZ. "

Hayati Arkaz, konunun takipçisi olacaklarını söyledi. 

"SON YILLARDA 7 BİN SALDIRI OLAYI VAR BUNUN 3 BİN 500Ü FİİLİ SALDIRI VE DAHA ÇOK DOKTORLARADIR. SİSTEMDEKİ YANLIŞLIKLARIN VE YASALARDAKİ AKSAKLIKLARIN DÜZELTİLMESİ İÇİN ATILACAK HER TÜRLÜ ADIMIN DESTEKÇİSİYİZ. BU VAKALAR TAMAMEN SON BULANA KADAR BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ. "
YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

YETERSİZSİNİZ , AMA YİNEDE TEBRİK EDERİM. SAYGILARIMLA.

MHP
MHP - 5 ay Önce

MHP den bir SAĞLIK BAKANI çıkarmasını bekliyoruz. Neden MHP bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir talepte bulunmuyor. Belediye seçimlerinde yapılacak olan ittifak bu konuda da yapılmalı.Artık Sağlık Bakanlığının yeni bir soluğa ihtiyacı var. Yıllardır aynı yöneticilerle Sağlığın geldiği nokta bu. Heyecan umut çare kalmadı. Dertler dağlar kadar birikti. Çare yok umut yok yaprak kıpırdamıyor. Yeni bir MHP li Bakan yeni bir soluk getirebilir. Sayın Bahçeli duy sesimizi.Umut kalmaldı, çare kalmadı, sesler soluklar fezada kayboldu. İnsanlar mağdur edilerek emekli oldu kaderine şansına küstü gitti. Personeli duyan yok. Gün geçmiyorki bir mobing faciası yaşanmasın. Sağlıkta şiddet varsa amirlerin yaptığı psikoloji şiddete ne demeli. Sayın Cumhurbaşkanımız sağlığa yeni bir soluk getirmek üzere kabine değişikliğine gitmeli ve proje yapan Bakanlarla çalışmalıdır.

sünnet ve sağlık kabini yasası teklif ediniz
sünnet ve sağlık kabini yasası teklif ediniz - 5 ay Önce

yıllarca sağlık memurları aktif görevde iken ve emekliliklerinde sağlık kabini açarak mesleklerni icra ediyorlardı,sünnet sadece doktorlar yapar hükmü nedneiyle çok mağdur durumdalar bunu teklif ediniz

DOKTOR BAKANLIĞI ÇALIŞANI
DOKTOR BAKANLIĞI ÇALIŞANI - 5 ay Önce

AK PARTİ NİN VİJDANI MHP OLDU BEKLENTİ BUNDAN SONRA UMUT MHP

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Bir düzenlemede bizim için yapın
Bilindiği gibi 2005 yılında memur
sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde;
"Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir
defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma
yapılacağı kararı yer almıştır." On üç yıl oldu bir gelişme yok

önerge
önerge - 5 ay Önce

Başkan uzman olmasın diye niye önerge verilmiyor? Neden hastalarla sağlıkçılar karşı karşıya geliyor diye bilimsel araştırma neden yapılmıyor? Psikologla hasta psikolojisi ya da çalışan psikolojisi konusunda araştırmaya sevk edilmiyor? Yasakla iş bitsin tamam. İşin özüne inin özüne.

Erdem
Erdem - 5 ay Önce

Artık doktorlar hemşireler sağlık memurları hastalar düşman olarak hastalarda onları öyle görmeye baslanı bir an önce önlem alinmali

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Bir yasal düzenleme çağrısı da bizim için yapın
Bilindiği gibi 2005 yılında memur
sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde;
"Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir
defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma
yapılacağı kararı yer almıştır." On üç yıl oldu bir gelişme yok


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması