Kurum Başkanı Veda Mesajı

Değerli mesai arkadaşlarım;

Kurum Başkanı Veda Mesajı
11 Şubat 2016 Perşembe 12:56

Değerli mesai arkadaşlarım;
Mayıs 2007 - Eylül 2015 tarihleri arasında Bakanlığımızın zaman içerisinde birçok farklı birimleri ile birlikte ve farklı sorumluluk alanlarında icra etmeğe çalıştığım Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevimden sonra; yeni yapılanma akabinde Bakanlığımızın personel ve iş yükü anlamında en büyük icracı yapısı olan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna Başkanlık yapma görevi kapsamında siz değerli arkadaşlarımla aynı çatı altında milletimize hizmet verme şereflerine nail oldum.
Çok kıymetli arkadaşlarım; şu anda baktığım pencereden görmekteyim ki sadece ülkemiz değil, tüm dünyada insanoğlu, insan olmanın kaderini derin acılarla yaşamaktadır. Ve her geçen gün bizlere, biz sağlık çalışanlarına ve bizlerin üzerinde yapılanan sağlık tesislerine olan ihtiyaç artmaktadır.
Sağlam, bilgili, donanımlı ve güvenilir bir sağlık ordusunun ve onun siz değerli mensuplarının ülke sathında ve hatta global kapsamda acıları dindirmeye, yaraları sarmaya ve yeni projelerle sağlık alanında ilerlemeler kaydetmeye her an hazır olduğunuzu biliyorum.
Saygıdeğer yol arkadaşlarım;
Mekânlar, insanlar ve görevler tabiatları gereği zaman zaman değişecektir. Asıl olan, bu dünyada verilen hizmetlerin sonsuzluk âlemindeki karşılığının değişmezliği gerçeğidir. Bu inançla yola çıkan yolculara ne mutludur ki gökte de yerde de gidilecek her yer onlar için aynıdır.
Eşref-i Mahlûkat olarak yaratılan insan en değerli, en güzel ve en özel varlıktır. Bunun kadar değerli olanı da insanın hayatına yönelik olarak verdiğimiz sevgi merkezli hizmettir. Sağlık Hizmetini vermeğe çalışan bizler "Sevgi en iyi ilaçtır" gerçeğine de can-ı gönülden inanmaktayız. Büyük Bilge İbn-i Arabi’nin: “Bütün yollar zahmetlidir ama sevgi/muhabbet yolu doğrudan merkeze gider. Önünde dağ varmış, vadi varmış hiç önemi yoktur. Sevgi ateştir her şeyi yakar kül eder.” İfadeleri aşk ve muhabbet ile yapılan işlerin nasıl da kolaylaştığını, hedefe ve başarıya ulaşmayı sağladığını anlatmıştır.
İşte Sağlık Ordumuzun mensupları olan bizler bu ve benzeri yüce ideal ve değerler ile mücehhez olarak çıktığımız yolda, milletimize hizmetkârlık serüvenimizin kesintiye uğramadan devamını Rabbimizden niyaz ediyoruz.
Bu ne güzel bir serüvendir ki bu sayede insanlara hizmet etmekteyiz, bu ne güzel serüvendir ki sizler gibi değerli yol arkadaşlarımızla birlikteyiz ve yine bu ne güzel bir serüvendir ki ömrümüz boyunca bu yolda devam etme kararlılığı kalbimiz ve dimağımızda sürekli hale gelmektedir.
Sözü uzatmamak adına birçoğunu gönlümden gönüllerinize gönderdiğim sebeple lafza dökmediğim hissiyat içerisinde; Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığından ayrılırken benden önce bu görevi deruhte etmiş olan Başkan arkadaşlarım ve onların birlikte çalıştıkları tüm mesai arkadaşlarına gösterdikleri büyük fedakârlık ve verdikleri emeklerinden dolayı bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Görevi devralan Yeni Başkan arkadaşımın da sizlerle birlikte bu kutsal hizmet bayrağını daha yükseklere taşımasını temenni ediyor ve kendisine üstün başarılar diliyorum.
Sözlerimin başında zikrettiğim süreçlerde beni milletime ve insanlığa hizmet verme şeref ve mutluluğuna layık gören ve hiç bir zaman desteklerini esirgemeyen Devlet Büyüklerimize; Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Sağlık Bakanlarımıza ve Sayın Müsteşarlarımıza saygı, selam ve hürmetlerimi gönderiyorum. Bahusus gece gündüz demeden canla başla her hal ve şartta yüksek heyecan ve inançla hizmet veren siz değerli çalışma arkadaşlarıma tekrar tekrar teşekkürü borç biliyor, sevgilerimi takdim ediyorum.
Bilerek ya da bilmeyerek bana hakkı geçmiş olanların; istemeden üzdüğüm, incittiğim veya gönlünü kırdığım mesai arkadaşlarımın haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Daim Selam ve muhabbetlerimle...
                                                                                                                Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.