Konya Şehir Hastanesi hızla yükseliyor

Konya Şehir Hastanesi hızla yükseliyor

Konya Şehir Hastanesi hızla yükseliyor
12 Şubat 2018 Pazartesi 09:06

Sağlık Bakanlığınca kamu-özel iş birliğiyle başlatılan "Şehir Hastaneleri Projesi" kapsamında yapımı devam eden Konya Şehir Hastanesi, İç Anadolu'nun büyük bir bölümüne hizmet edecek.

Yozgat, Isparta, Mersin ve Adana'da hizmete giren şehir hastanelerinin ardından, 412 bin metrekare kapalı alanda bin 250 yatak kapasitesine sahip hastane, 330 poliklinik ve 335 hekimiyle Konya ve çevresine hizmet verecek.

Kaba inşaatı tamamlanan ve 2019 yılında hizmet vermesi beklenen şehir hastanesi, İç Anadolu'yu sağlık üssü haline getirecek.

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehir hastanesinin yüzde 44'ünün tamamlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

- "2 milyon hastaya hizmet vermeyi öngörüyoruz"

Hastanenin 2019'da kendilerine teslim edileceğini belirten Koç, şöyle konuştu:

"Şehir hastanesi Konya'nın sağlıkta katma değerini yükseltecek en önemli yatırımlarından birisi olacak. Teknolojik altyapısıyla Konya'dan, bölge halkına ve yurt dışından gelecek yıllık 2 milyon hastaya hizmet vermeyi öngörüyoruz. Aksaray, Karaman ve Afyonkarahisar'dan gelecek hastaların yanı sıra Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen hastalara da hizmet verecek kapasitedeyiz. Yurt dışından yaklaşık 3-4 saatlik bir uçak yolculuğuyla Konya'ya ulaşabilecek bir hinterlandımız olacak."

Koç, sağlık turizmine katkı sağlamak için çalıştıklarını anlatarak, tüp bebek, fizik tedavi ve onkolojik cerrahi üniteleriyle tüm dünyaya hizmet verecek potansiyele sahip olduklarını vurguladı.

- "Konya, şehir hastanesiyle sağlık üssü olacak"

Şehir hastanesinde yanık tedavi merkezinin de bulunacağını aktaran Koç, şunları kaydetti:

"Hastanemizde bin 250 yatak var. Bunun 600'ü tek kişilik, 200'ü de çift kişiliktir. 48 tane ameliyathanemizin olmasının yanı sıra bunlardan bir tanesi de ileri düzey diye tabir edilen hibrit ameliyathane olacak. Yine 244 yoğun bakım ünitemiz olacak. Burada 335 hekim, 330 poliklinikte hastalara hizmet verecek. Öte yandan kapsamlı onkoloji merkezi ve çok geniş kemoterapi alanlarımız olacak. Kısacası Konya, şehir hastanesiyle sağlık üssü olacak. Altyapı çalışmalarımız çok ciddi şekilde devam ediyor. İnşallah burada dünyada ses getirecek güzel işler yapacağız."

Engin ÖZEKİNCİ

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Yap işlet devret - 1 hafta önce
Şehir hastanelerinin yönetimini özel firmalara vereceksiniz , tabi köprüler gibi belirli bir doluluk oranı garanti edilerek... burada kadrolu personel özellikle kadroya geçen işçileri istemeyecek özel işletmeci , yine taşeron alımı yapacaklar .Bu hastaneler alımlarında fütursuz davranacak , nasıl olsa garanti bir alacakları olacak devletten , diğer personelin İdaresi nasıl olacak o ayrı mesele ?
Misafir Avatar
ben bilmez - 6 gün önce @Yap işlet devret
Maalesef çok kötü bir huyumuz var, bizi MAHVEDEN bir huy. "Bilgi sahibi olamadan herşey hakkında fikir sahibi olmak" Daha da acı olanı ise o fikirlere sonuna kadar inanmak. "İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin
Ya nice okumaktır"
Avatar
Sağlıkçı - 1 hafta önce
Yani bizim Türkiye hep söylemler üzerine kurulu , siyasi söylemlere bakarsınız şu anda Türkiye de bir uzay üssü kurulmuş olmalıydı , yerli araba çoktan yapılmış hatta yerli uçağı için 2020 falan diyorlardı . Yani söylerken çok atıyoruz , dağıtırız , biz güçlüyüz , özellikle şu zamanlarda bilim , teknik gücümüz olmadığı için kaba kuvvetli atarlarda bulunuyor siyasiler . Milliyetçi duygulara dokunuyorlar .Kendi halimizi göremez hayal dünyasında yaşarsak gün gelir gerçeklerle yüz yüze kalırız ve çok geç olur .
Avatar
REKABET HASTANESİ - 1 hafta önce
REKABETİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN
Kanun Numarası : 4054
Kabul Tarihi : 7/12/1994
Yayımlandığı Resmi Gazete : Tarih : 13/12/1994 Sayı : 22140
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 34 Sayfa :
BİRİNCİ KISIM
Amaç, Kapsam, Tanımlar
Amaç
Madde 1- Bu Kanunun amacı, mal ve hizmet piyasalarındaki rekabeti
engelleyici, bozucu veya kısıtlayıcı anlaşma, karar ve uygulamaları ve piyasaya
hâkim olan teşebbüslerin bu hâkimiyetlerini kötüye kullanmalarını önlemek, bunun
için gerekli düzenleme ve denetlemeleri yaparak rekabetin korunmasını sağlamaktır.
DİĞERLERİNİ KAPATIP REKABET KANUNU İHLAL EDECEKSENİZ OLMAZ OLSUN.
Misafir Avatar
SELİMCAN - 1 hafta önce @REKABET HASTANESİ
İYİ GÜZEL DE ÜSTADIM,SİZ İSTİSNALARI OKUMAMIŞSINIZ. SAYGILARIMLA.
Avatar
şehir hastanesi - 1 hafta önce
Kesinlikle şehir hastaneleri hizmet kalitesini ve çalışma kalitesini artırmaktadır ama iyi yönetilirse personel yine devlet hastanesindeki gibi yatan kimseler daha fazla yatsın çalışan daha fazla çalışsın diye bir sistem kurulursa torpili olmayana eziyet olur