Memura kötü haber! Kasım'da enflasyon negatif gelebilir

Millyonlarca memur ve memur emeklisi, Ocak ayında yüksek oranda enflasyon farkı almayı beklerken Kasım ayı enflasyonu ile ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı. Türkiye'nin önde gelen ekonomi gazetelerinden Dünya Gazetesi'nin Yazarı Alaattin Aktaş, Kasım ayında enflasyonun negatif çıkabileceğini öne sürdü. Bu durum, enflasyon farkını büyük ölçüde aşağıya çekecek.

Memura kötü haber! Kasım'da enflasyon negatif gelebilir

Aktaş'ın Dünya Gazetesi'nin bugünkü sayısında yayımlanan köşe yasısı, 'Kasım'da enflasyon negatif çıkabilir' başlığını taşıyor. Aktaş, Kasım'da enflasyonun nefatif çıkmasının gerekçesini ise, Kasım ayı başında yürürlüğe giren vergi indirimlerini ve enflasyonla mücadele topyekün mücadele kampanyasını bağlıyor. Aktaş'ın yaısının ilgili kısmı şöyle:"Türkiye İstatistik Kurumu'nun 2003 yılından bu yana hesapladığı tüketici fiyatları endeksindearadan geçen on beş yılda Kasım aylarında hiç gerileme görülmedi. Bu on beş yıl ortalamasında Kasım ayı artışı yüzde 1 oldu. Ama fiyatlarda ilk kez bu yıl Kasım ayında düşüş yaşanabilir. Bu olasılık epeyce güçlü. 
TÜFE'de gerileme bekleniyor olmasının en başta gelen nedeni Kasım ayı başında uygulamaya konulan vergi indirimleri. Özellikle otomotivdeki indirim çok önemli bir etki yapacak. Kuşkusuz beyaz eşya ve mobilya sektörlerindeki indirim de önemli ancak TÜFE'deki ağırlığı dikkate alındığında otomotivdeki indirimin etkisi büyük olacak….."

Kaynak : SGK Rehberi

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 21:14YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 1 hafta Önce

HAMDOLSUN ENFLASYONU KASIM AYINDA DÜŞÜRÜCEZ.SAYGILARIMLA.

tabi tabi...
tabi tabi... - 1 hafta Önce

ne var ki çıkar, eksi 12 derler kim itiraz edebilir. bir de memur borçlu çıkar, Memur(sarı) sen de bakar.. memurlar da üye olmak için çırpınır.. NE DİYELİM HER ŞEY İYİ YAŞASIN..

sağlık memuru
sağlık memuru - 1 hafta Önce

ALTYAPI MI .... HAZIRLANIYOR......

DURUGÖZ
DURUGÖZ - 5 gün Önce

ZATEN PİYASALARA İNDİRİM BASKISININ AMACI,OCAK AYINDA MEMUR VE EMEKLİ MAAŞINI DÜŞÜK TUTMAK.SANIRIM TUİK BAŞKAN YARDIMCISININ GÖREVDEN ALINMASI BOŞUNA DEĞİL,DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

memur
memur - 1 hafta Önce

OLACAGI OYDU BU SENDİKA VARKEN BORÇLU ÇIKAR MEMUR DEVLET SENDİKALARA PARA VERMESİN 800 MİLYON LİRA ÜYELİK PARASI VERİLİYORMUŞ YAZIK

..
.. - 1 hafta Önce

HİÇ ŞAŞIRMAM....

Tülkenin lee
Tülkenin lee - 1 hafta Önce

Yapılacak tek bir şey var oda bu günlerde hükümetin yanında olmak enflasyon eksi çıksın çocukların geleceği için gerekirse maaslar yüzde 10 artsın bütçeye gereksiz yükler yüklenmesi bunun içinde 1 tüm kiracılar devletin sifir faizle ev sahibi yapıp 1000 tl kira ödeyenler 500 t taksitle ev sahibi olursa 2 tüm memurların kredi kartları ve kredileri 0.50 faizle yeniden yapulandirilmali kaynak işsizlik fonu devridayimla işsizlik fonu 125 milyardan 150 milyara çıkacaktır 3 kamuda lojmanlar piyasaya göre ayaranıp kamuda taşıt devri ve sağlıkta ücretsiz muayene devri sona erecek bunun yerine özel sigoralara insanlar pare yatırıp istediği muayeneyi olsun sgk güvencesi kalksın 4 okullar ram gün olsun 5 milletvekili kilicdaroglu gibi 600 milletvekilinden artık ucuz yeme yemesinler 7 merkez bankası bagimi olsun İngiliz politikaları sona ersin çünkü bir hükümet enflasyon hedefi açıklıyor birde merkez bankası 8 kamuda ek ödeme yonetmeligi sona ersin yazık günahtır devlet ticarethane mi 10 kayıt dışı ekonomi acilen kayda alınsın yazık vergisiz olmaz bu kadar ...

iyimisin
iyimisin @Tülkenin lee - 1 hafta Önce

haaaaa

memur
memur - 7 gün Önce

emflasyon eksi çıksın hem vAllahi hem billahi oy vermeyeceğim bu akp ye artık.resmen hırsızlık yapıyorlar.bu gördüğümüz hırsızlık .YA GÖRMEDİKLERİMİZ.............


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması