KSÜ Tıp Fakültesinden açıklama

Kahramanmaraş'ta KSÜ Tıp Fakültesinde yaşanan skandal olay ile ilgili hastane yönetiminden açıklama geldi.

KSÜ Tıp Fakültesinden açıklama


Kahramanmaraş'ta KSÜ Tıp Fakültesinde yaşanan olay ile ilgili hastane yönetiminden açıklama geldi. Açıklama şu şekilde:

07 Aralık 2018 tarihinde Haber46'da yayınlanan Tülay Akkök isimli hasta ile ilgili yapılan haber tarafımızca değerlendirilmiş olup, adı geçen hastanın 06 Kasım 2018 tarihi saat 17:27'de 112 ekipleri tarafından hastanemize getirilmiştir. Hastanın acilen operasyona alındığı, ancak müdahale sırasında kopan uzuvlarının (parmaklarının) bulunamaması üzerine yapılan araştırmada uzuvların hastanemize getirilmediği anlaşılmıştır.

HABER46'NIN YAPMIŞ OLDUĞU HABER

Kahramanmaraş’ta parmaklarını kıyma makinesine kaptıran kadın hayatının şokunu yaşadı. Parmakları kıyma makinesine kapılan kadının yakınları, sağlık ekiplerini arayarak olay yerine çağırdı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kıyma makinesinin kopardığı iki parmağı poşete koyarak yaralı kadın Tülay A. İle birlikte Tıp Fakültesine doğru yola çıktı. Acil serviste tedavi altına alınan Tülay A. İçin gereken tüm müdahaleler yapıldı. Sağlık ekipleri, kıyma makinesinden çıkardıkları parmakları koyduğu poşeti kaybetti. Didik didik aranan poşet bulunamayınca yaralı kadın sinir krizi geçirdi.

Yaralı kadın Tülay A. Haber46 Muhabirine yaptığı açıklamada; Parmaklarımı makineye kaptırdıktan sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri makineyi açarak parmağımı çıkartıyor. Daha sonra temiz jelatin ve buz isteyerek bir poşetin içerisine koyuyorlar. Hastaneye doğru intikal ederken, araç içerisinde kanı durdurmak için müdahale ediyorlar. Hastanede tedavi altına alındığımda ise parmaklarımın olduğu poşeti kaybettiklerini belirtiyorlar. Suç duyurusunda bulundum. Maddi ve manevi suç duyurularında da bulundum. Hastane yönetimi ve yetkililerini şiddetle kınıyorum ‘dedi.

Kaynak: https://www.haber46.com.tr/saglik/ksu-tip-fakultesinden-skandal-olay-ile-ilgili-aciklama-geldi-h354432.html

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması