Küpeli Doktor MEB'de Tartışmaya Yol Açtı

Küpeli Doktor MEB'de Tartışmaya Yol Açtı

Milli Eğitim Bakanlığı'nda ilginç bir tartışma yaşanıyor: Devletin 'küpeli genel müdürü' olur mu?

Tartışmanın fitilini ise Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne Prof Dr. Kemal Varım Numanoğlu'nun atanması ile başladı.

Daha önce ÖSY Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof Numanoğlu o göreve atandığı dönemde, 'küpe takması' nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Hatta kamuoyunda, ÖSYM'den küpeli bürokratın olup olmayacağı tartışma konusu olmuştu. O dönemde bu yönde gelen eleştiriler ise 'ÖSYM özerk bir yapıya sahiptir' cevabı verilmişti.

İşte söz konusu ÖSYM Başkan Yardımcısı geçtiğimiz aylarda MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne atandı. Genel Müdür Numanoğlu, küpe alışkanlığını bu görevde de sürdürdü. Bu durum, bakanlık içinde bu kez 'devletin bürokratı küpe takabilir mi' tartışmasının başlamasına yol açtı. Hatta konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı'na ve TBMM'ye şikayet mailleri de gittiği öğrenildi. Şimdi MEB'de bürokratlar, devletin genel müdürünün küpe takıp takamayacağını tartışıyor.

ÖĞRETMEN CEZA ALMIŞTI!MEB'de küpe tartışmasının alevlenmesine daha önce bir öğretmenin küpe taktığı için ceza alması etkili oldu.

Daha önce kulağına küpe takdığı için bir öğretmene aylıktan kesme cezası verilmiş, ancak mahkeme cezayı iptal etmiş ve Danıştay da kararı onamıştı.

Kemal Varın Numanoğlu kimdir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) üst düzey atamalar devam ediyor. Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) eski Rektörü ve ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, daha önce Bakan Yardımcısı olmuştu.

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay'ın yerine ise, BEÜ eski Rektör Yardımcısı ve ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Varım Numanoğlu atandı.

PROF. DR. KEMAL VARIM NUMANOĞLU KİMDİR?

Ankara’da 15 Temmuz 1968 tarihinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimi Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlayarak “Tıp Doktoru” unvanı, 1997 yılında da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’ndaki eğitimini tamamlayarak “Çocuk Cerrahisi Uzmanı” unvanını aldı. 1997-1999 yıllarında Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yaptı. 11 Ağustos 1999 tarihinde Zonguldak Bülent Ecevit (Karaelmas) Üniversitesi Tıp Fakültesi Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. 1999-2003 yıllarında Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı, 2000-2003 yıllarında BEÜ Eğitim Komisyonu Üyeliği, 2001-2003 yıllarında Tıp Fakültesi Eğitim Başkoordinatörlüğü ve Deney Hayvanları Yürütme Kurulu Başkanlığı, 2007-2008 yıllarında Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Aralık 2010 yılından itibaren yürütmekte olduğu BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nden 2015 sonu itibariyle ayrıldı ve BEÜ Rektör Yardımcısı olarak göreve başladı. Ekim 2017 tarihinde ise, ÖSYM Başkan Yardımcısı oldu.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yakışmış
Yakışmış - 5 gün Önce

İşini iyi yapıyorsa isterse saçını kırmızıya boyasın. Ülkemiz böyle saçma tabuları yıkamadığı sürece bir yere varamaz sadece bilim üretmek ileriye taşımaz bu ülkeyi kafamızdaki tabularıda yıkmamız lazım

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 gün Önce

AH RAHMETLİ LEVENT KIRCA NERDESİN:))))))) SAYGILARIMLA.

Ayıptır
Ayıptır - 5 gün Önce

Gerçekten ülke gündeminde böyle abuk sabık işler konuşulmasın, liyakat varsa küpe teferruattır.Liyakat kamuda sağlanmalıdır nokta.......

hemşire
hemşire - 5 gün Önce

KÜPENİN NEYİNİ TARTIŞIYORLAR, ASIL TARTIŞILMASI GEREKEN BİLİMDE İLİMDE İLERLİYOR MUYUZ.

mehmet
mehmet - 5 gün Önce

Bırakılsın artık insanların kılık kıyafetleri ile uğraşılması.

Yuuksel
Yuuksel - 5 gün Önce

Küpe takmakta sakınca yok
Hocanın amirin küpe takmasında mümümauzluk var
Alın bunu

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması