Kendini Kanser Hastalarına Adayan Dr Nilüfer'den Muhteşem Organizasyon

Kendini Kanser Hastalarına Adayan Dr Nilüfer'den Muhteşem OrganizasyonRize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Nilüfer Emen, kanser hastalarına psikososyal ve manevi destek için ücretsiz düzenledikleri Kutsal Topraklar ziyaretlerine ait başvuruları almaya başladıklarını bildirdi.
Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Rize Valiliği’nin desteği, hayırsever iş adamları ve bağışçıların katkılarıyla kanser hastaları için "Kutsal Topraklarda Manevi Şifa" projesi dördüncü kez gerçekleştirilecek.  Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği Başkanı Nilüfer Emen, yaptığı açıklamada, manevi desteğin bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkide bulunup kanser tedavisinin gidişini olumlu yönde etkilediği ve yaşam kalitesini arttırdığını belirterek, bu amaçla kanser hastalarına psikososyal ve manevi destek için ilkini 2015 yılında gerçekleştirdikleri ''Kutsal Topraklarda Manevi Şifa'' projesi dördüncü dönemi için başvuruları almaya başladıklarını ifade etti.

Emen, başvuru şartları hakkında da bilgi vererek, şunları kaydetti: "Başvurular 5-19 Kasım 2018  tarihleri arasında ilan afişimizde belirtilen adresten (Fener mah.Atatürk Cad. No.39/1 Rize) teslim alınacaktır. Eksik belgesi olan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır. Başvuru formunu Rize ilinde ikamet eden daha önce Umre, Hacca gitmemiş,18-60 yaş arası kanser tanısı ile tedavi gören /görmüş, aile gelir seviyesi düşük kişiler başvurabilir. Başvuru yapacak hastaların kendi öz bakımlarını yapabilecek, kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olması, herhangi fiziksel engelinin olmaması, seyahat engeli olmadığına dair sağlık raporu, aile gelir beyanı da belirtmeleri gerekiyor. Başvurular derneğimiz imkanları ve paydaş kurumların desteği ile oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda oluşturulacak asil-yedek listesinde yer alan başvuru sahiplerine bilgi verilecektir. Umre programına katılacak kanser tanısı ile tedavi gören/görmüş kişilerin, ulaşım-konaklama masrafları Rize Kanserle Mücadele ve Yaşam Derneği tarafından karşılanacaktır dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Allah razı olsun çok güzel

SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması