Meteoroloji'den 17 ile kritik uyarı!

Meteoroloji Kırşehir Nevşehir Kayseri Sivas Hatay Osmaniye Kahramanmaraş Denizli Uşak Manisa İzmir Aydın Bingöl Yalova Edirne Tekirdağ

Meteoroloji'den 17 ile kritik uyarı!

Meteoroloji, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Denizli, Uşak, Manisa, İzmir, Aydın, Bingöl, Yalova, Edirne, Tekirdağ ve Kütahya'ya yağış uyarısında bulundu. 

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Bingöl çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Denizli, Uşak, Manisa, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; akşam saatlerinden sonra İzmir'in güney ve Aydın'ın kıyı kesimlerinde, gece saatlerinden itibaren ise Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, Yalova ve Manisa çevreleri ile Edirne ve Tekirdağ'ın güney, Kütahya'nın batı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte akşam ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği bekleniyor.

SICAKLIKLAR 4 DERECE AZALACAK

Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklığının gece saatlerinden itibaren Marmara ve kuzey kesimlerde (2 ila 4 derece) azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın da genellikle güney, Marmara ve Karadeniz'de kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, sabah saatlerinden sonra Ege'nin güneyi ile Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetlice (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde hava sıcaklıkları şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 4 dereceİstanbul: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren batı kesimleri ile zamanla il geneli yağmurlu 7 derece

İzmir: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra güney kesimler ile gece saatlerinden itibaren il genelinde

kuvvetli olması bekleniyor. 10 derece

Bursa: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 10 derece

Adana: Parçalı, zamanla çok bulutlu 16 derece

Antalya: Çok bulutlu, sağanak yağışlı 15 derece

Samsun: Parçalı bulutlu 12 derece

Trabzon: Parçalı bulutlu 13 derece

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu -8 derece

Diyarbakır: Parçalı, zamanla çok bulutlu 10 derece

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 16:12YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması