Malatya'da Başhekim Değişikliği

Malatya'da Başhekim Değişikliği

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, görevinden ayrıldığı bildirildi. TÖTM Başhekimlik görevine ise halen Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Beytur’un atandığı kaydedildi.

Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın 2016 yılında İnönü Üniversitesi Rektörü olarak atanmasından sonra Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliği görevine atanan Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, iki yıllık görev süresinin dolmasının ardından, başhekimlik görevinden ayrıldı.Parlakpınar’dan boşalan başhekimlik görevine, TÖTM’de Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Beytur’un atandığı öğrenildi.  Prof. Dr. Parlakpınar’dan görevi devralan Yeni Başhekim Prof. Dr. Ali Beytur, görevine başladı.

Bundan sonraki süreçte akademik çalışmalarına vakit ayırmak istediğini belirten Eski Başhekim Prof. Dr. Hakan Parlakpınar “Görev sürem boyunca bana destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Kızılay olmak üzere, tüm Malatyalı hemşehrilerimize, başhekim yardımcılarımıza, tüm öğretim üyesi ve hekim arkadaşlarımıza, hastane personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com- Bülten

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 23:17YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlık tek.
sağlık tek. - 7 ay Önce

Dr. Ali BEYTUR mükemmel bir insan tam isabet olmuş.Hayırlı uğurlu olsun.

Mustafa GüVEN
Mustafa GüVEN - 7 ay Önce

Bize ne Malatya başhekiminden.

Tijen Ekin
Tijen Ekin - 7 ay Önce

İstanbuldan gelen basit bir habere bize ne demiyorsak Malatya üniversitesi başhekimi değişikliğine de bize ne diyemeyiz.Gayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması