Metin MEMİŞ, AKDAĞ ile Görüştü

Metin MEMİŞ, AKDAĞ ile Görüştü
05 Mayıs 2017 Cuma 00:00

Sağlık Sen Açıklaması ;

Genel Başkanımız Metin Memiş, Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette sağlık çalışanlarının sorunlarını ileten Genel Başkanımız Metin Memiş, var olan sorunların çözümünü bir dosya halinde Bakan Akdağ’a sundu.

YIPRANMA PAYI SÜRECİ BİR AN ÖNCE TAMAMLANMALI

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi konusundaki talebi Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a ileten Genel Başkanımız Metin Memiş, sürecin hakkaniyetli bir şekilde bir an önce tamamlanması gerektiğini iletti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sağlık-Sen toplantısında ifade ettiği gibi yıpranma payının 5 yıllık çalışma süresine 1 yıl şeklinde verilmesi gerektiğini belirten Genel Başkanımız Metin Memiş, düzenlemenin tüm çalışanları kapsaması gerektiğini ve geçmiş yılları kapsayacak şekilde yapılması gerektiğini kaydetti

DÖNER SERMAYE SİSTEMİNDE, ÇALIŞANLAR EMEĞİNİN KARŞILIĞINI ALMALI

Genel Başkanımız Memiş, Türkiye genelinde döner sermaye sisteminin uygulanmasında farklılıklar olduğunu ve bu durumun adaletsizliğe yol açtığını belirterek çalışanların hakkını aldığı bir sistemin uygulamaya geçirilmesi gerektiğini söyledi. Memiş ayrıca Danıştay 11. Dairesi’nde kazandığımız dağıtılabilir döner sermaye hesabında hazine hissesinin yüzde 15 yerine yüzde 1 hesaplanması konusunun TKHK tarafından uygulanması gerektiğini vurguladı.

Sağlık-Sen olarak bu sistemin sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı “Döner Sermaye Çalıştayı” gerçekleştirdiklerini ifade eden Memiş, uygulamadaki aksaklıkların giderilmesi için bu toplantıları yapmaya devam edeceklerini de belirtti.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI AÇILMALI

Sağlık çalışanlarının uzun zamandır beklediği görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının bir an önce açılması gerektiğini de söyleyen Memiş, üniversite mezunu olup hizmetli kadrosunda görev yapanlara ve Milli Eğitim Bakanlığı’nda olduğu gibi başta şoförler olmak üzere alınan onaylarla genel idare hizmetler sınıfının işlerini yürüten yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarına da kadro verilmesini ve bu konuda yaptığımız resmi başvuruya olumlu cevap verilmesini istedi.

Memiş, açılacak sınavın kadro sayısının, daha önce ilan edilen ancak geri çekilen kadro ve unvan sayısından daha düşük olmaması gerektiğini de Bakan Akdağ’a iletti.

Genel Başkanımız Metin Memiş ziyarette ayrıca Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’ı Sağlık-Sen tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da düzenlenecek olan 5. Ebelik ve Hemşirelik Sempozyumu’na davet etti.

BAKAN AKDAĞ: YIPRANMA PAYI İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ

Yıpranma payının tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde verilmesi konusunda gereken çalışmaları yapmaya devam ettiklerini kaydeden Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise sağlık çalışanlarının fedakarca görevlerini yaptıklarını ve bu fedakarlığın karşılığını sonuna kadar hakettiklerini söyledi. Bakanlık olarak adil bir döner sermaye sistemi konusunda çalışma yaptıklarını kaydeden Bakan Akdağ, sağlık çalışanlarına emeklerinin karşılığını vermek için üzerlerine düşen her türlü görevi yapacaklarını söyledi.

Hizmetli kadrosunda çalışanlara kadro verilmesi konusunda mevzuata göre hareket edeceklerini kaydeden Bakan Akdağ bu çalışanlara kadro verilmesi için mevzuata uygun ölçüde ilgili birimlere çalışma yaptıracağını söyledi. Akdağ, Sağlık Bakanlığı’nda görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılması için çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hemşire - 7 ay önce
Ne çalışaymış kardeşim 3yil oldu bitmedireferandum bitti 3 yıl bitti hala çalışma yapılıyor acaba bu çalışma daha ne kadar sürer ki daha ne kadar oyalayacaksınız bizi 2019 seçimlerine kadar mi artık yeter 14 mayısda geçmişe dönük olarak bekliyoruz eğer yapmayacaksiniz neden insanlara umut veriniz neden oyamıyorsunuz
Avatar
ŞOFÖR-MÜHENDİS - 7 ay önce
UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ NİN BÜTÜN BRANŞLAR İÇİN AÇILMASINI İSTİYORUZ.SADECE SH İÇİN AÇILMASI MAĞDURİYET YARATIR.
Avatar
Anti sendikaci - 7 ay önce
Yav iki yıldır sınav açacaksınız. Artık personelin duyguları ile oynamayın. Bu sağlık sen değilmidi 2015 yılında 6ay için de sınav açtıraçak idi.neyin kafasında yaşıyorsunuz.
Avatar
iyi kötü çirkin - 7 ay önce
muhteşem bir filmdir, iyi kötü çirkin /
ne yazık ki bu buluşmalarda "iyi" yok !
Avatar
ahmet - 7 ay önce
sayın bakanım yükselme sınavında vhki sınavında 83.5 aldım ama atanamadım ben hakkımı halal etmem bu dünyanın bide öbür yanı var
Avatar
hiz - 7 ay önce
sayın bakan bize ek gösterge verin sınav olmasada olur memurdan farkımız ek gösterge
Avatar
Ahmet ak - 7 ay önce
Sayın başkan acaba neyi görüştü y
Sağlık Bakanlığı o tarihte yürürlükte olmayan 30 eylül 2016 tarihli yönetmeliği gerekçe göstererek zorunlu atamaya tabi personelin eş mazeret tayinleri ni yapmıyor bu konuda geçen hafta iki tane yargı kararı verilmesine rağmen bu insanların aile bütünlüğü bozulmuş durumda sayın başkan bu konuyu çözemedi daha neyi görüşüp sonuç alacak
Avatar
memur - 7 ay önce
sayın bakanın sendikal ayrımcılık yapılmayacak diye bir sözü vardı acaba ne oldu