Memurlar Meselenin Türkiye'nin Geleceği Olduğunun Farkındadır

MEMURLAR MESELENİN TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ OLDUĞUNUN FARKINDADIR!

Memurlar Meselenin Türkiye'nin Geleceği Olduğunun Farkındadır

Türkiye, bulunduğu coğrafyada köklü geçmişi ve güçlü devlet yapısı ile her zaman dikkat çeken önemli bir ülke olmuştur. Ecdadımızın mazlum milletlere en zor şartlarda el uzatan onurlu duruşu ise şimdilerde bize emanettir. Özellikle son 15 yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak ortaya konan önemli değişimleri yok saymak mümkün değildir. Yakın tarihimizde akıl almaz zorlukları ve kötülükleri iliklerine kadar yaşayan halkımız; sağlıktan ulaşıma, sosyal politikalardan sanayiye ülkemizde çok değerli kazanımların elde edildiğini büyük bir takdirle karşılamıştır. Bu süreçte Türkiye’nin yeni bir özgüvene sahip olma çabasının ise her defasında son derece planlı kalkışmalarla önüne geçilmek istendiğine şahit olduk. 
Asker tarafından verilen 27 Nisan e-muhtırası, 
Türkiye’nin en fazla desteğe sahip olan siyasi partinin kapatılma girişimi, 
MİT müsteşarının derdest edilme çabası, Batı destekli gezi olayları anarşizmi, 
17-25 Aralık yargı içi çetenin hükümet devirme operasyonu,
Din istismarcısı bir kült hareket olan Paralel Yapı’nın devlet kademelerini felce uğratması,
Emperyalizm ve siyonizm peşkeşçisi olan bu terör organizasyonunun 15 Temmuz’daki vatan hainliği,
Ve daha ara başlıklarda saymakla bitiremeyeceğimiz komplo, ihanet, algı, manipülasyon gibi tüm yöntemlerin denenerek Recep Tayyip Erdoğan isimli Türkiye liderinin defalarca alaşağı edilmek istenmesi gözümüzün önünde yaşanmıştır. Çünkü Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kendi dinamikleri sayesinde tamamen bağımsız hareket eden bir ülke çabasında olmuştur. Artık IMF’yi Türkiye’den silkeleyip geldiği yere fırlatmış, Avrupa ve Amerika’dan icazet almayı kesip atmış, sömürgeci ülkelerin mazlum coğrafyalardaki istilasına “HAYIR” diye bağırabilen etkin bir Türkiye olmuştur. 
Türkiye sadece kendi sınırları içerisinde kendi halkı için değil, dünya üzerinde sefalet, karmaşa ve zulüm içinde olan halklar için de bir umut ülkesi olmuştur. Suriye’de yaşanan katliamlardan kaçan çocukların, kadınların, mazlumların sığınağı ne İngiltere ne Fransa ne de Almanya değil Türkiye olmuştur. Doğu Türkistan’dan Somali’ye, Filistin’den Arakan’a Müslüman coğrafyada zulüm altında olan kardeşlerimiz, ellerinde Türk bayrakları ile bizlere “selam” gönderiyorlarsa, tebessüm ediyor, dua ediyorlarsa Recep Tayyip Erdoğan’ın bu onurlu duruşu elbette hepimiz için çok büyük bir anlam ifade etmektedir.Tekrar hatırlatayım!
Türkiye’de memurlar için toplu sözleşme hakkını aldığımız kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır!
Yüzbinlerce sözleşmelimizin memur kadrosuna geçiş müjdesini aldığımız kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır!
Ek göstergeden yıpranma payına,  lisans tamamlamadan çalışma şartlarındaki iyileştirmelere ne dediyse yaptığını, yapacağını bildiğimiz sözünün eri Recep Tayyip Erdoğan’dır!
Bizler, MEMUR-SEN olarak hak arama yolunda parasal menfaatleri önceleyen bir sendikacılık yapmıyoruz! 
Her şey bir yana bu ülkenin geleceği herkes kadar biz memurların da öncelikli meselesidir! 
Ülkemizin birliği, beraberliği, devletimizin bekası, milletimizin huzuru tüm beklentilerimizin kat be kat üzerindedir! 
1 milyon üyesi, emekli olanları, aileleri ile birlikte 10 milyona yakın MEMUR-SEN sevdalısı olarak yıllardır ekmeğini yediğimiz bu topraklarda kutsal bildiğimiz alın terimizle ve var gücümüzle hizmet etmeye DEVAM diyoruz!
Açıkça ifade edelim; mesele TÜRKİYE ise gerisi teferruattır!

Metin MEMİŞ
Memur-Sen Genel Başkan Vekili
YORUM EKLE
YORUMLAR
laborant
laborant - 8 ay Önce

seçimden sonra ilk işim istifa etmek,sağlık personeli en rezil personel oldu sayenizde yalakalar..

NİÇİN SEÇİM..
NİÇİN SEÇİM.. @laborant - 8 ay Önce

Kardeşim seçimden sonrayı niçin bekliyorsun duruma göre mi haraket edeceksin. İktidar kazanırsa memur(sarı) sen devam kaybederse, kim kazanırsa ona mı.. bu mu ilkeli davranmak

Hemşire
Hemşire - 8 ay Önce

5 yıl olmuş hala yıpranma payı yok geçmişe dönük olarak verilmedi neden bahsediyonuz sayın başkan çok mu samımızınız verin seçim öncesi bir khk ile secim sonuda 5 yıl daha bekleriz sağlık çalışanları size güvenmiyor sayın başkan

hemşire
hemşire - 8 ay Önce

Nice yeni hastaneler yapılıyor nice şehir hastaneleri yapılıyor fakat buralarda çalışan sağlıpın olmazsa olmazı hemşirelere saglık memurlar İnan hiç bir şey yapılmıyor kamuda en düşük maaş ı alıyor. Saglık ta bu başarıyı yakalayan yeni yapılar değil bu işin altına elini yüreğini koyanın çalışan saglıkçılar dır. Bu insanlar çalışmasa eylem yaparsan iş yavaşlatır grev e giderse yapılanların hiçbir önemi kalmaz görünen odur ki o günler yakındır. Saglık çalışanları artık yetti diyor

hemşire
hemşire - 8 ay Önce

Anlaşılan ak parti hükümetinden saglık çalışanlarını 16 yıldır görmedi hiç saydı bundan sonrada sayacağa benzemiyor haklarımızın dile getirmeleri için tek umudumuz CHP ve MHP İYİ partiye kalmıştır partilere yazalım sorunlarımızı isteklerimizi meydanlarda bizlere sahip çıksınlar

Her kesime müjdeler veriliyor askere polise öğretmene hakime işçiye öğrenciye emekliye bunların içinden sadece saglık çalışanları yok. Yapılan sadece emekli olunca hemşirelerin ek göstergelerin arttırılması var. Biz saglık çalışanları bu durumu asla kabul etmemeliyiz artık meydanlarda sesimizi duyurmalıyız.

Sayın memiş artık inandırıcılığınız kalmadi
Sayın memiş artık inandırıcılığınız kalmadi - 8 ay Önce

Artık üyemiz değilim. Ancak vaatlerde bulunuyorsunuz. Size sizden başka kimse inanmıyor. Bes yıl önce sizin sendikanın toplantısında yıpranma söz verildi. Ama hala söz aşamasında. Anlatabiliyor muyum. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Bizler icraat görmeden sözle iş yapacak devri geçtik. Sağlık sisteminin içine ettiniz kimse memnun değil. Yazıklar olsun sizlere.

hemşire
hemşire - 8 ay Önce

Her kesime müjdeler veriliyor askere polise öğretmene hakime işçiye öğrenciye emekliye bunların içinden sadece saglık çalışanları yok. Yapılan sadece emekli olunca hemşirelerin ek göstergelerin arttırılması var. Biz saglık çalışanları bu durumu asla kabul etmemeliyiz artık meydanlarda sesimizi duyurmalıyız.Anlaşılan ak parti hükümetinden saglık çalışanlarını 16 yıldır görmedi hiç saydı bundan sonrada sayacağa benzemiyor haklarımızın dile getirmeleri için tek umudumuz CHP ve MHP İYİ partiye kalmıştır partilere yazalım sorunlarımızı isteklerimizi meydanlarda bizlere sahip çıksınlar
Nice yeni hastaneler yapılıyor nice şehir hastaneleri yapılıyor fakat buralarda çalışan sağlıpın olmazsa olmazı hemşirelere saglık memurlar İnan hiç bir şey yapılmıyor kamuda en düşük maaş ı alıyor. Saglık ta bu başarıyı yakalayan yeni yapılar değil bu işin altına elini yüreğini koyanın çalışan saglıkçılar dır. Bu insanlar çalışmasa eylem yaparsan iş yavaşlatır grev e giderse yapılanların hiçbir önemi kalmaz görünen odur ki o günler yakındır. Saglık çalışanları artık yetti diyor,yıpranma payınız sizlerin olsun benim maaşımı özlük haklarımı iyileştirin.yıpranmayı zaten vermek zorundalar bu ülkede gardiyanlar gazeteciler,asker polis itfaiyeciler vb alıyorsa bizlerinde zaten hakkı.

yorum yok!
yorum yok! - 8 ay Önce

yorum yok ! HEDEF 24 HAZİRAN!!!

yorum yok!
yorum yok! - 8 ay Önce

yorum yok !


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması