MEMURLAR EN YÜKSEK MAAŞI HANGİ İL/İLÇEDE ALIYOR?

MEMURLAR EN YÜKSEK MAAŞI HANGİ İL/İLÇEDE ALIYOR?

MEMURLAR EN YÜKSEK MAAŞI HANGİ İL/İLÇEDE ALIYOR?
18 Temmuz 2016 Pazartesi 10:29

Devlet memurlarından bazılarının aylık maaş miktarı, görev yaptıkları il/ilçenin bulunduğu yere göre farklı olabilmektedir.

Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen kalkınmada öncelikli yörelere sürekli görevle atanan ve bu yerlerde fiilen çalışan Devlet memurlarından, “Teknik Hizmetler Sınıfı” ve “Sağlık Hizmetleri Sınıfı” kapsamındaki kadrolarda görev yapanlara, her ay aylıklarıyla birlikte “ek özel hizmet tazminatı” ödenmektedir. Bu kapsamda ödenen ek özel hizmet tazminatının miktarı;  hizmet sınıfına, çalışılan yere, unvana ve eğitim durumuna göre değişebilmektedir.

Bu şekilde ödenen ek özel hizmet tazminatından sadece “Teknik Hizmetler Sınıfı” ve “Sağlık Hizmetleri Sınıfı” kapsamındaki kadrolarda görev yapanlar yararlanabilmektedir.

Maaşın en yüksek olduğu yerler

Ek özel hizmet tazminatı ödemesi bakımından, kalkınmada öncelikli yerler yedi bölge halinde ve en yüksek tazminat oranları ise 7 nci bölge için belirlenmiştir.

Bu nedenle, kalkınmada öncelikli yerlerden “7.Bölge” kapsamındaki il/ilçelere sürekli görevle atanan ve bu yerlerde fiilen görev yapan sağlık ve teknik hizmetler sınıfı personeli, en yüksek maaşı bu yerlerde (kurumlardan kaynaklı ücret farklılıkları hariç) almaktadırlar.

7. Bölgede aylık net maaş ne kadar artıyor?

Sağlık ve teknik hizmetler sınıfına dahil kadrolarda görev yapan memurlardan, 7. Bölge kapsamındaki il/ilçelerde görev yapanların 2016 yılı ikinci altı aylık dönemindeki aylık net maaşının, aynı unvanlarda olup da ek özel hizmet tazminatından yararlanmayanlara göre ne kadar fazla olduğu aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

İLGİLİ PERSONEL Ek tazminatın aylık net miktarı
SAĞLIK HİZMETLERİ SINIFI PERSONELİ  
Klinik Şefi, Klinik Şef Yardımcısı, Başasistan, Uzman Tabip 791,32 TL
Uzman Veteriner Hekim ve Veteriner Hekim 615,47 TL
Asistan Tabip, Pratisyen Tabip, Tıpta Uzmanlık Tüzüğünde belirtilen dallarda bu Tüzük hükümlerine göre uzmanlık belgesi alanlarla, aynı dallarda doktora yapmış olanlar 439,62 TL
Diş Tabibi 395,66 TL
Eczacı 307,74 TL
Yukarıda sayılmayanlardan mesleki yükseköğrenim süresi en az 4 yıl olanlar 307,74 TL
Yukarıda sayılmayanlardan mesleki yükseköğrenim süresi 4 yıldan az olanlar 219,81 TL
Lise dengi mesleki öğrenim görmüş olanlar 175,85 TL
Ortaokul dengi mesleki öğrenim görmüş olanlar 131,89 TL
TEKNİK HİZMETLER SINIFI PERSONELİ   
Başmühendis, Başmimarlar, Yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, bölge plancısı ve şehir plancısı 307,74 TL
Jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, kimyager, fizikçi, jeomorfolog, arkeolog, matematikçi, istatistikçi, astronom, tütün eksperi, teknik öğretmen unvanı alanlar 219,81 TL
Unvanları yukarıda sayılmayan diğer mesleki teknik yükseköğrenimliler 175,85 TL
Lise dengi mesleki teknik öğrenim görenler ile lise üzerine en az 2 yıl mesleki teknik kurs görenler 131,89 TL
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.