Kurumlar Arası Yapılan Tüm Görevlendirmeler Sona Erdi

703 sayılı KHK'nın 179. maddesiyle 375 sayılı KHK'ya eklenmiş ve geçici görevlendirmelerin büyük kısmı sona erdirilmiştir.

Kurumlar Arası Yapılan Tüm Görevlendirmeler Sona Erdi

703 sayılı KHK ile kamu yönetiminde önemli düzenlemeler yapıldı. Bunlardan birisi de başka kurumlara yapılan geçici görevlendirmelerdir.

703 sayılı KHK'da yer alan ilgili hüküm şu şekildedir:

"MADDE 179- 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

GEÇİCİ MADDE 31- 10/5/2018 tarihli ve 7142 sayılı 6771 sayılı Kanunla Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Çeşitli Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Konusunda Yetki Kanununa göre çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle yürürlükten kaldırılan, personelin kurumlarından aylıksız izinli sayılması ya da kurumlarıyla ilişkilerinin sona ermesi suretiyle diğer kamu kurum veya kuruluşlarında mevzuatında öngörülen statülerde sözleşmeyle görevlendirilmesine veya istihdamına dayanak teşkil eden hükümlere göre çalıştırılanların görevlendirmeleri veya istihdamları, bunların aylıksız izinli sayıldıkları ya da ilişkilerinin sona erdiği kamu kurum ve kuruluşlarına dönüşlerine, kıdem ve hizmetlerinin değerlendirilmesine ve tazminata ilişkin yürürlükten kaldırılan ilgili mevzuat hükümlerinin uygulanması suretiyle bir ay içerisinde sona erdirilir."

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 08:47YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı2121
sağlıkçı2121 - 8 ay Önce

sağlık müdürlüklerine doldurulan bir çok geçici görevli torpilliler var onlar neden iptal olmuyor

Hemşire
Hemşire - 8 ay Önce

Kadrosu hastanede olupda geçici görevli sağlık müdürlüklerinde çalışanlarda geri dönecekmi

Yorumlar
Yorumlar - 8 ay Önce

Bazı yorumlarda taşra teşkilatına 6 ay dokunulmayacak diyenler var.
İnşAllah yanılıyorlardır. Eğer taşrada hızlı bir şekilde değişiklikler olmazsa
personel umutsuzluğa kapılacaktır. Bu da sistemin iyice motivasyon yönünden
geri gitmesi demektir. Bu sebeple taşra teşkilatı açısından da hızlı değişiklikler biran önce yapılmalı. Personel memnuniyeti alamayan yöneticiler gitmelidir. Sağlık teşkilatındaki yönetim kadroları
ego tatmin etmek, personelin motivasyonunu bozmak için kullanılmamalıdır.
Halka hizmet etmekten gayri aşkı olanlar bu görevlere getirilmemelidir. Çalışkanlığını kanıtlamayan
kurumun hantallaşmasına sebep olanlar gitmelidir.

Devir
Devir - 8 ay Önce

Sayın Bakanım, inşAllah siz sağlık çalışanlarını anlarsınız. Yıllar içinde sağlık çalışanları gerçekten pek çok üzüntüler yaşadılar. Bütün bunları bilimsel olarak çeşitli üniversitelerde araştırtarak, bilimsel raporlar alırsanız tablo daha net ortaya çıkacaktır. Kurumlarda bazı şeyler özelleşse bile türlü hantal yapılardan ve anlayışlardan kurtulmak zor. Örneğin sözleşmeli yönetici geldi. Ama pekte kendilerini yordukları söylenemez. Yüksek maaşları alıp bereket versin deyip geçiyorlar. Siz özel sektörde emek vermiş bir insansınız. Emeğin ve verimliliğin değerini en iyi siz bilirsiniz. En büyük sorunumuz, yöneticilerin kurumu zarara uğratmaları halinde herhangi bir hesap verme gibi bir sorumluluklarının olmaması. Ama tabi önecelikle bir kurumun zarar edip etmediğini ölçtürmek gerekir. Hastanelerde bu mümkün ama müdürlüklerde mümkün değil. Oysa her tür kamu sağlık kurumunda kurumun zarar edip etmediği ölçülmeli. Ondan sonrada zarar yöneticilere intikal etmeli. Bakıyorsunuz kurumlarda taşınır eşyalara bile yeterince özenle sahip çıkılmıyor. Sayın Bakanım idari mali işler konularında bilimsel raporlar hazırlatmanız alınacak tedbirler açısından yol gösterici olacaktır. Tüm sağlık kurumlarını sayıştay denetimine açmak belkide en iyisi olacaktır.

hemsire
hemsire - 8 ay Önce

kadrosu hastanede olup sağlık müdürlüğünde çalışanlar geri donecekmi

Sağlık
Sağlık - 8 ay Önce

Nasıl yani sağlıktaki sözleşmeli yöneticiler yenidenmi atanacak

ALİ DOĞAN
ALİ DOĞAN @Sağlık - 8 ay Önce

Yazının başlığından anlaşılacağı üzere kurumlararası görevlendirmeler deniliyor. Yani Sağlık Bakanlığı kadrosunda olup Milli Eğitim veya başka bakanlıklarda sözleşmeli statüde çalışanların kastedildiğini düşünüyorum.

Saglikci
Saglikci - 8 ay Önce

Hemsire arkadas evet.gecici gorevler bitti.

müdürlük
müdürlük @Saglikci - 8 ay Önce

kesin bitti mi müdürlükteki görevlendirmeler yani

sağlıkçı
sağlıkçı @Saglikci - 8 ay Önce

geçiçi görevlendirmeler sözde bitti Kadrosu Hastanede olan ama il sağlık müdürlürgünde yıgınla insan var.

Sağlık
Sağlık - 8 ay Önce

694 ile yapılan 1 aralık atamaları yenidenmi yapılacak


SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması